Іноді нам доводиться дорощувати розсаду квітів перед посадкою в квітник. Відправляти їх до дорослих рано, адже паростки ще слабенькі, корінці маленькі. І догляду найчастіше вони вимагають більшого, ніж вже укорінені, сильні, дорослі квіти. Осинська Маргарита Євгенівна, гість телепередачі «уДачні поради», рекомендує для цієї операції відвести спеціальне місце на ділянці, спеціальну грядку. І називає вона її дитячим садом.
Що ж це за грядка для дорощування розсади квітів перед посадками. Від квітника нічим не відрізняється, але все ж робіть грунт пухким, щоб не застоювалась волога. Врахуйте, що зверху посадку необхідно буде накрити плівкою, тому передбачте місце для установки дуг.
Висаджену в ямочку рослину поливаємо і накриваємо стаканчиком. Для кращої приживлюваності при дорощуванні необхідно створити особливі комфортні умови. А саме необхідно підтримувати режим вологості та злегка притіняти молоденькі паростки посадок. Квіти будуть набирати силу, добре приживатися. А вже потім їх можна буде висадити на заплановане місце в квітнику.
Якщо ви тільки починаєте займатися квітникарством і не дуже добре відрізняєте рослини за зовнішнім виглядом, то застроміть поруч у грунт бирочки або запишіть в зошит, зобразивши схематично, що і де посаджено. Адже пройде час і ви можете забути як рослина називається, а отже не знати, як потім за нею далі доглядати.
Дивитися безкоштовно відео онлайн поради квітникарям - квітковий дитячий сад, дорощування
(Переклад телепередачі уДачні поради)
Це тільки що придбані рослини. Висаджувати їх на грядку до дорослих квітів поки ще рано, серед них паростки можуть не вижити. Тому таких малюків фахівці радять вирощувати в спеціальному квітковому дитячому саду. - Маргарита Євгенівна (Осинська), а чим відрізняється дитячий сад від звичайної грядки. - Дійсно це звичайнісінька грядка, але я її називаю дитячим садом тому, що я сюди саджу знову придбані або слабкі рослини. Це грядка підвищеної комфортності. Ми садимо їх як і всі рослини. Нам цілком достатньо ось такої ямки. Ця квітка дуже слабка і ніжна. Ми акуратно її присипаємо.
- Тут у вас спеціальна родюча земля? - Безумовно в цьому місці гарна земля. Непогано було б прикрити будь-яким стаканчиком. Ось бачите таким способом, щоб не пошкодилися наші найніжніші відростки. Тобто виходить ми робимо парничок.
- Давайте посадимо хосту. - Витягайте. Дивимося, що у нас. Як ми бачимо у цього квіткової рослини корінь вже побільше, але зовсім ніжні стебельця, навіть трохи підсохлі. Тому при посадці заглиблюйте ось таким чином. Поклали, закопали і поставили стаканчик. При можливості ставте бирку, це дуже зручно. (Від автора сайту - ще й полити після посадки)
- Наступний етап. Ми з вами поставимо металеві дуги так, щоб не придавити рослини. Потім натягнемо плівку. Якщо є якась загроза холоду, вітру, то допоможе щільно підігнута плівка. Саме тоді її можна і поставити. Рослина прекрасно приживеться. Надалі я за ними буду стежити, удобрювати, рихлити.
|