Дивне питання для зими - як вибрати фарбу для стелі? Фарбування, як його провести. Здавалося б зараз зима і зовсім не час для ремонтів. Але так може здаватися на перший погляд. Адже саме на холодний період часу часто припадають внутрішні оздоблювальні роботи. Поки тепло ми поспішаємо фарбувати, щось перебудовувати і робити на відкритому повітрі. І тому часто нам просто не вистачає часу для ремонту в приміщенні, для того щоб освіжити старе фарбування. Влітку якщо у нас і випадає відпустка, то хочеться поїхати відпочити, відволіктися від хатніх справ (на жаль не завжди виходить), а значить і косметичний ремонт відкладається на невизначений термін. А адже в січні часто нам дають аж пів місяця відпочинку і ми поспішаємо щось доробити згаяне раніше. Тому можна запросто говорити про фарбування стелі, як один з видів оздоблювальних внутрішніх робіт.
А якщо вже ми про це заговорили, тоді в першу чергу потрібно подумати про фарбу, яку ми придбаємо для фарбування стелі. Треба відзначити, що видів її не так багато, а точніше всього чотири - на основі крейди, акрилова, латексна, акрилатна. Найпростішим і відповідно бюджетним, а значить дешевим буде варіант з фарбою для стелі на основі крейди. Її головний недолік - вона мажеться при терті. Але ж ми по стелі бігати не збираємося, а значить, може підійти й цей варіант.
Але якщо нам хочеться хоча б трошки, іноді, протирати стелю. Тоді зверніть свою увагу на акрилову. Крім крейди і води у відмінності від складу попередньої, тут ще присутній акриловий полімер. Саме він і робить цю фарбу для стелі більш стійкою до стирання, покриття тверде і майже не мажеться.
Як же вибрати фарбу для стелі якщо приміщення зовсім нове і може відбуватися усадка (або просто всідається з якихось ще причин). Адже будуть швидко з'являтися мікротріщини. Тут вам на допомогу прийде варіант латексний або акрилатний. До їх складу входить природний компонент, що добувається з соку рослин - латекс. Саме він і не дає при усадці утворюватися мікро тріщинам, тому що робить покриття пластичним, таким що тягнеться. І крім того воно ще буде стійким до стирання.
Якщо ви хочете щоб витрата фарби була меншою і вона лягала рівніше, то скористайтеся грунтовкою. Нанесіть спочатку її на поверхню, а вже потім приступайте до фарбування
І звичайно ж, ще для фарбування стелі знадобитися валик з довгим ворсом і пензлик з синтетичним ворсом. Валиком ми буде проходити великі поверхні, а пензлем кути і важкодоступні місця. Починаємо фарбувати стелю від вікна, кута і йдемо вглиб кімнати. Ще, не відкривайте вікна, двері, не влаштовуйте протягів, нехай покриття сохне рівномірно.
Дивитися безкоштовно відео поради онлайн
(Переклад телепередачі) Вибираємо фарбу для стелі - Доброго ранку. Ваша дитина обстріляла стелю з водяного пістолета, хтось із гостей невміло відкрив пляшку з під шампанського, вас затопили сусіди або може ви просто любите фарбувати для задоволення? Відмінно, саме час задуматися про фарбування вашої стелі. - Отже. Сьогодні ми будемо вчитися фарбувати стелю. Про що я забула. Я забула про грунтовку. Про неї можна забути, якщо у вас стеля рівна, і ви не боїтеся витратити фарби трохи більше, ніж розраховували. Давайте поговоримо про неї. - Виявляється, є всього чотири види фарби для стелі. На основі крейди, акрилова, латексна і акрилатна. Яка ж краще? - Якість фарби безпосередньо залежить від її ціни. Фарба для стелі, в основі якої є тільки крейду і вода, це дешевий і простий бюджетний варіант, який не дасть вам, на жаль, доброго ефекту. Прекрасно зтирається зі стелі і залишається на руці. Інше покоління фарби - це акрилова. Тут присутні вода, крейда і акриловий полімер. Акрил дає покриттю твердість, стійкість, тобто дає гарне тверде покриття. Але при цьому вона трохи мажеться. - Якщо ви побоюєтеся тріщин на стелі, вам підійде фарба на латексній основі. - Латекс дає нам можливість пофарбувати стелю в новому будинку, де може з'явитися усадка, мікротріщини. - До речі, латекс це природний матеріал. Його добувають із соку деяких рослин. Дивно, але він входить до складу молочка всім відомої кульбаби. - Наступний вид це гібрид попередніх двох - тобто акрил і латекс. Ця фарба називається акрилатна. Фарби латексна і на акрилатній основі створюють стійке до стирання покриття. Вона має властивість акрилу, тобто досить тверда до стирання, і при цьому вона має властивості латексу, тобто розтягується і нею спокійно можна фарбувати стелю в новому і досить людному приміщенні. - Навіть якщо на вашій стелі з'являться тріщини, акрилатна фарба розтягнеться разом з ними. Цілком підійде для будинків в сейсмонебезпечній зоні. - І зараз ми будимо фарбувати ваша стеля. Залишилося зовсім трохи. - Стоп, а інструменти. - Валик краще брати широкий, з великим ворсом. Тому що він пухнастий, добре набирає вологу і відмінно її віддає. Можливо знадобитися відро для фарби. - Але саме головним для початківця маляра буде пензлик. - Головне щоб щетина пензля для фарбування стелі була штучною. І не забудьте взяти рукавички. - Невже все готово. - Покажемо на макеті. Основну поверхню потрібно фарбувати валиком. Починати від кута, від вікна, продовжувати углиб кімнати. (Біля стіни, там де не дістає валик профарбовують пензлем).
|