Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 03:16
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Шкідники рослин

Жук бронзівка золотиста (фото), личинка бронзівки

Види бронзівок, бронзівка золотиста

У теплі дні блищить боками в променях сонця жук бронзівка золотиста (фото), а непоказна личинка бронзівки ховається в землі. Виникає питання - все таки це шкідник чи ні. Давайте розглянемо, як живе і чим харчується ця комаха.

фото бронзівка золотоваБронзівки бувають різних видів:
- окрас з характерним металевим з блиском (золотиста, мармурова, металева);
- без блиску (смердюча, волохата).
 
Вони відрізняються розміром, забарвленням і особливостями харчування. Деякі завдають більше шкоди рослинам і їх з упевненістю можна віднести до шкідників, деякі умовно шкідливі, навіть перебувають під захистом.

Жук бронзівка золотиста досягає довжини трохи більше 2 см і дуже помітний на рослинах завдяки своєму яскравому забарвленню. Зазвичай нерухомо сидить на квітках, не звертаючи уваги на присутність людини. Він повільно пересувається, з небажанням залишає насиджене місце. При перельоті запросто може вдаритися об людину,що йде, і звалитися на землю. Якщо його взяти в руки, то не кусає, не смердить, поводиться досить мирно.

Личинка бронзівки золотистої - шкідник чи ні

Личинка бронзівки золотистої не доставляє занепокоєння людині. Але її часто плутають з личинкою хруща, яка приносить багато клопоту і знищує рослини нашої ділянки. У чому ж їх відмінність.

Зовні тільки на перший погляд личинка бронзівки схожа на хруща. У личинки хруща потужні голова і тіло, ніжки довші, мають кігтики. Жуваки здатні перегризати коріння. Бронзівки слабкіші на вигляд, голова не велика, без потужних жуваків. Ніжки коротенькі, слабкі, без кігтиків. Їй не потрібно нічого перегризати, а пересувається не за допомогою ніжок, а скорочуючи тіло.

Личинка бронзівки не харчується корінням живих рослин. Вона їсть рослинні залишки,що розкладаються. Зустрічається в гниючих пнях, купах перегною, в перегниваючому листі лісової підстилки. Якщо ви зустрінете їх у ґрунті, то швидше за все це буде якась зарита органіка, прикопані рослинні залишки.
А ось личинка хруща може жити в рослинних рештках тільки в ранній період розвитку. Потім їй потрібні соковиті корінці. Тому зустрічається в ґрунті, часто під в'янучими рослинами.

Тому називати шкідником личинку бронзівки золотистої не варто.

Чи є шкода від жука бронзівки золотистої

Так все таки чи є шкода від жука бронзівки золотистої? Личинку ми вже виключили з шкідників. А що можна сказати про дорослих комах. Зовні симпатичні, не кусаються. А чим харчуються? В першу чергу квітами. На щастя їх масовий виліт не ранній і плодові дерева вже встигають відцвісти. Я часто спостерігаю невелику кількість на дикоростучій шипшині та соняшнику. Шкоди особливого від їх діяльності не помічено. На квітах у квітнику доводилося теж бачити, але шкоду не можу назвати катастрофічною. Більше клопоту від різних інших жуків.

Бронзівки можуть гризти листя, кінці молодих пагонів, харчуватися витікаючим з тріщин соком рослин, навіть ласувати плодами. Але від усього цього їх не можна назвати злісними шкідниками і спеціальних заходів по боротьбі не розробляється.

Жук бронзівки золотистої охороняється, занесений до Червоної книги деяких регіонів. Шкода може бути тільки при дуже великій кількості жуків, а такого не спостерігається. У себе на ділянці останні пару років помітне збільшення кількості бронзівки золотистою. Може це пов'язано з трьома ящиками з компостом, в яких дуже затишно розвиватися личинкам. Шкоди поки немає. В крайньому випадку, будемо збирати жуків, відносити їх подалі в лісок, нехай живуть. Хтось повинен переробляти рослинні залишки. А боротьбу залишимо для хруща, вже хто дійсно шкідник рослин, так це він.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Шкідники рослин | Додав: Даша (10.03.2015)
Переглядів: 2776 | Теги: Квіти, шкідники рослин, ягоди, сад | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz