Квітка армерія ( приморська - типовий вид, часто зустрічається) багаторічник, який налічує близько 100 видів. Поговоримо про розмноження, вирощуванні з насіння, посадку та догляді за цією невибагливою рослиною. Відмінно буде жити на кам'янистій гірці та завдяки своєму не високому зросту, послужить для вкривання грунту. Довге темно -зелене листя, схожі на голочки, зібрані в щільну кулю. Тому відмінно будуть виглядати і як бордюр. А округлі суцвіття лілового, червоного, білого, рожевого кольору, прикрасять будь-яку альпійську гірку. Період цвітіння довгий (з травня). Якщо видаляти відцвітини, то цей період буде продовжений.
На одному місці доцільно тримати не більше 5 – 6 - ти років. Після цього викопати, поділити, відправити на нові підготовлені місця.
Квітка армерія універсальний багаторічник. У більшості своїй (крім дернистої ) відмінно відчуває себе на сонячних ділянках і переносить посуху, тінь не підходить. Грунт для вирощування потрібен вологопроникний, піщаний, без внесення вапна. А ось до родючості при вирощуванні армерія не настільки вимоглива. У плині сезону, особливо в засуху, потрібно поливати. Але перезволоження не терпить, може вигнивати коріння. При зайвій родючість так само схильна до гниття. Бідні ґрунти за 2-3 тижні до посадки збагачують органікою.
У перший час після посадки, приблизно до 3 -х тижнів, рослині потрібно більше вологи. Ось тут головне не перестаратися. Немає необхідності весь час заливати водою, щоб вийшло болото. Але й не пересушити землю. Воду давайте у міру підсихання землі. Обов'язково утримуєте грунт у пухкому стані.
При догляді за армерією не варто забувати про добрива. Хоч квітка і досить невибаглива, але росте на одному місці не один рік і вимагає підживлення. Перед цвітінням потрібно внести повне мінеральне добриво. А для кращого росту повторити це пару разів на протязі літа.
Переносить мороз до -15 ˚ С. А ось більш примхлива армерія дерниста вимагає зимового укриття. Інші види вкривають тоді, коли передбачаються безсніжні зими з сильними морозами . Для укриття використовують лапник, сухий торф, неткані матеріали.
Армерія, вирощування з насіння.
Перед посівом (не обов'язково) їх витримати в холодильнику 7-10 днів ( не в морозилці ). Після цього провести замочування в теплій воді. Тримайте в теплій воді не довго, годин 7 - 8. Терміни посіву в грунт - за 1,5 місяці до поворотних заморозків, тобто найчастіше це середина весни. Використовуйте холодні парники або ящики ( в приміщенні ) з піщаним грунтом. Температура для сходів потрібна близько +15 ˚ С , час до 2 - 3 тижнів. Слідкуйте за укриттям і пересаджуйте розсаду у відкритий грунт після того як мине загроза приморозків .
Іноді в перший рік вирощування з насіння армерію залишають на зиму в парнику, а висаджують у відкритий грунт наступної весни.
Можна висівати насіння армерії під зиму. Тоді обробку не проводять. Присипати 0,5 см шаром грунту. Не давати пересихати місця посадки. Якщо у вас тепла зима, з відлигами, то краще сівбу проводити навесні.
Іноді сходить самосівом.
Також армерія розмножується живцями та діленням куща.
При розподілі потрібно добре розглянути діленки, підгнилі (в умовах підвищеної вологості) видалити Пересаджувати тільки здорові квіти. Розподіл проводять восени або навесні. Восени або після цвітіння кущики армерії 2 - 3 -х річного віку викопують і ділять на дрібні частини. Вони добре вкорінюються.
Живцювання проводять влітку. Так само для розмноження відбирають кращі рослини з них і проводять зріз маленьких розеток для вкорінення.
При посадці армерії групками витримують відстань близько 35 см. Не заглиблюйте квітку, а то зариєте бруньки відновлення. Достатньо на підготовленій ділянці вирити ямку, посадити армерію, потім засипати землею, ущільнити, полити.
Якщо ж хочете добитися ефекту килимового покриття, то треба посадити армерію на відстані до 20 см, можна навіть у траншейку.
Так що пробуйте різні варіанти - при будь-якій посадці буде гарно.
Фото квітки армерії. (збільшується за кликом мишки)
|