Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 21.11.2024, 20:59
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Шкідники рослин

Вишневий слизистий пильщик – шкодить також груші, сливи і іншим культурам
Вишневий слизистий пильщик - це шкідник, який об'їдає зараз листя вишні, груші, черешні, айви, глоду, сливи. Не знаю як у вас, але у степовій зоні України, він з'явився раптово і заполонив дерева. Нещодавно пройшлися по місту ввечері й жахнулися. Дерева стоять як обпалені. Але якщо при моніліальному опіку пошкоджені кінці гілок, то перед нами вишні, груші з повністю коричневим листям. Між прожилками поверхня листа висипалася, стоїть як мереживна. А в кінці місяця травня спостерігалися лише темно - зелені, трохи чорнуваті слимаки (вишневий пильщика) розміром близько 1 см. Але вони активно харчувалися і ось тепер ми бачимо те, що маємо. Вражає бездіяльність людей. Багато говорили, що це хвороба на дереві, не намагаючись навіть розглянути ближче і виявити шкідника. Який причому дуже легко перемагається. Моїй мамі досить було одного обприскування. І майже все листя вишень було врятоване. Як же перезимують тепер пошкоджені дерева, чи виживуть взагалі. Їм буде складно. Адже лист дає харчування рослині, приймає участь в процесі фотосинтезу. Але це все вже відхід від теми.

Хто ж такий цей вишневий слизистий пильщик? Це комаха, самка якої прекрасно літає і більше за зовнішнім виглядом нагадує муху довжиною 5 - 6 мм, ширина з відкритими крилами до 1 см. А ось на листках ми можемо спостерігати її личинок, невеликих слимаків у формі коми (передня частина збільшена) зеленого не яскравого кольору. На їхньому тілі чорний слиз, тому колір більше схожий на болотистий. Яйця, самка вишневого слизистого пильщика, відкладає на нижню сторону листа, та ще й в невеликі підпили. Так що вони приховані від очей. І хоча виліт зимуючих дорослих комах припадає на терміни з середини червня, на півдні трохи раніше, але думаю, у нас в зв'язку з раннім потеплінням все відбулося набагато раніше. Адже для розвитку личинки з яйця потрібно від одного до двох тижнів. А якщо зіставити, то личинки були помітні і їли листя повним ходом вже в кінці травня, значить виліт самок був у першій половині травня, десь ближче до середини місяця. Ось і сподівайся на терміни. Все тепер не співпадає через зміни клімату.

Харчуватися така личинка буде близько 20 днів. До кінця її колір зміниться на жовтий, і вона впаде на землю, де на глибині 5 -15 см залялькується й буде зимувати. Хоча в деяких зонах може давати 2, рідше 3 покоління. Друге припаде десь на останній місяць літа, серпень. Думаю, у нас так і буде, адже швидше за все вишневий слизистий пильщик скоро піде на заляльковування. Часу йому для розвитку буде предостатньо. Так що готуватися потрібно.
 
    

Методи боротьби з шкідником - Вишневий слизистий пильщик.
Оскільки лялечка і личинка зимує в грунті, то його розпушування зможе вам допомогти в боротьбі.
Личинка як би знімає, «злизує» верхню поверхню листа між жилками, залишаючи тонкий прозорий шар нижньої сторони. Тому її можна знищити будь-якими інсектицидами, препаратний діючими на комах шкідників, що гризуть листя.

На моїй ділянці личинки вишневого слизистого пильщика були помічені на маленькій груші. Було достатньо шматочка дігтярного мила. 1/10 частину бруска я настояла у воді 6 годин (в півлітровій банці). Потім вилила в ручній обприскувач - пульверизатор, довела обсяг до 1,5 літра і обприскати місця з личинками. Вони загинули. Але в мене було їх зовсім мало.

Як один з методів боротьби з цим шкідників - це обробка рослинними препаратами. Але для приклеювання не забувайте господарське мило додавати, можна навіть дігтярне.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Шкідники рослин | Додав: Даша (30.06.2012)
Переглядів: 1497 | Теги: пошкодження дерев, дерева, шкідники рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz