Камедетеча ( виділення камеді, гомоз ) поширене захворювання кісточкових порід (іноді трав'янистих). Лікування потрібно проводити систематично, та своєчасно вживати профілактичних заходів.
На гілках і стовбурах через тріщини кори назовні виділяється рідина буро - жовтого кольору, липка як клей. На повітрі вона твердне, стає схожою на скло. У камедь перетворюються клітини деревини і лубу. Захворювання кісточкових гоммоз поширене в різних зонах росту, відноситься до неінфекційних.
У першу чергу проявляється камедетеча на ослаблених деревах, в місцях пошкоджень. Спровокувати захворювання може надмірне внесення добрив ( особливо азотних ), розташування на занадто вологих ділянках, на кислих ґрунтах. Виділення камеді спостерігається в місцях ураження рослин грибковими захворюваннями ( моніліозом, клястероспоріозом). Пошкодження можуть з'явитися при несприятливій зимівлі - це сонячні опіки, морозобоїни, підмерзання. Захворювання гоммоз на тільки послаблює рослину, але й може призвести до її загибелі. Можна також спостерігати масове передчасне опадання листя. Негативний вплив робить різке зниження температури восени після проливних дощів, тобто поєднання надмірної вологи та холоду.
Лікування камедетечі ( гомозу ) кісточкових порід.
Звичайно, в першу чергу заходи боротьби повинні бути спрямовані на те, щоб не допустити початку захворювання. Потрібно проводити комплекс заходів проти хвороб і шкідників, підвищувати зимостійкість шляхом правильного і збалансованого застосування підгодівлі, доглядати своєчасно.
Обов'язково проводьте заходи щодо захисту дерев від морозу та сонячних опіків.
Рани після обрізки замазувати садовим варом.
Великі пошкодження зачищати, обробляти розчином мідного купоросу з подальшим обмазуванням садовим варом. Мідний купорос розводити для обробки ран у співвідношенні 10 грам на 1 літр води (це 1 % розчин). Якщо є можливість, то проведіть ще натирання листям щавлю. Робити таке натирання потрібно 3 рази, даючи щораз на підсихання 10 хвилин. Потім нанести садовий вар. Такі заходи послужать для захисту від попадання грибків, що викликають захворювання . А значить і від захворювання на гоммоз.
Замість садового вару можна використовувати мастику з 30 % просіяної пічної золи і 70 % нігролу. Великі рани можна змазати сумішшю глини з коров'яком.
При лікуванні камедетечі ( гомозу ) потрібно приділити увагу ранам, тріщинам. Вирізається камедь і деревина до живого, зачищається. Потім проводитися обробку описаним вище способом з наступним замазуванням рани.
Для боротьби з грибковими захворюваннями кісточкових культур, що провокують виділення камеді, можна застосовувати хімічні препарати системної дії. Наприклад, ХОРУС. Завдяки йому можна уникнути первинного зараження.
Фото хвороба виділення камеді на кісточкових деревах. (фото за кликом збільшується)
|