Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Понеділок, 06.01.2025, 22:29
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Квітка аквілегія (водозбір) - посадка, вирощування, догляд

Багаторічна квітка аквілегія ще відома під назвами водозбір, орлик. Проста в посадці, вирощуванні та догляді. Зростає компактними кущиками висотою до 90 см. Квітки можуть бути махровими або простими, різного забарвлення (бувають двоколірні), зі шпорцями довгими або короткими.

 

Вирощувати аквілегію просто, адже квітка не вимоглива до грунту і зростає навіть в малородючих місцях. Зимує добре. Невибаглива, але от при посусі вимагає систематичного поливу. Якщо буде достатньо вологи, то після цвітіння листя зберігає декоративність все літо. Росте на сонці та в півтіні. Назву рослина отримала за форму квітки, в якій після дощу збирається вода.

 Квітка аквілегія (водозбір) - посадка, вирощування, догляд

Аквілегія розмножується насінням, причому відмінно сходить самосівом. Терміни посіву припадають на осінь або ранню весну. На метр погонний йде до 30 насінин (з подальшим прориванням). Можна відразу проводити сівбу на постійне місце. А можна виростити розсаду, а потім розсадити в квітник. Відстань при висадці 30 - 40 см, між рослинами, а між рядами 50 см. Ну це звичайно якщо ви засаджуєте водозборами велику площу. Часто орлик квітка одиночна. Таке розміщення буває не запланованим, а завдяки своїй чудовій особливості сходити самосівом. З'явитися він може в зовсім несподіваному місці, у будь-якому куточку квітника. У нас в цьому році зійшов між цементним покриттям двору і бордюром. Потрапило насіннячко в щілину - і ось вам квітка.

Можлива посадка аквілегіі (водозбору) частинами, отриманими від ділення куща. Як тільки навесні почне рости, відразу беріться за цей спосіб розмноження. Іноді його використовують у серпні - вересні. Перший час, якщо занадто спекотні дні, потрібно притіняти. Поливайте добре. При такому способі ви отримаєте квітку ідентичну материнській. А от при насіннєвому розмноженні колір пелюсток може бути непередбачуваним, тому що має схильність до перезапилення. За моїми спостереженнями дуже активна фіолетова форма, цей колір домінує. Тому якщо вас цікавить забарвлення, діліть кущики або штучно запилюйте й ізолюйте квіти. Але якщо вам все одно, дайте орлику сіятись самостійно, а тільки потім пересаджуйте на потрібні місця отриману розсаду. Завжди бажано мати резерв насіння. У зими з частими змінами відлиги та сильних морозів, рано проросле насіння гине.

 Догляд за аквілегією (водозбором) простий. Це поливи з наступним розпушуванням. Якщо вам не потрібне насіння, то обривайте відцвітини. Цим ви продовжите цвітіння. Непогано було б провести навесні підгодівлю. Хоча рослина невибаглива, але достатній запас поживних речовин добре позначається на цвітінні, зимівлі. Адже рости доводиться на одному місці до 7-ми років. Ось і уявіть, як мало клопоту від орлика. Сім років майже без особливих турбот живе у вашому квітнику. Та до того ж хворобами та шкідниками не уражується.

 

Насіння дозріває не одночасно і розсипається. Тому збирайте їх у міру дозрівання.

Використовується в одиночних і групових посадках, добре стоїть в букетах. Так що знайдіть для орлика місце у своєму квітнику.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (28.08.2013)
Переглядів: 4104 | Теги: декоративне садівництво, розмноження рослин, Квіти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2025 Конструктор сайтів - uCoz