Здоров'я нашого саду залежить від багатьох складових. Підготовка саду до зими - дерев і чагарників - відео від Ольги Платонової розповість, як провести дезінфекцію наших рослин. Хвороби, шкідники знаходять собі притулок на корі, в дрібних тріщинах, на гілках і з настанням тепла починають свою згубну діяльність. Але можна зупинити цей процес не чекаючи приходу весни. Наприкінці осені або в зимові теплі дні можна провести профілактичні заходи. І для цього вам знадобитися тільки зола, вода і господарське мило.
Для дезінфекції при підготовці саду до зими (дерев і чагарників) приготуємо зольно - мильний розчин. На 10 літрів води беремо 5 склянок деревної золи, настоюємо дві доби. Щоб потім розчин не проціджувати, золу поміщаємо в стару капронову панчоху. Перед обприскуванням додаємо 400 грам натертого господарського мила. Воно розчинитися та забезпечить хороше приставання. Обприскування проводимо в суху погоду. Подивіться прогноз погоди, бажано щоб найближчим часом не намічалося опадів.
Чим краще такий дезінфікуючий сад зольно - мильний розчин? Звичні нам препарати з міддю чи залізом мають властивість з роками накопичуватися в ґрунті, рослинах, а це не дуже добре. Тому часто їх застосовувати не бажано. А запропонований на відео Ольгою Платоновою розчин буде захищати сад, не приносячи шкоди нашому здоров'ю. При підготовці саду до зими його простота і користь безцінні. А дерева та чагарники на вашій ділянці тільки зрадіють такому догляду.
Дивитися безкоштовно відео поради садівникам від Ольги Платонової
(переклад відео)
Щоб ваші рослини в саду добре перезимували, потрібно їм приділити пізньої осені трохи уваги, провести дезінфекційну обробку. Зазвичай для цієї мети використовуються розчини і препарати, що містять мідь і залізо. Але ці елементи накопичуються в корі і грунті, а потім у великих концентраціях стають токсичними. Тому я використовую для дезінфекції мильно - зольний розчин.
На 10 літрів води беру 5 склянок деревної золи, засипаю її в стару капронову панчоху, щоб потім не довелося проціджувати розчин. Настоюю дві доби, періодично зворушуючи панчоху із золою. У готовий розчин додаю 400 грамів господарського мила для кращого прилипання. Готовим розчином обробляю все гілки плодових дерев і ягідних кущів. Найкраще це робити в суху погоду і коли мине загроза дощів. Інакше вся ваша робота зійде нанівець. Тепер ваш сад готовий до зими.
|