Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 08.01.2025, 05:49
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Багаторічна квітка люпин - посадка та догляд

Люпин - багаторічна квітка, сидерат

Одна з прикрас нашого саду це квітка люпин багаторічний. Посадка в звичайний грунт і мінімальний догляд забезпечать вас красенем, здатним себе чудово почувати на одному місці до 5-ти років. Невибаглива рослина з помірними вимогами до вологості піднімається на висоту до одного метра. Має суцвіття у формі щільною кисті, яка може досягати до 75 см в довжину.

Люпин багаторічний має різноманітне забарвлення квітів від білого до темно фіолетового. Також бувають квітки з поєднанням двох кольорів - червоного і оранжевого, лілового і бузкового, синього та білого. Такі двоколірні сорти стануть гідною прикрасою квітника. Листя приваблюють своєю красивою пальчатороздільною формою. Така різноманітність забарвлення виникла завдяки легкому схрещуванню рослин, що ростуть поруч. Тому при посадці люпину вирощеного з насіння ми не завжди знаємо, що може вийти в результаті за кольором.

Довгий стрижневий корінь міцно тримає рослину в землі, досягає до вологи і поживних речовин, що знаходяться на глибині понад 1 метра. Але не тільки в цьому причина життєздатності. Квітка люпин багаторічний (як і інші люпини) має на своїх корінцях бульби азотфіксуючих бактерій. Тому він не просто може рости і прекрасно почувати себе на одному місці в квітнику без внесення азотних добрив, але навіть може виживати на піску. Такий симбіоз з бактеріями робить люпин прекрасним сидератом. Людина давно навчилася використовувати цю рослину в якості зеленого добрива. Але наш багаторічний красень люпин ми посадимо для радості очей, а про якість грунту нехай подбають його найближчі родичі (сорти жовтого, вузьколистого та інші). Після накопичення зеленої маси, сидерат - люпин закопують в землю.

Вирощування люпину, посадка, догляд

посадка люпинуЗавдяки своїм біологічним особливостям багаторічна квітка люпин у догляді невибаглива. Росте й цвіте на слабко кислих суглинках, піщаних ґрунтах. Але лужне та кисле середовище йому не дуже до вподоби. Тому потрібно буде внести торф для підкислення при лужному ґрунті. А зайву кислотність ліквідувати внесенням вапняного або доломітового борошна.
 
Якщо говорити про щорічне внесення добрив як підгодівлі при вирощуванні люпину, то достатньо буде дати навесні по 10 - 15 грам на кущик з калійно - фосфорним складом. Пам'ятаємо, що азот виробляє сам.

Місце для посадки люпину підбирайте сонячне, в крайньому випадку, півтінь. У тіні буде почувати себе некомфортно, зблякне і витягнеться.

Цвіте люпин з початку літа. Не давайте утворюватися насінню (якщо насіння не ваша мета) і відразу обрізайте отцвітини. Так ви зможете продовжити цвітіння до глибокої осені, його забезпечать наростаючі нові стебла.

При сильному вітрі квітконоси можуть зламатися, тому підв'яжіть їх до кілочків.

При догляді за люпином багаторічним пам'ятаємо, що культура досить морозостійка. Якщо ми говоримо саме про зимівлю. І хоча умовно може витримати до -30˚С морозу, але краще на зиму зробити легке укриття. Сорти з дерев’яніючими  пагонами потребують більш гарного укриття.
А ось зелень не настільки морозостійка. Особливо не любить перепаду температур, тому при перших осінніх заморозках у вересні може загинути (не корінний, а зелень). А якщо у вас потім ще довго тепло, то просто застосовуйте на ніч укриття у формі куріня. Адже цвісти може до настання постійних морозів, тобто до пізньої осені. Так само може статися і ранньою весною. На півдні починає рано розвиватися, а потім потрапляє під поворотні нічні заморозки. Примерзне, почне знову відростати. Щоб цього не сталося, використовуйте знову ж тимчасові укриття. Не любить коли температура різко змінюється, але все одно люпин можна віднести до розряду невибагливих рослин.

Люпину догляд потрібен мінімальний. Достатньо рихлень грунту, своєчасного видалення бур'янів. У посушливі роки проводите помірні поливи. Коли немає засухи, може і сам забезпечити себе вологою з нижніх шарів грунту. Розвиток рослини має одну особливість, яку потрібно враховувати квітникарям - любителям. З кожним роком зростання піднімається над землею і поступово оголюється коренева шийка. Також оголюється через відмирання середина куща. Тому висаджуючи люпин, подумайте про його подальше розмноженні. Як тимчасову міру використовують підгортання кореневої шийки. Так ви не дасте їй оголюватися і створите можливість для зростання бічних коренів. Звичайно через 3 - 4 роки можна спробувати рослину пересадити, але зробити це важко, тому що корінь йде далеко в глибину. Тому посадки відновлюють шляхом розмноження. Як це зробити читайте далі у статті люпин вирощування з насіння й інші способи розмноження. Успіхів вам у справі квітникарства!

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (09.04.2015)
Переглядів: 1871 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2025 Конструктор сайтів - uCoz