Одна з ранніх весняних квіток пшінка весняна ( жовтець ) легка у вирощуванні, а посадити її й того простіше. У народі часто називають калужниця . Пшінка та калужниця відносяться до одного домену, царства, відділу, класу, порядку та сімейству, а ось ботанічний рід у них різний. Одна з помітних відмінностей - корінь. У пшінки ( жовтецю ) весняного корінь має потовщені бульбоподібні корінці, а у калужниці таких бульбочок немає, корінці тонкі зібрані в пучок.
Пшінка весняна ( жовтець ) квітка багаторічна. Довго може рости на одному місці, закриваючи поступово всю землю щільним килимом. Висота стебла до 15 см, красиве темно - зелене яйцеподібне гладке листя, яскраві золотисто - жовті квіти стануть прикрасою весняного квітника. Період цвітіння продовжується, якщо погода стоїть прохолодна. Добре себе почуває у підніжжя кам'янистих гірок, в півтіні не втрачає декоративності. Якщо зима тепла, то цвітіння у поодиноких рослин пшінки весняної ( народне калужниця ) може вже спостерігатися наприкінці лютого. Але основний період припадає на другу половину березня початок квітня. Розростання триває до кінця травня, потім поступово жовтець засихає. Тому потрібно передбачити підсадку рядочком розсади квітучих літників або передбачити сусідство з іншими багаторічними квітами, які прикриють оголену грядку.
Розмножується пшінка весняна ( жовтець ) вегетативним способом. Досить ранньою весною розсадити кущик, як тільки з'являться перші паростки. Іноді доводилося пересаджувати квітучі рослини. Вони звичайно швидко (у нас дуже рано навесні починається спека) втрачали свою привабливість, але вже наступного року гарно розквітали, тобто відмінно приживалися.
При посадці пшінки весняної вам не потрібно ні особливого місця, ні ретельної підготовки грядок. Квітка невибаглива, нормально переносить часткове затінення, добрив не вимагає. Просто рихліть землю, видаляйте бур'яни, в міру необхідності поливайте. Причому поливів часто потрібно мінімум і то якщо жарко. Запасу вологи в землі ще багато.
При посадці пшінки весняної рослини розміщують на відстані близько 25 см одну від одної. Не варто забувати що жовтець має властивість розростатися. Тому дайте йому невелику свободу. Якщо рослини в квітнику розташовані хаотично, то ближче до в'янення місця потрібно буде помітити (наприклад поставити палички), щоб при літній і осінній обробці грунту не пошкодити квітку. До речі часто саме під час обробки грунту і проходить розселення корінців з бульбами по квітнику. З грудками землі на сапі вони розносяться, відмінно приживаються. У моєму квітнику часто виникають у зовсім несподіваних місцях. Дуже подобається сусідство з кам'янистими гірками.
За весь час вирощування чистяка весняного шкідники та хвороби помічені не були. Крім того квітка має ще й лікувальні властивості, але це вже зовсім інша історія. А вам поки досить хоча б познайомитися з цією рано квітучою рослиною ближче, запросивши пожити до квітника.
Фото квітки пшінки весняної (жовтечь) збільшуються за кликом мишки.
|