Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Неділя, 24.11.2024, 02:45
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Сад

Кора плодових дерев - очищення стовбура та гілок, побілка дерев восени
Кора плодових дерев вимагає постійного догляду. Це очищення стовбурів і кори, побілка дерев восени або, в крайньому випадку, ранньою весною. Зашпаровуються рани, дупла, лікуються інші ушкодження.

Під дерево стелиться плівка, тканина та проводиться очищення стовбурів і товстих гілок дорослих плодових дерев від моху, лишайників, від старої, відмерлої кори. Робити це потрібно акуратно, щоб не пошкодити здорові тканини кори. Можна використовувати для цих цілей скребки (дерев'яні або металеві), ножі, грубі ганчірки, щітки з металевою або грубою щетиною, інші підручні пристосування.
Видаливши стару кору з дерев, ви позбудетеся й багатьох шкідників, які зимують у її розщелинах і тріщинках. Тому все що впало на підстилку потрібно обов'язково спалити.

Іноді на стовбурах плодових дерев є дупла. Їх потрібно вичистити від гнилої деревини, замазати садовим варом якщо вони маленькі. Якщо дупла на дереві великі, то наповніть їх щебенем і залийте вапном з піском і глиною, можна цементом.
 
    

Очищені стовбури і гілки треба побілити. Але не варто це відкладати до весняних свят. Побілка дерев восени служить для запобігання сонячних опіків. А ось проведена пізньою весною, носить більше декоративний, ніж профілактичний характер. Якщо ви ще її не виконали, то знайдіть підходящі по погоді дні та проведіть цей захід.

Для побілки кори плодових дерев часто використовують вапно, розведене до густоти сметани. Але це теж має малу ефективність. Якщо ви з якихось причин не можете використовувати готові розчини (вже є такі у продажу), то скористайтеся краще сумішшю вапна з глиною. Це забезпечить краще прилипання, не дуже сподобається гризунам, а також утворюється більш товстий захисний шар. Можна так само додати в вапно борошняний клейстер, зняте молоко.

Можна взяти розчин вапняного молока, додати в нього глини і коров'яку. Глина забезпечить приклеювання, а коров'як послужить загоєнню ран, як природний біостимулятор.
 
Захистить від сонця кору склад з коров'яку 1 частини, глини 4 частин, золи 1 частини. Розвести до густоти сметани і нанести на стовбур і штамби товстим шаром. Можна в нього додати кілька таблеток мікроелементів. Так само буде корисним додавання на 10 літрів обмазки 100 - грамового стаканчика сечовини або мідного купоросу. Наносять не тільки під зиму. Повторно проводять в кінці літа. Користь ще в тому, що вона здатна оберігати не тільки від опіків, але і захищати від пошкодження шкідниками і закрити доступ хворобам. Рани, замазані таким складом, швидше заживають.

Так що побілка кори плодових дерев восени, в крайньому випадку рано на весні, дуже важлива справа, не відмовляйтеся від неї.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Сад | Додав: Даша (02.12.2011)
Переглядів: 3100 | Теги: дерева, пошкодження дерев, сад, сезонні роботи | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz