Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 14:10
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Квіти для саду: ромашка садова, вирощування (нівняк)

Ромашка садова - багаторічна квітка для вашого саду

Багаторічні квіти для саду незамінні. Ромашка садова, вирощування і посадка якої не займе багато часу, але принесе багато естетичної насолоди. Цю рослину сімейства складноцвітих ще називають поповник, нівняк. Зубчасті листки зібрані в пишні прикореневі розетки, мають насичений зелений колір і будуть декоративним доповненням квітника, після в'янення вінчиків. Стебло високе, прямостояче, може досягати довжини до метра, піднімаючи над іншими рослинами великі квіти (діаметром до 12 см) з жовтою серединкою і білими крайовими пелюстками.

Вирощування ромашки садової, підготовка місця для посадки

ромашка садова багаторічна квіткаРомашка садова заслуговує нашої уваги і як прикраса саду, і як квітка для букету. Вирощуючи її, потрібно знати деякі особливості зростання. Не дивлячись на помірні вимоги до вологості, в суху погоду вимагає поливу. Місце підійде сонячне, але досить нормально почувається нівняк і в півтіні. Для посадки ромашки садової потрібно підбирати родючі місця або попередньо внести добрива, перегній, компост для їх поліпшення (на метр квадратний 5 -6 кг перегною і 200 грам повного мінерального добрива). Не забуваємо, що це рослина багаторічна і рости їй на одному місці не один рік. Тому якщо немає можливості внести добрива і поліпшити грунт по всій ділянці, зробіть це локально. Викопайте ямку, вибрану землю змішайте з підготовленим компостом, перегноєм, додайте мінеральних добрив і все відправте назад. Внесення невеликої кількості золи, допоможе оберегти посадки від захворювань. Саме на це підготовлене місце і висаджуйте потім багаторічну квітку ромашку садову (нівняк). 

Посадку ромашки проводять кущиком, як одиночну рослину в квітнику. Якщо ж розміщують поруч декілька, то витримують відстань близько 30 - 40 см один від одного. Поливають і далі доглядають як звичайно. Проводяться поливи, обрізають відцвітини. Коли будуть наростати бутони, то краще поливати під корінь, а не зверху. При постійному і достатньому зволоженні навіть в посушливу спекотну погоду ромашка садова відмінно цвіте і дає приріст. Пару поливів за сезон можна поєднати з підгодівлею. Роблять їх в період бурхливого зростання, тобто наприкінці весни, і після цвітіння, щоб забезпечити поживними речовинами для підготовки до зимівлі. Це можуть бути як розведені у воді мінеральні добрива, так і переброджена органіка (гній, пташиний послід, бур'яни). 

На зиму не потрібно укриття, відрізняється холодостійкістю. Але в дуже морозні безсніжні зими відзначається частково загибель окремих посадок (спостерігалося авторами сайту). Тому можна злегка присипати сухим опалим листям, а якщо у вас часто змінюється мороз відлигою та зима сира, то краще підсипати компосту або перегною навколо посадки ромашки. 

Розмноження ромашки садової

В іншому вирощування ромашки справа не клопітка. Розмноження проводимо шляхом ділення кореневища. Краще це робити ранньою весною. На одному місці бажано не тримати більше 4-х років, тому що кущ густіє, коріння починає випирати з землі, може оголятися середина. Тому після цього терміну можна спокійно викопувати, ділити і розсаджувати на нові місця діленки. 

Вирощувати ромашку садову можна шляхом розмноження насінням або живцями. Якщо насіння будите збирати самі, то побуріння кошиків послужить ознакою стиглості. Висівають їх у підготовлений субстрат на глибину 2 см. До сходів проходить близько 3-х тижнів. Проводити його можна під зиму або ранньою весною. На постійне місце краще потім розсадити в якості отриманої розсади. 

Живці отримати набагато простіше. Якщо ви уважно придивитеся до куща, особливо до не молодого, то помітите що випирають зібрані в пучки листя (прикореневі розетки). Навіть часто над землею видно що від них відходять зачатки корінців або вже виросле коріння. Відділяєте акуратно таку діленку, іноді потрібно це робити за допомогою ножа. Досить посадити її на постійне місце. Роблять це в другій половині літа. От тільки поливу і уваги потрібно більше, ніж при звичайному розподілі куща. Але за один раз ви зможете отримати багато посадкового матеріалу. А далі все як завжди, поливи, добриво, прополка бур'янів і утримування землі в пухкому вигляді. І прекрасні багаторічні квіти для саду - ромашки садові, подарують красу і настрій.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (29.10.2014)
Переглядів: 3180 | Теги: декоративне садівництво, Квіти, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz