Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 13:01
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Сад

Планування посадки плодових дерев і чагарників на садовій, дачній ділянках
Планування посадки плодових дерев і чагарників на садовій та дачній ділянках дуже важливе питання. Особливо якщо ви ще хочете розбити город. Дерева мають свою площу живлення та відкидають тінь. Це обов'язково потрібно враховувати. Так само потрібно при плануванні саду взяти до уваги розташування садів та городів сусідів, їх будівель на ділянці. Потрібно визначитися, які розміри матиме крона дерева при повному його розвитку, як будуть розташовані коріння. І тоді не доведеться викорчовувати вашу посадку плодових дерев і чагарників через кілька років.

Особливу увагу зверніть при плануванні на садових і дачних ділянок на те, куди будуть відкидати тінь високорослі дерева. Звичайно, зараз багато сортів плодових дерев і чагарників, тому завжди можна підібрати те, що підійде для посадки саме на вашій ділянці. Щоб уникнути затінення в своєму саду, з південного боку висаджуйте чагарники, розбивайте город, а з північної закладайте фруктовий сад. Під кронами дерев краще не висаджувати ягідники - це утруднить обробку дерев від хвороб і шкідників. Так як терміни обробки часто збігаються зі строками збирання врожаю ягід. І навіть при посадці одних тільки дерев слід звертати увагу на терміни збирання врожаю і терміни обробки сусідніх культур.
Якщо будівля на садовій або дачній ділянці тільки планується, то добре перед будинком розмістити трохи дерев, квітник, а сам будинок спланувати трохи вглиб ділянки. Але звернути увагу і на те, щоб вікна не затінювались.

    

Під час планування садової або дачної ділянки при виборі порід для посадки плодових дерев і чагарників в першу чергу приділіть увагу сортам з швидким вступом в пору плодоношення й тим, що дають плоди здатні зберігатися взимку.
Є сорти яблук і груш що можуть долежати до нового врожаю та урізноманітнити ваш зимовий стіл. Крім того існує велика кількість сортів літнього й осіннього споживання.
А ось кісточкові культури - вишні, сливи, персики, абрикоси, черешні не зберігаються. Тому їх споживають у свіжому вигляді, сушать або заготовляють на зиму, закатують. І якщо ви не збираєтеся продавати надлишки плодів, то не потрібно захоплюватися насадженням великої кількості сортів кісточкових культур. Досить підібрати по термінах дозрівання сорти, що віддають свій урожай конвеєром. При посадці плодових дерев і чагарників враховуйте, які сорти районовані, пристосовані до ваших умов і коли вони плодоносять. Так само зверніть увагу на зимостійкість та стійкість до хвороб. При плануванні на дачній або садовій ділянці посадки плодових дерев і чагарників з південної, сонячної сторони розміщуються більш теплолюбні культури.

Останнім часом велика увага приділяється карликам і напів - карликам. Слаборослі дерева зручні у догляді й обробці. Вони раніше починають плодоносити, але й термін їх життя менше.

Маючи на ділянці 15 - 20 плодових дерев можна цілий рік споживати свіжі плоди. Найбільший асортимент можна посадити в південних регіонах. Це приблизно до 8 яблунь (1 річна, 2 осінніх, 5 зимових), 3 груші, 2 сливи, 2 вишні, 2 абрикоси, 2 персика, 2 черешні. Так само можна посадити кілька дерев айви, горіха, інжиру і.т.п. Але все ж при наявності невеликої ділянки вибір у вас невеликий, тому потрібно при посадці плодових дерев і чагарників орієнтуватися на можливості розміщення та свої смаки. І звичайно зверніть увагу на якість придбаних саджанців плодових дерев.

З ягідних культур найбільш поширені суниця (полуниця), смородина, аґрус, малина. Вони легко розмножуються, морозостійкі і дають стабільні врожаї. Ці багаті вітамінами рослини займають почесне місце в посадках плодових дерев і чагарників.
Суниця вступає в пору повного плодоносіння вже на третій рік після посадки. Причому дає нам ранню вітамінну продукцію. Розмножується просто - «вусами».

Найбільш вітамінним продуктом вважається чорна смородина. За вмістом вітаміну С вона перевищує цитрусові. Проста у вирощуванні. Добре переносить морози. Так само в садах добре прижилися червона і золотиста смородини.

Аґрус іноді ще називають «північним виноградом» за його невибагливість до умов зростання. Причому з появою сортів стійких до борошнистої роси, а так само безколючкових сортів він зайняв гідне місце в посадках плодових дерев і чагарників на наших ділянках. При гарному догляді врожайність дорослого куща аґрусу може сягати 20 кілограмів.

Ну як же без малини, цього ароматного продукту. Вона здатна швидко розмножуватися, а використання ремонтантних сортів дає можливість отримувати ягоду два рази на рік. Причому термін споживання свіжої малини може бути розтягнутий у часі за рахунок неодночасного дозрівання ягід на пагонах.

Для середньої сім'ї бажано посадити приблизно 10-13 кущів смородини, 7-10 кущів аґрусу, до 30 кущів малини, 50 квадратних метрів (1/2 сотки) суниці. Тоді буде і що заготувати на зиму, і що поїсти у свіжому вигляді.

При плануванні садової або дачної ділянки слід залишити місце і під виноград. Якщо дозволяє клімат, то бажано на ділянці його посадити хоча б кілька кущів різного терміну дозрівання. Ця культура так само дуже швидко вступає в пору плодоношення і вже на 3-4 рік дасть вам багато відмінних ягід.
Хороших вам посадок!
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Сад | Додав: Даша (24.10.2011)
Переглядів: 4264 | Теги: сад, планування, Кущі, дерева, посадка рослин, декоративне садівництво | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz