Як же доглядати за бузком, щоб цвітіння було пишним? Таке питання часто виникає у квітникарів - любителів. Допоможе в цьому розібратися Галактіонова Тетяна Валентинівна, садівник і гість телепередачі «уДачний сезон». Звернути увагу слід в першу чергу на те, лужна або кислотна у вас земля. Це дуже важливо. Дуже часто наші городи й квітники мають кисле середовище, тому висаджені кущі будуть погано цвісти. Обов'язково включайте в догляд за бузком внесення золи або доломітового борошна, в крайньому випадку підійде і крейда. Розсипаємо їх навколо рослини щорічно, злегка загортаючи в грунт. Зола так само буде виконувати роль калійної підгодівлі.
Навесні необхідно підживити комплексним безхлорним добривом. Доглянутий бузок добре цвіте, активно формує бруньки для цвітіння в наступному році. Крім харчування потрібен і полив. Можна лити воду прямо на листя, адже на великих пластинах збирається багато пилу, тим самим утруднюється дихання. Корисне буде позакореневе підживлення, але не під час цвітіння.
І не забувайте видаляти все, що відцвіло. Насіння будуть тягнути на себе поживні елементи, а вам же зовсім це не потрібно. Значить відразу зав’ялі суцвіття вирізуйте секатором.
Дивитися безкоштовно відео онлайн поради квітникарям - догляд за бузком від уДачних порад
(переклад телепередачі уДачні поради) Бузок можна зустріти на багатьох дачних ділянках, але не у всіх він цвіте настільки рясно. Найчастіше це відбувається тому, що йому не вистачає живлення, підживлення потрібно робити не тільки навесні, але і влітку.
- Тетяна Валентинівна, як мені виростити такий же бузок, як у вас? - У першу чергу це бузок не простий, а вирощений в пробірках. Тому вільний від вірусів, інфекцій, і йому нічого не залишається іншого, як цвісти, рости і мене радувати. Але щоб цвів та радував нас, за ним так само потрібно доглядати як і за будь бузком. (Розповідає Тетяна Галактіонова, садівник)
- У чому полягає цей догляд? - По перше бузок любить лужне середовище. А у нас майже у всіх земля кисла. Тому під бузок щороку необхідно додавати або золу, якщо вона є в будинку, або доломітове борошно. Можна вносити і крейду. І навесні, як тільки бузок починає розпускати бруньки, треба провести підгодівлю. Це може бути будь яке комплексне добриво, але без хлору. Зараз кущ цвіте, значить підгодовуємо вдруге. На такий невеликий кущ піде 100 -150 грам комплексного добрива. Розкидаємо його по краях, не біля рослини, не зачіпаючи сам кущ. Тепер посипаємо навколо доломітовим борошном, якщо є зола, то краще золою. Невеликим щільним шаром. Цим нейтралізуємо кислотність грунту. Якщо ж у вас на ділянці земля лужна, то можна цього не робити. Але зола хороша просто і як калійне добриво, тому можна вносити її під все, окрім хвойних рослин.
- Це все? - Ні, тепер трохи землю розпушити, просто щоб зняти верхній шар. Рослини отримають більше доступу кисню до коренів, будуть краще рости. Поливаємо. Це харчування на цілий місяць. Корисно поливати бузок прямо на листя, адже і у воді є якісь речовини. Можна провести позакореневе підживлення, але не під час цвітіння. Водою прибираємо пил з листя, рослина буде краще отримувати кисень.
- Коли квіти зів'януть, акуратно видаліть суцвіття за допомогою секатора. Ні в якому разі не виламувати їх. Обов'язково видаліть, адже інакше квітка пустить всі соки, щоб зав'язати насіння. Але насіння нам не потрібні, а от у наступному році, тоді рослина не зможе рясно цвісти.
|