Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 02.05.2024, 10:55
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Сад

Пошкодження плодових дерев морозом взимку
Пошкодження плодових дерев морозом взимку настає при тривалому збереженні дуже низьких температур. Причини загибелі та пошкодження бувають різні. Та й вчені мають кілька думок з цього приводу. Одні причиною пошкодження плодових дерев морозом називають руйнування кристалами льоду стінок клітин. Лід утворюється внаслідок виділення води з клітин у міжклітинний простір. Інші вважають, що мороз пошкоджує фруктові дерева, точніше їх клітини, в наслідок зневоднення.
 
Але якими б не були причини пошкодження плодових дерев морозами, нам треба їх якось попереджати. Також садівникові необхідно проводити ряд заходів з відновлення дерев, якщо таке станеться. Стовбур і гілки складаються з різних тканин, тому й реагують на холод по-різному, мають різну стійкість. Найслабкіша в цьому відношенні серцевина, потім йде деревина, кора та більш стійкий кадмій. Різні частини фруктових дерев взимку пошкоджуються морозом в різній формі: пошкодження розвилок, розтріскування кори та стовбура, побуріння деревини й серцевини, сонячні опіки, пошкодження молодих гілок, плодових і ростових бруньок, загибель кореневої системи, камбію.
 
    
 
Обрізка плодових дерев пошкоджених морозом взимку залежить від сили та характеру підмерзання, від сорту та віку рослини. На жаль, при віці до 6 років та пошкодженні що йде смугою по штамбу від кореневої шийки до розвилок гілок площею ¼ і більше обхвату, доводиться рослину викорчовувати. Якщо дерево старше, то рану потрібно спробувати залікувати. Але знову ж, при площі пошкодження морозом більше ½ доводиться корчувати дерево.
На пеньок пиляють тоді, коли нижня частина штамба не пошкоджена. При гарному догляді пеньок відрощує два пагони. З них і формуємо крону.
 
Необхідно навесні вкоротити кожну гілку до активного росту пагонів у тому випадку, якщо підмерзли основи гілок крони. Іноді таке видалення переносять на більш пізні терміни.
 
При слабкому підмерзання взимку у плодових дерев проводять обрізку до розпускання бруньок на 2-3 - х річну деревину. Домагаються підпорядкування обростаючих гілочок скелетним гілкам.
 
Пошкоджені морозом плодові дерева сливи, вишні, черешні, персика, абрикоса обрізають в період початку росту пагонів. Дивляться щоб на зрізах була здорова зовнішня деревина. А все загибле вирізається повністю.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Сад | Додав: Даша (19.11.2011)
Переглядів: 2446 | Теги: пошкодження дерев | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz