Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Неділя, 24.11.2024, 06:21
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Шкідники рослин

Методи боротьби з совками - підгризаюча, озима, городня, болотна, капустяна
Які методи боротьби з совками? Підгризаюча, городня, озима, капустяна, болотна, всього більше 100 видів шкодять рослинам наших городів і дач. І хоча засобів проти гусениць, личинок, метеликів багато, все ж поширені вони широко, хоча і не завжди помітні на перший погляд. За способом живлення совок можна поділити на дві групи. Наземний спосіб життя ведуть листогризучі (капустяна, люцернова, городня ...). Пошкоджують листя та інші надземні органи рослин. А ось підземними частинами рослин, стеблом біля поверхні землі харчуються підгризаючі совки (озима, болотна, підгризаюче - оклична, дика ...). Живуть вони у верхньому шарі грунту. Всі вони полифаги, тобто один вид може пошкоджувати різні види рослин, а не якісь конкретні.

Всі совки ведуть нічний спосіб життя, метелики та личинки на день ховаються, а з настанням темряви виходять, починають харчуватися. Перш ніж говорити про методи та заходи боротьби з совками, необхідно дізнатися про них більше. Ось як виглядають найпоширеніші з них.

Совка городня.
У закритому грунті пошкоджує томат. У відкритому - квасолю, томат, капусту, брукву, ріпу, ревінь. Колір крил рожевий з коричневим відтінком. За краях світліші цятки та смуги. Розмах крил близько 4 см. Гусениця такого ж або зеленого кольору, довжина 4 см. На боках жовті смуги, на спині 3 білого відтінку. На нижній стороні листа на початку літа можна помітити зелено - жовті яйця озимої совки. На їх розвиток піде трохи більше місяця, тобто вихід гусениць припаде на середину літа.

Підгризаючі совки.
Підгризаюче - окличні отримали свою назву за пляму на передніх крилах у вигляді знаку оклику. Колір крил сіро - коричневий, розмах близько 45 мм. Гусениця сіра, темного відтінку.

Озима совка - метелик трохи більшого розміру. Крила сірі з різними плямами, є і жовтуватий відтінок. Гусениці також можуть бути різного кольору: коричневі, сірі, зелені. Голі, з смужками розташованими подовжньо, є плями. Незважаючи на те, що ці комахи належать до групи підгризаючих, молоді гусениці совок живуть на рослинах. А от дорослі харчуються підземними частинами і живуть у верхніх шарах грунту. Хоча і вночі можуть підніматися на поверхню та підгризати стебла. За ніч одна особина може пошкодити більше 10 рослин.
Завдають шкоди томатам, цибулі, капусті, буряку.


Совка картопляна, болотна.
Відрізняються тим, що сірого кольору мають тільки задні крила, а передні фіолетові зі світлими плямами. У гусениці червона головка, а колір сірий з бурим відтінком. Довжина 40 мм. З'являються вони з яєць в кінці весни на початку літа, вгризаються всередину черешків листків у буряків і ревеню, в стебла томата. А ось у цибулі та часнику прогризають цибулини. Після того як совки прогризуть довгі ходи, рослина всихає. У верхньому шарі грунту можна виявити їх буро - червоні лялечки.


А про капустяної совку читайте у статті про шкідників капусти.
 
     шкідники рослин совки
 
Методи боротьби з совками підгризаючими, озимими, болотнми, городными, капустяними та іншими підгризаючими та листогризучими. Різні заходи та засоби захисту.

Дуже ефективним методом боротьби з совками є розвішування посуду з патокою, що бродить, на висоті 1 метра над землею. Метелики у великих кількостях потрапляють в ці пастки. Це можуть бути обрізки пластикових пляшок, іншої тари. Якщо ділянка велика, то краще використовувати прямокутний посуд довжиною близько 40 - 50 см і шириною до 30 см. Глибина повинна бути близько 7 см, тому що патоки треба налити до 3 см.
Спочатку змішати 50 грам дріжджів з літром води. Коли заграє, то беремо 3 літри води, 1 літр патоки і додаємо дріжджі. Звичайно, розчин буде випаровуватися. Тому постійно доливайте потроху води, а періодично підливайте розчин, що бродить. Заливати новий необхідно раз на півмісяця. Так само для наповнення пасток можна використовувати забродивше варення, компот фруктовий солодкий. Тільки бажано додавати трохи дріжджів для бродіння.

Метелики годуються нектаром квітів бур'янів. Тому знищення бур'янів призводить до виснаження метеликів самок совок і вони будуть мати меншу плодючість. Так що видалення трави можна віднести до методів боротьби з цим шкідником.

Гусениці та лялечки зимують у грунті на глибині до 8 см. Тому перекопка на зиму й розпушування міжрядь після лялькування знижуює кількість шкідників. Тому це дієвий метод.

З хімічних методів для боротьби з совками можна використовувати такі засоби - Децис, Арріво, Сумі-альфу, Шерпу, Золон, Волатон та інші препарати. Тільки дивіться за інструкцією на яких рослинах і в яких дозах їх застосовувати. Кількість обробок за сезон 1-2.

Крім того є і народні методи боротьби з совками. Це різні настої, відвари з рослин. В 3-х літрах води прокип'ятити 1 кг полину протягом 15 хвилин. Можна дію посилити такою добавкою. За 2 дні для обробки настояти в 3-х літрах води послід. Процідити, влити в нього проціджений полин і довести до 10 літрів водою. Застосувати 2 рази з розривом через тиждень.

На пустирях і по межі городів часто можна зустріти зарості лопухів. Адже їх так само можна застосовувати проти різних шкідників. Підійде і для совок. Нарізати, забити відро до половини. Водою долити доверху, дати настоятися 3 дні. Процідити, проводити обробку.

Можна використовувати ромашку аптечну, аконіт, дурман, молочай, відвар пасинків томатів, траву чемериці, деревію. У всі розчини додавати 40 грамів господарського мила для кращого приклеювання.

Засоби боротьби з попелицями підходять для знищення цих шкідників.

Застосовують феромонні пастки, випускають тріхограм.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Шкідники рослин | Додав: Даша (12.08.2012)
Переглядів: 5325 | Теги: шкідники рослин | Рейтинг: 1.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz