Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 26.04.2024, 01:02
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Жоржини - посадка, вирощування, зберігання
Жоржини - багаторічні квіти, що не зимують у відкритому ґрунті. Вони цінуються садівниками - городниками за їхню красу і різноманіття фарб, за здатність цвісти до самих морозів. Можуть досягати у висоту близько 2 метрів, але бувають і 30 сантиметрової висоти. Суцвіття кошик до 20 см в діаметрі. Цвіте жоржина з липня до заморозків. Розмножується вегетативно, поділом бульб та живцями. Насінням розмножують жоржини тільки з метою селекції.

Хоча квітка не вимогливий до ґрунту, але все ж для посадки жоржин краще підійде удобрений ґрунт, пухкий і водопроникний. У піщану землю вносять перегній, компост, а в глинисту - пісок і гній. Потім, восени, ділянка призначену для посадки та вирощування жоржин потрібно глибоко перекопати. Пам'ятайте, що надлишок азотних добрив стимулює ріст, але не цвітіння.

Підготовка бульб жоржин до посадки.
Вирощування жоржин починають з весняного пророщування. Бульби потрібно занести в приміщення на початку квітня. У ящики насипати трохи тирси, торфу або просто землі і укласти бульби так, щоб коренева шийка не була засипана. Рослини періодично зволожувати. Коли з'являться пагони, то розділити так, щоб на кожній частині була частка кореневої шийки і бульба.

Живцювання жоржин проводять з березня по травень. Якщо це робити пізно, то квітка не встигне зав'язати бульби або вони будуть слабкими пропадуть при зимовому зберіганні. Укорінювати живці потрібно при підвищеній вологості в міні парниках, дотримуючись температури 18 ˚ С. Догляд за живцями жоржин полягає й в регулярних поливах, й в обприскуванні водою.

Під посадку жоржин копають ямки розміром 20 * 30, відстань між рослинами від 60 см до 1 метра. Бульбу потрібно обережно покласти і акуратно засипати так, щоб земля була на 4 см вище шийки (приблизна глибина 15-20 см). Місце посадки мульчують. Зазвичай квітку садять з середини квітня. При ранній посадці жоржина дає більш рясне цвітіння. Але не забувайте, що жоржини можуть померзнути.

Вирощування та догляд за багаторічною квіткою жоржини не складні. Протягом літа проводять підживлення. Краще всього використовувати коров'ячий гній. Робити витяжку та поливати розведеним настоєм. Але якщо такого немає, то використовуйте комплексні добрива. Можна просто внести під кущ добре перепрілий гній або компост. І обов'язково поливайте після внесення добрив.
Звичайно, догляд полягає і в своєчасних поливах, розпушуванні і видаленні бур'янів. Але не забувайте, що бульби жоржин розташовані не глибоко, не травмуйте їх при розпушуванні.

Обов'язково при вирощуванні квітів жоржин обрізати зайві стебла й пагони, пасинкувати. Інакше у вас може нарости зелена маса, а цвітіння ви так і не дочекаєтеся. Або квіти будуть дрібними. Після таких вилучень догляд за жоржинами полягає в підв'язуванні пагонів і своєчасному видаленні відцвілих суцвіть. Так само потрібно провести в кінці червня на початку липня підгортання вологою землею. Ось такий догляд.
 
    

Коли викопувати жоржини, як зберігати взимку?
Викопувати й збирати жоржини на зберігання взимку потрібно до настання холодів. Зазвичай це роблять, коли перші нічні заморозки зашкодять листя. Щоб вам не заважало стебло зріжте його на висоті 15 см над землею. Викопані бульби жоржин промийте розчином марганцівки, підсушити. Зберігати можна в підвалі при температурі 5 ˚ С. Жоржини для зберігання поміщають на полиці або в ящики, але не більше ніж у два ряди.
Можна зберегти жоржини взимку в ящиках з сумішшю 1:1 з піску і тирси. Суміш скропити водою з марганцівкою (0,3 грама на 1 літр води). На цю зволожену суміш покласти на зберігання бульби, потім засипати сумішшю і зверху. Тримати при температурі 2-5 ˚ С.

Зверніть увагу, що на бульбах жоржини при зберіганні взимку від надмірної вологості і поганої вентиляції може з'явитися сіра гниль - сірий наліт. Щоб цього не сталося, потрібно підтримувати режим зберігання, температуру не вище 5 ˚ С. А уражені місця спробувати вирізати і надалі обприскувати бульби, що зберігаються, всю зиму і до посадки раз кожного тижня 0,5% хлорокисом міді.

При вирощуванні жоржини можуть захворіти борошнистою росою і фузаріозом. Застосовуйте для обприскування від хвороб бордоскую рідину і порошок сірки.

Багаторічні квіти жоржини завжди будуть прикрасою вашого саду, ділянки, дачі.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (17.10.2011)
Переглядів: 9130 | Теги: Квіти, декоративне садівництво, посадка рослин, догляд | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz