На відео Октябрина Ганічкіна розповість про вирощування пеларгонії на ділянці. Ця квітка відома більшості як кімнатна. Зовсім недавно її можна було зустріти майже на кожному підвіконні, в кожній установі в озелененні приміщення. Яскраві суцвіття від білого до всіляких кольорів і відтінків червоного, рожевого, малинового, великі та дрібніші, пишні та простіші, прекрасні квіти на фоні великого листя красивої форми радували оточуючих. Але останнім часом ця рослина незаслужено забута. Адже пеларгонія може стати прикрасою не тільки вдома, але і на вашій ділянці. Адже вона чудово себе почуває теплу пору року на вулиці.
Своїми порадами поділиться Октябрина Ганічкіна. Вирощування пеларгонії на ділянці процес не складний. Буде потрібно зовсім небагато. Підготуйте місце, глибоко скопайте для пухкості, внесіть перегній. Не садіть в низинах, ямах, де застоюється вода, де сиро. Це може привести до загнивання та загибелі. Для пишності цвітіння можна застосувати підгодівлі. Поливайте не на листя, а під корінь, краще в ранковий час. Дотримуючись цих та інших простих порад, ви зможете зробити свою ділянку красивіше, привносячи на неї фарби пеларгонії.
Відео поради квітникарям від Октябрини Ганічкіної - вирощування пеларгонії
(Переклад відео)
Здраствуйте садівники - городники. Давайте поговоримо про пеларгонії. Правда в народі всі її називають герань. Дійсно, коли їдеш по селищу (особливо давно це було, зараз і не так), дивишся, а на вікні зростає герань біла, червона, малинова, рожева. І при тому, величезні такі пагони, з красивими шапками. Так вона красиво виглядала на тлі білої тюлі. А зараз і не бачити квітів на вікнах. Мабуть стали лінуватися. І я всім рекомендую герань вирощувати не тільки на підвіконнях, але і в саду. Дивіться ось вона в мене. Я з дитинства закохана в ці квіти. Особливо красиво вони виглядають на балконі. Ось такі як у мене, яскраві. Вона як вогники, дивишся і не можеш відвести очей. Особливо добре росте на обробленому грунті. Вирощують розсадою. Якщо сіють насінням, то робити це потрібно на початку січня. Берете горщики, насипаєте суміш торфу і перегною. У кожен горщик досить по дві насінини, щоб не пікірувати потім. Потім ці горщики прямо і висаджуєте в сад, на постійне місце. Яскраво - червона герань відмінно виглядає разом з білою. Так само до білої гармонує яскраво - малинова, яскраво - рожева.
Грунт для посадки пеларгонії потрібно дуже ретельно підготувати. Любить родючий грунт. Перекопуємо на штик лопати, додаючи перегною. А ще краще купити спеціально приготований субстрат, який можна підібрати для будь – якої квіткової культури, в тому числі і для пеларгонії. Розсаду потрібно висадити на постійне місце десь в кінці травня. Вона трохи холодостійка (від редакції - на півдні можна висаджувати раніше). Найголовніше, якщо низькі сирі місця, то не буде цвітіння. Може навіть і загинути від прикореневих гнилей. Тому місце беремо вище, обробляємо землю. Так само важливо правильно поливати, чи не підсушувати і не перезволожувати. Тобто один - два рази на тиждень пролили, не потрапляючи на рослини (під корінь).
Герань обов'язково підгодовують. Я користуюся Агріколою. Беру на 10 літрів 1 столову ложку розчину для квітучих рослин і 2 столові ложки будь-якого рідкого добрива (Ефіктон для квітучих рослин, Агріколу - фантазію і будь-які інші). Так само розчини давати під корінці.
Герань не поливати в сонячний час. Так само не рекомендовано поливати під вечір. Кращий час для поливу з ранку. Її найголовніший шкідник - білокрилка. Якщо вона з'являється в квартирі, то від неї важко позбутися. Тому краще брати грунт спеціальний, тому що грунтом з городу, теплиці можна занести цього шкідника. Як же боротися - використовуємо Командор. Розводимо в 7 - 8 літрах води 1 мл. Обприскуємо і герань наша буде чистою.
|