Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 25.04.2024, 02:12
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Сад

Техніка посадки плодових (фруктових) дерев
Спочатку потрібно підготувати саджанець до посадки. Якщо ви його не тільки що викопали щоб просто пересаджувати, то краще замочити на 1-2 дні у воду. Запас вологи в ньому відновлюється. Крім того зараз продається багато засобів, що стимулюють приживлюваність і ріст. На них вказані способи розведення та час замочування. З найпростіших і недорогих - гумат натрію. Засіб природного походження. Ви занурюєте коріння саджанця в цей розчин і потім садите.

Перед посадкою саджанець плодового дерева треба оглянути, видалити відмерлі та пошкоджені частини кореня і крони. Щоб коріння навіть короткочасно не підсихало, опустіть їх в земляну або глиняну бовтанку, можна з додаванням перегною. Така бовтанка збереже дуже добре маленькі корінці від підсихання.

Посадку фруктових дерев можна здійснювати як з використанням кілка, так і без нього. Можете кілок забити безпосередньо перед посадкою. Так само якщо ви не насипали на дно ями горбок, то зробіть це зараз, з наступним його ущільненням. Але все ж краще підготувати посадкову яму за кілька днів. Краще помістити дерево з північної сторони кілка. Тоді він буде ще й прикривати стовбур дерева від сонця й охороняти цим від опіків.

    

Плодове (фруктове) дерево не варто висаджувати занадто глибоко, тому що при цьому зростання буде пригнічуватись та рослина може загинути. При дрібній посадці будуть пересихати корені. Тобто ми дотримуємося тієї глибини, на якій росло дерево в розпліднику. Її легко визначити за кольором кори. Зазвичай підземна частина злегка світліша. Саджанці щеплені розміщують так, щоб коренева шийка була вище ґрунту на 3-4 см. Карликові дерева розмістити так, щоб місце проміжної карликової вставки було на рівні поверхні ґрунту. Карликові дерева при неглибокій посадці можуть бути вивернуті вітром. А при надмірному заглибленні може вирости додаткове коріння та слаборосле дерево перетворитися в сильноросле.

Після посадки плодового дерева відбудеться осідання ґрунту. Тому кореневу шийку слід трохи підняти, ґрунт осяде та саджанець заглибитися. Зазвичай це близько 4 см. Посадку дерева виконують дві людини. Один тримає саджанець, встановлює його, розправляє коріння, розминає грудки землі, стежить, щоб між коренями не утворилася порожнеча. А другий засипає ґрунт у посадкову яму.

Коли буде насипано сантиметрів 20-25 землі, її слід ущільнити ногами, але робити це дуже акуратно. Причому виконують ущільнення від країв до центру. Коли яма буде засипана повністю, посадку потрібно знову ущільнити. Навколо саджанця плодового дерева робиться лунка не меншої ширини ніж яма. Не залежно від вологості ґрунту і наявності дощів проводимо полив. Це не тільки збільшить вологість, але й послужить кращому контакту коренів з ґрунтом. По всій лунці рівномірно виливається не менше 2-3 відер води. Якщо лити нерівномірно, то і ґрунт може осісти нерівномірно.

Після поливу лунку підправити та покрити мульчуючим матеріалом шаром 6-8 см. Це може бути компост, перегній, опале листя. Якщо нічого під рукою такого ще немає, то просто присипте сухою родючою землею. Так ґрунт буде забезпечений захистом від утворення кірки.
При посадці дерева восени, особливо в північних районах, на зиму, перед настанням морозів потрібно провести підгортання ґрунтом на висоту 20-30 см. Земля береться за межами лунки, з міжрядь. Так молоді корені будуть забезпечені захистом від вимерзання. А ось ранньою весною ґрунт прибрати, лунку поправити.

    

Вітер може розгойдати саджанець молодого дерева. А це в свою чергу спричинить обривання коренів, порушення вертикальності посадки. Саджанець може навіть загинути. Тому необхідно провести підв'язування до палі, кілка. Він повинен бути такої висоти, щоб його вершина не заходила в крону, щоб не було тертя об скелетні гілки. Підв'язку виконати в двох місцях: під кроною і близько 20 см над ґрунтом. Виконується вона м'яким матеріалом, накладається у формі вісімки, вільно.

Коли до середини літа земля просяде, то підв'язку поправити, зробити кілька тугіше. Якщо дерево криве, то кількість підв'язок збільшують.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Сад | Додав: Даша (15.10.2011)
Переглядів: 5149 | Теги: сезонні роботи, посадка рослин, дерева, сад | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz