Квітка турецька гвоздика (бородата) вирощуюється практично в кожному палісаднику. Привертає увагу проста посадка, мінімальний догляд за цим невибагливим багаторічником. У нас культивують частіше як дворічну культуру. Відмінно відчуває себе як на сонці, так і в тіні. Морозостійка, молоді посадки не вимагають укриття на зиму.
У висоту досягає 60 см. Стебло міцне, не вимагає підв'язки. Цвіте на другий рік після посіву в червні - липні. Має різноманітне забарвлення, причому квіти можуть бути як прості, так і махрові. Вони зібрані в щитовидні суцвіття, що досягають діаметра 10 см. Назву «бородатої» отримала ця гвоздика за довгі тонкі приквітки.
При вирощуванні турецької гвоздики (бородатої) для посадки краще підготувати заправлені органікою суглинки. Переважні грунту з хорошим дренажем. Восени удобрюють калійним добривами, навесні сумішшю азотних з фосфорними. Якщо грунт зовсім бідний, то дайте підгодівлю повним мінеральним добривом навесні, а в період бутонізації внесіть калійно - фосфорні. Грунти полюбляє нейтральні по кислотності.
Гвоздика турецька легко розмножується насінням. Посів проводять у розсадник в травні. Насіння швидко проростає. Проводять пікіровку на відстань 5 см. На постійне місце підготовлену розсаду висаджують в серпні. При групових посадках витримують відстань 25 - 30 см.
Можна вирощувати турецьку гвоздику розмножуючи живцями. Особливо це стосується махрових сортів. При насіннєвому розмноженні у них може втрачатись ця декоративна ознака. Живці отримують із заздалегідь пересаджених в горщики рослин. Їх утримують у прохолодному місці до кінця зими. У лютому - березні нарізають живці та укорінюють в ящиках з піском. Укорінення проходить до травня, потім рослини відправляють на постійне місце.
Догляд за турецькою гвоздикою простий. Вона чуйна на полив. Молоді рослини не люблять пересихання грунту. Краще зволожувати до цвітіння дощуванням, а потім поливати під корінь. Але з іншого боку квітка не любить і перезволоження. Надмірна волога, роса (якщо росте біля декоративних водоймів) сприяє розвитку трипсів. Пошкоджується листя, пагони скручуються. Якщо помітите ці ознаки, то проведіть обприскування карбофосом 30 грам на 10 літрів води.
На важких грунтах при надмірному внесенні добрив може з'явитися грибок (бурі, сірі плями). Попередити захворювання можна обмеженням азотних підживлень, посадками на пухких грядках.
Проста догляду та посадки поселять квітку турецької гвоздики у вашому саду надовго.
|