Сьогодні ми поговоримо про розмноження агрусу відводками та діленням, про посадку та пересаджування, догляд. На відео телепередачі «вДачні поради» ви познайомитеся з різними етапами цих процесів. Розповідає Стручкова Віра Павлівна, садівник любитель.
Час посадки при розмноженні агрусу припадає на початок осені. Кущу буде час добре прижитися і піти в зиму з розвиненою кореневою системою. Але от про підготовку посадкової ями потрібно подбати заздалегідь. Найкраще її підготувати вже зараз. Для цього її необхідно викопати - розмір 50 на 30 см. Заправити комплексним мінеральним добривом 1 склянка, компостом. Також внести склянку золи. Це допомагає вирівняти кислотність грунту і послужить як добриво. Вміст ями добре перемішати, залити водою.
Викопаний для посадки кущ агрусу ставимо прямо у воду, це добре видно на відео.
Засипаємо і притрамбовуємо. Знову поливаємо. Рослина, яку ми розмножуємо, може бути вже велика, тому вирізаємо сухі гілки, все зайве. Як мульчу я використовую тирсу, адже вона добре зберігає вологу. Її буде достатньо для того, щоб земля на зиму була трохи прихованою. Додаткового укриття не буде потрібно. Адже ми пересаджуємо в ранні осінні терміни і кущ агрусу встигне прижитися.
Для боротьби з хворобами і шкідниками в догляді я використовую золу. Просто посипаю її на кущ зверху, прямо на листя.
Так само ви побачите, як правильно розмножувати агрус відводками. Для цього лише потрібно, пригнути гілку, закріпити її, трохи прикопати. І при хорошому догляді, поливі до кінця наступного року ви отримаєте відводок, придатний для посадки на нове місце.
Дивитися безкоштовно онлайн відео поради садівникам - городникам, дачникам - Пересадка агрусу від уДачних порад
(переклад телепередачі уДачні поради) Кінець літа початок осені. Саме час приводити город в порядок. Урожай вже зібраний і ніщо не завадить розмножувати і пересаджувати кущі. Сьогодні будемо працювати з агрусом. Віра Павлівна, розкажіть як правильно пересаджувати агрус?
- Готуємо яму, приблизно 50 на 30 заввишки. Закладаємо компост, сипем добриво. (Розповідає Віра Стручкова, садівник любитель).
- Яке добриво? - Беремо комплексне - азот, фосфор, калій. Необхідно для росту, щоб коріння вкоренилися до зими. Беремо одну склянку. Після добрива додамо в ямку склянку золи, теж буде як добриво та ще й прибирає кислотність грунту. Все в посадковій ямі перемішати, вилити відро води.
Тепер беремо кущ і ставимо його прямо в воду в яму. Потім необхідно засипати землею і притоптати навколо. Потім ще раз необхідно полити. Виливати водою так, щоб змочити всю землю.
Його довелося мені пересадити тому, що там де зростав цей кущ агрусу було темнувато, мало місця для розвитку.
- У новому місці він себе буде почувати дуже добре. - Потім підрізаємо секатором всі сухі гілочки. Кущ агрусу оновитися і підуть нові пагони навесні. Тепер засипом навколо тирсою. Це хороша мульча для збереження вологи.
- А на зиму якось треба готувати агрус, вкривати? - Йому достатньо буде тирси. А навесні потрібно буде подивитися його стан. Якщо будуть сухі гілки, їх необхідно буде вирізати. Треба буде провести обприскування від хвороб і шкідників. Я використовую золу. Я навіть просто посипаю весь кущ золою від попелиці і різних грибків.
- Є ще один спосіб розмноження агрусу, крім поділу куща. Восени пригніть гілку до землі і закріпіть її чим - небудь типу рогатки в цьому місці. Невелику ділянку гілки присипте землею. Навесні ви побачите що тут з'являться корені. І ви зможете пересадити в будь-яке зручне місце.
|