Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 21.11.2024, 18:21
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Сад

Обрізки дерев весною, операції формування

Основні терміни обрізки дерев та операції з формування припадають на період ранньої весни, до початку розпускання бруньок. Хоча, якщо встановилася погода з температурою не нижче -4 ˚ С, то цю операцію вже можна проводити. Взимку ж можна укорочувати і проріджувати гілочки невеликого діаметру. Якщо рана буде великою, то деревина може від морозу розтріскатися, підмерзнути, підсохнути. Такі місця гірше заростають. Тому операції з пилкою залиште на ранньовесняний період.

 

Виламування, відгинання, пінцирування, кебровка, видалення, осліплення при формуванні дерев.



Перед набряканням бруньок починається рух соку, поживні речовини спрямовуються в верхівки гілок з кореневої системи, товстих частин гілок, стовбурів (так звані місця зберігання). Виходить якщо ми запізнилися зі строками обрізки дерев весною, то видаляючи кінці, видалимо і ці речовини. Тим самим позбавляючи рослину їжі, необхідної для нарощування зеленої маси і росту пагонів.

 




Обрізка дерев може бути -

Формуючою - основна функція формувати плодоносне дерево; прискорити надходження врожаю; збільшити або нормувати кількість плодових утворень; отримати крону не загущену, освітлену. Не думайте, якщо ви слабо обріжете дерево весною, то отримаєте і слабкий приріст. При сильній обрізці, зростання буде сильним. Це треба враховувати.

 

Санітарною - видаляємо все що хворіє, уражено шкідниками, хворобами, зламано, треться одне об одне, росте всередину, загущує крону.

 

Омолоджуючою  - зрозуміло, що відноситься до формування старих дерев. З роками врожайність падає, стає періодичною. Плодушки майже не наростають. Тому обрізанням ми стимулюємо зростання молодих пагонів, які і замінять поступово весь старий приріст.

 

Але не потрібно думати, що формування дерев полягає тільки в обрізанні, відпилюванні всього, що вважаєте непотрібним. Є ще деякі прийоми. Наприклад.

Виламування пагонів. Це робимо навесні, пагони повинні бути тонкими довжиною до 12 см. Частіше це роблять з тим що зайве, не буде використано для утворення плодових гілочок. Адже число плодушок так само потрібно обмежувати. Ви ж не можете залишити дерево все в плодах, але з малою кількістю листя.

 

Відгинання. Про нього вже згадувалося не раз. Це один із способів формування плодових дерев, що дозволяє уникнути обрізки. Крім того довгі пагони переходять на плодоношення, не оголюються. Адже при їх відгинанні саме в нижній частині йде формування приросту. Так само швидше отримаємо урожай. Вибираємо сильний однорічний пагін і шляхом прив'язування його до кілочка переводимо в горизонтальне або злегка поникле положення.

Відгинання, відхилення, піднімання вгору - це відмінні прийоми які можна використовувати для формування дерев, зміни сили росту необхідних пагонів. Якщо потрібно підсилити зростання гілки, то її навпаки підтягують вгору.

 

Прищипування (пінцирування) або літнє укорочення пагонів. Звичайно, у великому саду одній людині це зробити не просто. Але при менших площах цілком можливо. Це літня операція основна функція якої перетворити пагони в обростаючі гілочки. Але підійдіть до цього розумно, не загустіть крону. Влітку відщипують верхню трав'янисту частину. Чим довшим буде віддалена верхівка, тим коротше й менше виростає бічних пагонів. Тому частіше прищипування проводять над 4 - 6 листом при довжині 12 см. Перше пінцирування зазвичай припадає на період травня - червня. Видаляється верхівка з 2 - 3 листочками. Коли виросте бічний пагін, то прищипнути його над 2 - 3 листком.

 

Кербовка. Весняний прийом, який дає можливість призупинити зростання. Якщо потрібно загальмувати зростання бруньки або пагона, то місце зрізу роблять під ними. Якщо ж підсилити, то зріз над брунькою або гілочкою. За допомогою садового (в крайньому випадку гострого кухонного) ножа видаляється невелика смужка кори до 5 мм з неглибоким захопленням деревини. Форма півмісяця.

Можна просто зробити неглибокий надріз. Детально можете побачити на відео - обрізка дерев.

 

Видалення (осліплення) бруньки. Якщо ви бачите що з неї виросте абсолютно непотрібне, то не чекайте, просто проведіть долонею по пагону зверху вниз в період набрякання бруньок та обламайте їх.

 

Ось такі нехитрі прийоми допоможуть вам отримати хороший врожай від вдячних рослин.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Сад | Додав: Даша (21.03.2013)
Переглядів: 3121 | Теги: сад, дерева, догляд, сезонні роботи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz