Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 21.11.2024, 17:52
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Сад

Актинідія (коломікта) вирощування, посадка, догляд, розмноження
Ви хотіли б мати у себе ківі? Актинідія<>/b (а саме коломікта) не складна у вирощуванні рослина, посадка, догляд та розмноження доступні навіть починаючому дачникові та садівнику любителю. А чому б і ні. Адже ківі й актинідія родичі.

І хоча актинідії налічується більше 30 видів до самих морозостійких можна віднести саме коломікту. Прийшла вона до нас із Далекого Сходу і прижилася на ділянках допитливих садівників-городників. Ця ліана може підніматися на висоту 15 метрів, дуже декоративна, особливо восени. Темно-зелені ягоди вагою 3 грами приємні на смак, мають аромат ананаса. Але їх головна перевага - це великий вміст вітаміну С. Всього кілька штук дають добову норму дорослої людини.

При вирощуванні актинідії коломікти необхідно враховувати, що це рослина дводомна, що означає, що є з жіночими квітами і з чоловічими. А саме це багато хто не враховує при посадці, а потім нарікають, що немає плодів.
При посадці актинідії (коломікти) враховуйте її природні умови зростання. Селиться ця рослина в лісах, можна зустріти її зарості на лісових освітлених ділянках, по берегах. Значить, місце для вирощування будемо підбирати в півтіні, можна з північної частини будівлі. Вона прекрасно задекорує стіну, швидко нарощуючи пагони.
При посадці та догляді так само потрібно враховувати велику любов котів до запаху молодих пагонів. Вони привертають тварин як валеріана, тому все що наросте молоде може бути з'їдено. На перших порах бажано обгородити внизу сіткою, обв'язати мішковиною. А ось через пару років загрубілі пагони їх уже не цікавитимуть.

Актинідія (коломікта) вирощування, посадка, догляд, розмноження
 
Розмножують актинідію насінням і живцями, якщо у вас є маточник відводками.
Розмноження актинідії живцями (на відміну від насіннєвої) дає нам впевненість у тому, що буде збережений і сорт, і найголовніше стать рослини. Найпростіше укоренити зелені живці. Влітку їх нарізають разом з «п'ятою» до того, як вони почнуть дерев'яніти. Часто це роблять під час видалення всього зайвого, того що загущує, тобто це може бути і санітарне обрізання. З нижньої та середньої частини пагона нарізають живці завтовшки 4 -7 мм, довжиною близько 12 см. Нижні листки видаляють. Необхідно підготувати ящик або парничок з поживним і м'яким грунтом. Якщо це місце на городі, то підбирайте тінисте розташування, глибоко перекопайте, внесіть торф, пісок, перегній, компост. Розміщуйте при розмноженні живцями матеріал на відстані 10 см на 10 см, щоб було потім достатньо місця для росту. Також потім буде зручно витягувати вкорінені рослини актинідії. Догляд за посадкою полягає у своєчасному поливі, накритті плівкою, підтриманні вологості. Якщо немає можливості вибрати місце в тіні, то просто створіть її підручними засобами. Про приживлюваність ви дізнаєтеся по відростанню молодих пагонів. А це десь через півмісяця.

Можна розмножувати актинідію (і коломікту теж) насінням. Але ось що отримаєте з цього, яку рослину - ви зможете дізнатися тільки через деякий час. Хоча такий спосіб має багато перспектив. Сіяти краще свіжозібраним насінням, але провівши спеціальну підготовку. Попередньо відмиваємо їх від м'якоті. Далі беремо звичайний горщик для кімнатних квітів. Можна пробити в стаканчику з пластикової пляшки отвори в дні й використовувати для підготовки насіння актинідії. Спочатку їх витримати в кімнаті, заритими в пісок, два місяці. Періодично їх треба провітрювати. Можна розсипати на газетці, наприклад, нехай полежать хвилин 15, і відправляємо назад. Робимо це раз на тиждень.
Пізніше відправити на вулицю в сніг. Просто зарити на 2 місяці в сніг горщик, накидавши зверху купою більше метра. Це оберігатиме від замерзання. Але сніг у нас є не завжди і не скрізь. Тому просто можна відправити на нижню полицю в холодильник (не морозилку), поставивши горщик в пакет. Але от пакет не зав'язувати щільно, просто прикрити, щоб був доступ повітря. Періодично пісок зволожуємо. Через два місяці заносимо ємність в приміщення з температурою +10 ˚ С. Це може бути веранда, сарай, балкон. Насіння витягаємо з піску через півмісяця (краще висипати і вибрати). Вони починають до цього часу проростати. Висіваємо їх на глибину ½ см в горщики з сумішшю з 2-х частин грунту, перегною 2 частин, піску 1 частини. Тримати накритими і притіненими до сходів. Можна пікірувати в парники на вулицю коли буде до 7-10 листочків.

Буває, що немає можливості отримати не здерев'янілих живців актинідії для розмноження. Тоді можна спробувати вкоренити, використовуючи задерев’янілі. Але особливим способом. Ці пагони ставимо в банку з водою. Вони через місяць почнуть відпускати молоді пагони. Ось їх і будемо відокремлювати і вкорінювати. Відрізаємо з «п'ятою», ставимо в банку з водою або висаджуємо в підготовлені горщики. Далі йде укорінення.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Сад | Додав: Даша (01.12.2012)
Переглядів: 4639 | Теги: ліани, Рідкісні, сад, розмноження рослин | Рейтинг: 1.2/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz