Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 20.04.2024, 08:41
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Шкідники рослин

Загибель дерев – Червиця в’їдлива, заходи боротьби

Шкідник, який може викликати загибель дерев - червиця в’їдлива. Заходи боротьби потрібно застосовувати негайно, адже вона здатна зрешетити деревину так, що рослина всохне. Поширена в середній і південній зоні та вражає листяні породи, з не плодових в першу чергу ясен, в саду починає з яблунь. Саме ясен часто стає розсадником комахи.

 

Загибель дерев – Червиця в’їдлива, заходи боротьбиЯкщо ви помітили на стовбурі (гілці, молодому пагоні), у молодих дерев ближче до землі, великий отвір близько 5 мм в діаметрі, та ще з нього висипаються бурі грудочки (сухі екскременти), значить червиця в’їдлива вже відвідала вас. Пройде час, і побачите в тому самому місці виглядаючу лялечку, а пізніше її шкурку. Якщо ж це стовбур молодого дерева або тонка гілка, то вона може зламатися ще раніше. У місці зламу або зрізу секатором, буде виявлено хід. Він йде уздовж стовбура або гілки. Тим самим доводячи що шкідник виїдає деревину. Утворюється порожнеча, яка веде до загибелі дерев. Червиця в’їдлива, якщо не було вжито заходів боротьби, прожила свій життєвий цикл, а ви залишилися з засохлим деревом.

 

Метелик червиці в’їдливої великий, до 5 -7 см розмах крил. Забарвлення біле з синюватими цяточками. З'являються на початку літа, відкладають яйця купками або по одному (одна самка близько 200) в тріщини на корі, в старі ходи гусениць. Доросла гусениця червиці в’їдливої досягає в довжину 6 см. Забарвлення рожево - жовте з цяточками чорного кольору. Тіло вкрите волосками.

 

Коли гусениці виходять з яєць, то опускаються на павутинках. У цей момент може відбуватися їх розселення, шляхом перенесення вітром на інші насадження, причому на великі відстані. Так само вони можуть потрапити в крону дерева, там вгризатися в молоді гілки, викликаючи відмирання. Листя при цьому буріють (вище входу гусениці). Якщо ви помітили такі місця, то постарайтеся зрізати гілку нижче входу гусениці та знищити. Якщо ви цього не зробите, то гусениця до кінця літа переміститися в більш старші пагони (двох - трьох літні), прогризе в деревині хід і залишиться на зимівлю. У наступному році вона знову переміщується в гілки старшого віку і залишається там зимувати. І тільки на третій рік залялькується. Якщо ви бачите в отворі шкурку лялечки, то значить метелик вже відлетів.

 

Червиця в’їдлива - заходи боротьби, що робити щоб запобігти загибелі дерев.

 

Вихід метеликів з лялечок розтягується на місяць, тому доводиться проводити обробки не один раз. Засоби по боротьбі з плодожеркою допомагають знищувати гусениць першого віку.

 

До часу лялькування є можливість знищити шкідника. Тому звертаємо увагу на ознаки, що говорять про те, де знаходиться червиця в’їдлива Заходи боротьби - видалення і знищення. Якщо побуріло і стало обсипатися листя на кінцях деяких однорічних пагонів, перевірте землю під деревом на наявність екскрементів і шукайте на корі отвір входу. Відмираючи або свіже пошкоджені гілки краще зрізати та спалити. На початку серпня особливо помітні відмираючи пагони. Слідкуйте постійно за станом крони і все сумнівне видаляйте.

 

Можна потикати в отвір м'якою дротиною. Гусениця там одна і цілком можливо таким способом знищити. Можна за допомогою шприца впорснути туди ж розчин отрути (наприклад, хлорофосу), дизпаливо. Замазати вхід сумішшю глини з отрутою. Спробуйте заштовхнути в хід змочену в бензині ватяну кульку. Комаха задихнеться в парах. Слідкуйте за забитими ходами. Якщо вони знову відкриті, то повторіть протруєння. 

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Шкідники рослин | Додав: Даша (29.07.2013)
Переглядів: 2301 | Теги: сад, дерева, шкідники рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz