Андрій Туманов, ведучий телепередачі «Грядка» розповість про те, хто об'їдає листя на калині. Який шкідник це робить? І як з ним боротися?
А допоможе нам всього лише інформація про те, де ж зимує цей пожирач зелені. Беремо в руки секатор і обрізаємо підсохлі гілочки, які і є місцем зимівлі калинового листоїда. Все прибране спалюємо. Таким чином, ми можемо значно зменшити популяцію комахи на своїй ділянці, а то і зовсім позбутися від неї. Армія гусениць буде зупинена без застосування отрутохімікатів. Ця операція теж буде і санітарною обрізкою, коли ми проріджуємо рослину і даємо доступ сонячним променям до всіх частин крони, до кожного листочка і ягідки. Але слідкуйте, щоб не було загущення після відростання молодого приросту. Дивитися безкоштовно відео онлайн поради садівникам - калиновий листоїд
(Переклад телепередачі Туманова «Грядка») Однією з найулюбленіших рослин на Русі завжди була калина. (Розповідає Андрій Туманов) Вона і декоративна, і плоди дає. Але в останні роки у неї серйозні проблеми - це калиновий листоїд. Ось і наших героїв він не обійшов, вірніше не обповз стороною. Ось і результат, декоративність втрачена, а плодів взагалі немає.
Можна спробувати, звичайно, проти лиходія отрутохімікати, але тут, біля ганку не радив би. Збирати руками так само не у всіх є час. Але є простий і ефективний спосіб боротьби з калиновим листоїдом - і це секатор. Зверніть увагу, восени на калині з'являється безліч ось таких усихаючих гілочок. У них яйцекладки цього шкідника, з яких навесні і з'являться полчища гусениць. Тому ретельно вирізаємо всохлі гілочки до здорової тканини. А зрізані гілочки не розкидайте, їх треба спалити. І ще, якщо калина позбавляється кінчиків гілочок, значить вона буде загущуватися. Тому по весні не забувайте її проріджувати. Начебто проста порада, але якщо їй слідувати, то ваша рослина буде радувати своєю красою і цілющими плодами.
|