Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 21.11.2024, 16:22
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Шкідники рослин

Сливова плодожерка - шкідник кісточкових культур

Коли ми починаємо збирати абрикоси, то виникає питання - хто ж з'їв їх зсередини. Тут попрацювала сливова плодожерка. Цей шкідник кісточкових культур не залишить без уваги сливу, абрикос, персик, черешню, вишню, аличу, терен. Висять плоди, а на них виступили і застигли крапельки камеді -  й тут живе ця комаха.

 

Сливова плодожерка - шкідник кісточкових культур.

шкідник в середині плодів абрикоса сливова плодожеркаНайбільшої шкоди завдає в південних районах. Метелик розміром 15 мм має крила коричневого кольору з фіолетовим відливом. Вам може здатися, що в саду їх немає. Але це помилкове враження, адже літають ці комахи в сутінках, тому малопомітні.

Самка відкладає невеликі яйця, з яких виходять личинки та поселяються в плодах. Якщо ви бачите наприклад, всередині абрикоса гусеницю довжиною близько 15 мм червоно-рожевого відтінку з бурою головою, це і є даний вид шкідника.

 

На поверхні пошкоджених зав'язей, плодів з червоточини виступають крапельки камеді. На абрикосах вони менш помітні. Навколо кісточки вигризена м'якоть і пустота заповнена екскрементами. Такі плоди часто передчасно опадають.

 

Падалицю потрібно прибирати і знищувати. Тому що виповзаючи, гусениці будуть підніматися на стовбур або злегка зариватися в землю, де залялькуються, дадуть нове покоління в цьому році чи залишаться зимувати. Тому обов'язково ще використовуйте ловчі пояси на штамби, очищайте відсталу кору.

 

Після зимівлі відбувається перетворення на метелика, який вилітає частіше після цвітіння сливи (терміни можуть бути від середини травня до початку червня, в залежності від зони). Протягом місяця самка може відкласти до 80 яєць (по одному на листя, плоди), тобто дуже плодовита. При температурі нижче +16 ˚ С активність падає. Але в цей час похолодання вже рідкісні.

Вже через тиждень гусениці сливової плодожерки шкодять кісточковим культурам повним ходом - вгризаються в плоди і починають активно харчуватися м'якоттю. За сприятливих умов лялечки першого покоління дозрівають до липня, метелики виходять і ушкоджують пізні сорти або вже дозріваючі плоди. У деяких регіонах може за сезон розвиватися навіть три покоління.

 

Заходи і методи боротьби зі сливовою плодожеркою - шкідником кісточкових культур.

При великому заселенні шкідником доводиться проводити обприскування, адже просто знищення лялечок і застосування ловчих поясів буде недостатньо. Бажано хімікати чергувати, щоб не виникало звикання. Отрути писати не буду, орієнтуйтеся на те що у вас продають. Обов'язково витримуйте терміни.

Першу обробку проводьте відразу після цвітіння. Цим ви зможете знищити метеликів першого покоління.

Оскільки яйцекладка триває близько місяця, тому через 14 - 18 днів обробку повторіть.

На пізніх сортах проводять трете обприскування, але з витримуванням термінів обробки. Тут треба бути уважним.

 

Я давно вибрала для боротьби зі шкідниками настій полину (рослинні засоби захисту рослин). Він відмінно справляється з різними видами плодожерок, підходить як для кісточкових, так і для зерняткових культур, та ще й ефективний проти листогризучих шкідників.

 

Струшуйте злегка дерева і відразу забирайте падалицю, перекопування, розпушування пристовбурних кіл і очищення штамбів від старої кори дозволить знищити лялечки.

Використовуйте всі методи боротьби і будите з урожаєм.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Шкідники рослин | Додав: Даша (07.07.2013)
Переглядів: 3524 | Теги: сад, дерева, шкідники рослин | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz