Обрізка малини восени на зиму (відео) є одним з важливих заходів по догляду за кущем. Разом зі старими пагонами, що віддали врожай, ви приберете з дачної ділянки, саду все засохле, можливо хворе або уражене шкідниками. Так само зверніть увагу - обрізаючи малину восени, на зиму видаліть все те, що загущує кущ, те що зламано чи погано розвинулося.
Якщо вкривати малину на зиму не будете, то пагони подв’яжіть, щоб не бовталися та не билися один об одного. Добре розвинені гілки, товсті, сильні, добре визрівші часто не вимагають додаткового захисту від морозу. Тому вкривати малину на зиму потрібно тільки виходячи з місцевих особливостей погоди.
Проведіть так само знезаражуюче обприскування кущів після обрізки малини восени. Відстань між кущами має бути не менше 60-70 см. А якщо вони розрослися. Тоді зайве вирубуємо лопатою.
Дивитися безкоштовно відео онлайн - Обрізка малини восени, телепередача «уДачные советы»
( переклад телепередачі «уДачные советы» ) - Ось і закінчилася пора ягід. Ця малина дала багатий урожай і встигла пристойно розростися. Але залишати її на зиму в такому стані ні в якому разі не можна. (Ведуча телепередачі «уДачные советы» Анна Тяте). Ірина Миколаївна, розкажіть, як вам вдалося виростити таку величезну малину і що з нею потрібно робити восени. - У мене звичайна лісова малина, просто вона культивована за багато років в саду. Основна робота по обрізці малини ведеться восени. Ось бачите кущ з величезною кількістю стволів. Це все вже нам не потрібно, воно все сухе, зайве. А от зелене - це нові наросли пагони. Старі сухі пагони у малини обрізаємо восени на зиму під корінь. Все це спалюється обов'язково. (Ірина Філоренко) - Так що ми залишаємо. - Залишаємо тільки товсті нові гілки, причому обрізаємо у малини верхівку сантиметрів на 20-30. Всі тонкі гілки вирізують теж. Так що в кущі малини залишається максимум 4 товсті гілки. Все інше видаляється повністю. Рослина дає багато порослі. Тому щоб плоди були великими потрібно все зайве у малини обрізати восени. Відстань між кущами має бути не менше 60-70 см. - А якщо вона розрослася. - Тоді зайве вирубуємо лопатою. Якщо шкода, викопайте і роздайте сусідам. - Все що залишилося на зиму підв'язуємо. Осінній догляд за малиною - все обкопувати (міжряддя), видалити бур'яни й підгодувати органічними або мінеральними добривами. - Коли всі зайві гілки восени на малині обрізані, земля прополота, потрібно провести знезаражувальну обробку залізним купоросом або Фітоспоріном. А навесні, коли кущ дасть багато зелених молодих пагонів, приберіть, обріжте відразу все зайве, інакше малина розростеться як бур'ян.
|