На жаль, до перевтоми, занепаду сил багато хто ставиться не серйозно і не думають про можливість їх лікування травами, народними засобами. Як ми можемо часто говорити: і так пройде, відісплюся, нічого страшного, ще трохи, а потім відпочину. Але втома накопичується, з'являється нервозність, дратівливість, безсоння або сонливість. Поступово знижується працездатність. Але це ще не все. При перевтомі і занепаді сил відбувається зниження захисних функцій організму, і ми стаємо більш уразливі до вірусів. Здавалося, я був такий активний, повний сил, ну втомився трохи. І тут бац, грип, застуда, захворів шлунок, щось з нирками не те. Та все тому що організм говорить: «Досить, стоп, я втомився без відпочинку». І все, укладає нас в ліжко на дні, тижні.
А потрібно було лише трохи зупинитися, підлікувати себе найпростішими народними засобами, що допомагають від перевтоми і занепаду сил. Найпростіше і доступне це натуральні соки, фрукти і овочі. Вони містять збалансовані вітаміни і мікроелементи, що беруть участь у процесах життєдіяльності організму (наприклад, калій регулює діяльність серця, фосфор підтримує кислотно-лужну рівновагу і т.д.). Особливо вони необхідні в зимово-весняний період, коли вітамінів в їжі менше. Їх головні переваги - швидке засвоєння і стимулювання енергообміну. Приймати соки необхідно три рази на день за годину до їжі.
Перевтома, знесилення, лікування народними засобами, травами
Суниця, водний настій листя, свіжі плоди, водний настій плодів.
Мед, змішаний з соком моркви. Можна застосувати протерту варену моркву з молоком. Підійде також морквяний сік з цукром. Цей овоч застосовується при авітамінозах, занепаді сил, при недокрів'ї.
Плоди солодкого перцю свіжими в їжу.
При перевтомі та занепаді сил допоможе питво чайних бальзамів № 72, 73, 74.
Валеріана лікарська діє на кору головного мозку, в малих дозах викликає збудження центральної нервової системи (у великих гальмування). Перевтома може викликати у людини відчуття неспокою, навіть істерію. Тут і допоможе відвар з 1 чайної ложки на 250 мл води. Пити 3 рази на день по столовій ложці. Іноді беруть через кожні дві години для більшої ефективності.
При занепаді сил пити відвар плодів або листя смородини.
Вживати напій, що бадьорить із збору трав - тонізуючий напій № 40.
Календула містить багато фітонцидів і вітамін С. Настій 10 грам залити склянкою окропу і вживати 3 рази на день по 3 столових ложки. Можна додавати трохи квіток в трав'яні чаї.
Півонія, заварити 1/3 чайної ложки коренів 250 мл окропу. Доза 1 столова ложка 3 рвд.
Кропива, відмінний полівітамінний засіб. Молоде листя навесні допоможуть вам підняти сили і відновитися після зими. Додавайте їх у салати, начинки, супи.
Шипшина відома як тонізуючий і загальнозміцнюючий засіб. Готувати водний настій із залитих літром окропу на 8-12 годин у термосі (закутаний посуді) 50 грам плодів. Пити за 30 хвилин до їжі одну склянку. Можна додати в теплий настій шипшини ложку меду. Не забувайте, шипшина природне джерело вітаміну С.
Народний лікувальний засіб при перевтомі і занепаді сил, що діє на організм як загальнозміцнюючий і поліпшує обмін - це настій або відвар листя горіха волоського. На 2 склянки окропу береться 1 столова ложка сухого подрібненого листя. Після охолодження пити по ½ склянки 4 рази на день.
Так само вживання ядер горіхів в їжу дає організму великий перелік мікроелементів та вітамінів.
|