(переклад відео)
10 серпня почав прибирати картоплю по одній грядці в день. Як казав, картоплю прибрав, відразу ж вніс компост, відразу ж посіяв жито і ось так грядки залишаться до весни. Чому я так рано прибираю картоплю, тому що мені не подобається, що вона починає гнити. Фітофтора приходити в другій декаді серпня і від неї не врятуватися. Картопля починає гнити. Тому я рано починаю прибирання. Ось ці гряди так вже й залишаться та підуть під весну.
Жито буде рости, скільки воно може рости. Завдання цього жита спушити ґрунт. Я говорив, що одна рослина жита в процесі своєї вегетації дає довжину коренів близько 6 тисяч кілометрів. А їх же тут багато, цих рослин. Можна тільки уявити, як буде розпушений ґрунт після того, як ці коріння поглинуть активні елементи. Тобто ґрунт не потрібно буде ні копати, ні орати - він буде пухким. Що дуже важливо. У пухкий ґрунт не тільки добре проникають опади, а й найголовніше - надходить повітря, з якого рослини беруть більше 95% харчування. Тільки 5% з ґрунту, а решту з повітря. Потрібно щоб повітря було і в корінні, і в грядах, і в ґрунті. Ось так приблизно виглядає город після збору врожаю картоплі. У мене під картоплею рівно сотка. Я в цьому році зібрав 42 відра, тобто приблизно 350 кг з сотки.
Дуже важливо садити картоплю по сортам окремо. Окремо на грядках, в рядах. Якщо посадити поруч дві бульби різного сорту, то вони починають пригнічувати один одного. Або в одному гнізді буде порожньо, або в іншому, або в обох гніздах одна дрібнота. Тому що картопля не любить сусідства різних сортів, треба розділяти їх при посадці обов'язково.
Дивитись безкоштовно відео поради для городників та дачників від Аненкова
|