Передача для садівників, городників, квітникарів «Удачний сезон».
(переклад відео)
Сьогодні ми поговоримо про хвойні рослини, які гарні і взимку, і влітку. При вирощуванні хвойних рослин необхідно враховувати одну їх дуже важливу особливість. Це рослини мікоризи, тобто на їх коренях живуть спеціальні грибки, без яких коріння хвойних рослини не можуть засвоювати з ґрунту воду й поживні речовини. Тому купити краще хвойну рослину або з закритою кореневою системою, або з великою грудкою землі. Не купуйте хвойні рослини з оголеними коренями, вони у вас не приживуться. В даний час в розплідниках вирощують рослини в технічних горщиках. Це дуже зручно, завдяки цьому їх можна висаджувати не тільки навесні і восени, але на протязі всього літа. Коренева система у таких рослин при пересадженні не порушується, тому хворіти вони не будуть.
Для посадки хвойних рослин вибирають обов'язково сонячні місця, вони люблять сонце. Вибираємо місце, копаємо яму, глибиною і шириною приблизно 50 см. Коли яма готова, то вносимо стакан подвійного суперфосфату, відро перегною, добре перепрілого. Все перемішуємо. Цих добрив вистачить хвойній рослині приблизно на два роки. Все ми ретельно перемішали та приступаємо до посадки.
Дуже важливо не заглибити кореневу шийку. Конєва шийка хвойної рослини - це перший корінь, який відходить від стебла. Він повинен бути лише злегка присипаний землею. Ні в якому разі кореневу шийку при посадці не можна заглиблювати. Ми її лише трохи присипаємо землею. Це одна з помилок садівників - початківців, це коли саджають декоративні та плодові дерева в ґрунт дуже глибоко. У такому випадку рослина буде дуже погано розвиватися. Обов'язково ґрунт навколо посадженої хвойної рослини потрібно утрамбувати та рясно пролити водою. Ось так рослину ми посадили, внесених добрив вистачить на два роки. Тому в цьому році жодних підживлень робити не будемо.
Не допускати оголення кореневої системи. Від сонячних опіків прикривати будь-яким покривним матеріалом.