Чубушник ("жасмин" садовий) це багаторічна рослина, яка відмінно переносить зиму. В деяких країнах вирощую вічнозелені сорти жасмину (африканські сорти - ліани). За неповторний аромат листопадну рослину, яка в дійсності є чубушником, часто в народі називають "жасмином" садовим. Кущові форми можуть досягати висоти 4 м. Цю прекрасну властивість ми використовуємо вдома щоб закрити непрезентабельну частину з господарськими будівлями. Чубушник прекрасно виносить напівтінь. І взагалі ми помітили, що "жасмин" садовий рослина невибаглива, до грунту не вимогливиа. На цьому місці чубушник росте у нас вже більше 20 років.
Навесні наш чубушник покривається прекрасними білосніжними запашними квітами. Звичайно, рослина налічує близько 50 видів з різноманіттям форм (напівмахрові, махрові) і відтінків (білі, кремові) у запашних квіток. Особливо гарний махровий садовий жасмин.
Вирощування просте. Бажано викопати яму 40 * 40 * 40 см. Добре заправити її добривом, близько 0,5 кг повного мінерального добрива. Додати відро компосту, перегною. Якщо грунт дуже щільний, то додають пісок. Саджанці жасмину розміщують на відстані до 1,5 метра один від одного (при груповій посадці).
Ще простіше посадити саджанець з контейнера.
Зазвичай розмножують відводками, кореневими паростками, відсадками, поділом куща. Посадку жасмину проводять в березні або жовтні. Добре поливають. Коли кущ дорослий, то його вже можна і не поливати. Звичайно, підживлення калієм і фосфором, а також поливи будуть служити прекрасному зростанню та цвітінню. Це можна робити після весняного пробудження та літньої обрізки.
Дуже важлива обрізка, тому що якщо кілька років на обрізати, то низ куща оголюється, а кущ жасмину загущується. Тому навесні або восени у чубушника вирізаються хворі, старі, зламані гілки, а після цвітіння обрізається сам кущ. Пагони прищипують для стимулювання росту бічних гілочок. Квітки жасмин формує саме на них.
Так що посадіть жасмин, не пошкодуєте.
Додамо,що садовий жисмин, це все таки більш народні назва чубушника, яка прижилась в мовленні.
|