Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 27.12.2024, 05:35
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Підготовчі роботи, насіння

Як зберігати цибулю сівок до посадки навесні щоб не стрілкувалася
Як зберігати цибулю сівок до посадки навесні щоб вона потім не стрілкувалася - питання неначе не дуже серйозне. Але це для тих хто не стикався з проблемою стрілкування. Так, пішла стрілка і все, для зберігання довгострокового ріпка не піде. Та й бігати обривати доведеться стрілки. А все тому що вимагає цей овочевий малюк свого температурного режиму, примхливий дуже. А що ж робити? Давайте запам'ятаємо.

Щоб цибуля не стрілкувалася зберігати сівок до посадки навесні потрібно такими способами.

У холоді. Робимо це просто. Можна під снігом, у холодильнику при температурі -1 - -3 ˚ С. Вологість так само має значення, десь близько 85%, трохи плюс-мінус. Але от у нас зі снігом туго, в холодильнику - так, сумнівно щодо запаху. Загорнути то щільно не можна, овоч дихає і буде пріти. Часто цей спосіб використовують для дрібного сівка, розміром до 1 см (якщо немає можливості висадити його під зиму).

Тоді в теплі. Ура, мені це більше підходить. При вологості 50 - 70%, великий вибір, і при температурі +18- +25 ˚ С. Те що треба, подалі від батареї покладу. Думаю у багатьох знайдеться підходяще місце.

У теплі та холоді. Спочатку восени (поки тепло) тримаємо при +18 - +20 ˚ С. Коли настане мороз при -1 - 3 ˚ С (укрити на горищі, опустити в підвал, холодильник). Навесні знову як восени, в тепло. При зберіганні в холоді вологість тримати в межах 90%, а в теплі повинно бути сухіше - 60%.
Як варіант - навесні за 25 днів до висадки підняти температуру до +30 ˚ С і так тримати 3 дні. Це звичайно можна зробити біля ще працюючих джерел тепла, батареї, пічки. Через три дні знизити до +20 ˚ С і зберігати так до висадки.

Як зберігати цибулю сівок до посадки навесні щоб не стрілкувалася
 
А якщо ви купили посадковий матеріал і не знаєте, як зберігали цибулю сівок до посадки навесні, що робити щоб вона не стрілкувалася. Вихід такий - прогрійте перед посадкою при температурі +40 ˚ С протягом восьми годин.
Не дайте після висадки потрапити під поворотні заморозки. Вони так само стимулюють зростання стрілки.
Ще порада, не садіть в холодний грунт. Тобто або восени дрібний висадити на грядки, або великий посадковий матеріал, коли навесні прогріється добре земля.

А ось самий маленький до 1 см в діаметрі зберегти дуже складно. Сохне і все тут. Тому посадимо цибулю сівок під зиму восени і будемо жити до весни без турбот. Вона встигне набрати силу за рахунок весняної вологи і дасть велику цибулину. Та й перо буде дуже рано, якщо ще й плівкою накрити, то майже з-під снігу.

Ще коли будите відправляти на зберігання цибулю сівок, то обов'язково добре просушіть, видаліть все підгниле і уражене. Якщо є пошкодження механічні, то пустіть на закатку або приготування їжі. Не відправляйте на зиму те що вже почало проростати. Так буває при пізньому прибирання, після дощів або при зберіганні в теплому і вологому місці. Краще посадіть в ящички на зелене перо для городу в будинку взимку.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Підготовчі роботи, насіння | Додав: Даша (31.10.2012)
Переглядів: 4951 | Теги: посіви, насіння, сезонні роботи, зберігання врожаю | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz