(переклад відео порад) - Вирощування багаторічних квітів , наприклад, ліліій, мають безліч плюсів. Одні рослини помирають, інші залишаються. І ось вже через кілька років клумба з ними виглядає не так ефектно. Сьогодні ми дізнаємося, як це виправити. - Всі садівники знають, що на стовбурі у лілій утворюються маленькі дітки - бульбочки. Ось це те, що мені вдалося зібрати зараз, по весні. Це те що було не пересаджено, то що обсипалось з осені. Восени ми збираємо зі стебел маленькі бульбочки, тобто дітки. Я вам зараз покажу, що може з такої маленької бульбочки лілії за рік вирости. Йдемо в парничок, в якому я ці бульбочки підрощую. Бачите, наскільки щільно вони посаджені, ось цій лілії десь рік. Зараз ми подивимося, яка цибулина може зрости за два роки. - Тобто зараз ми можемо накопати ці дволітки лілій та висадити їх в грядку, наприклад, на ті місця, на яких були пошкоджені рослини взимку.
А чи знаєте ви, що всі лілії, за виключенням трубчастих, походять від диких видів, які ростуть у хвойних лісах. Тому при посадці лілій в грунт бажано вносити стару хвою. Зберігати цибулини лілій до посадки потрібно в трохи вологих тирсі.
- Куди садимо? - Ми переглядаємо грядку і бачимо, що тут посаджено досить таки густо, а тут порожньо. Так от на ці прогалини для завершення повної картини ми і садимо лілії. Беремо конусну саджалку і на всю її глибину робимо ямку. Розпрямляємо коріння і спокійно опускаємо нашу лілію, закриваємо її землею. - Ще раз, роблю лунку, беру нашу рослину. - Розпряміть корінь лілії, щоб він не зламався, заглиблюйте. Таким чином, лілії висаджуються суцільним килимом.
- Після посадки лілій, що потрібно зробити? - На початку літа застосовуйте азотні добрива, в середині літа підгодуєте лілію фосфатними добривами. А наприкінці літа використовуйте калійні добрива. Тоді зросте хороша зимостійка цибулина у цієї квітки.
Дивитись безкоштовно відео онлайн
|