Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 20.04.2024, 07:49
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Хвороби рослин

Сіра і чорна гнилі полуниці, суниці, боротьба з захворюваннями
Сіра гниль - це поширене захворювання малини, полуниці та суниці, яке вражає не лише ягоди, але і всі інші частини - бутони, листя, зав'язь, квіти і навіть плодоніжки. Спостерігається на винограді, плодових деревах і овочевих культурах.

Коли ми говоримо про сіру гниль полуниці, суниці, то в першу чергу представляємо появу пухнастого нальоту сірого кольору на ягодах. Якщо ви доторкнетеся, то полетить сіруватий пил - спори. Але це одна з ознак цього захворювання. Спочатку плями мають бурий колір ішвидко поширюються. М'якоть стає м'якою і зовсім не їстівною.

Іншою ознакою хвороби буде поява бурих плям на зав'язі, плодоніжках, квітконосах. Плями поступово збільшуються і захворювання призводить до відмирання перерахованих частин рослини, тобто ще не стиглі ягоди засихають.
Ягоди перетворилися на засохлі сірі грудочки - це сліди роботи гнилі.

На грядках гриб зимує на рослинних рештках і при сприятливих умовах швидко розмножується та поширюється, вражаючи все навколо. Сприяють цьому волога погода, застій повітря на грядках в низинах, загущеність посадок, що також є причиною поганого провітрювання. Вологість збільшується і при надмірних поливах. Прогресу хвороби сприяє зниження температури. Сіра гниль заподіює шкоду і при транспортуванні ягід полуниці, суниці, малини, при зберіганні в закритих приміщеннях.
Захворювання розноситься дощовою водою, вітром. Якщо літо буде прохолодним і дощовим, то на грядках полуниці, суниці сіра гниль може знищити весь урожай. Зимує як на відмерлих залишках рослин, так і на зелених органах. В першу чергу уражаються ягоди, які лежать на землі або близько до неї розташовані.
 
     захворювання суниці гниллю
 
Заходи боротьби із захворюванням суниці, полуниці та малини сірою гниллю.
Як і при будь-якому захворюванні рослин необхідні заходи профілактики. Грядки повинні бути чистими від бур'янів, добре провітрюватися. Полив і внесення добрив необхідно проводити відповідно до агротехнічних вимог кожної з рослин. Особливо не перестарайтеся з азотом.
Місця для плантацій полуниці, суниці та малини підбирати з родючим рихлим грунтом, в добре провітрюваному місці. Проводьте проріджування. Загнилі ягоди необхідно не просто прибрати, а знищити - закопати або спалити. Так само роблять зі старим листям. Їх ні в якому разі не залишають на ділянці після зимівлі. Ранньою весною всі рослинні залишки і відмерлі листя вигрібати, вибирати і знищувати.

Мульчування грядок з суницею, полуницею - один з методів боротьби з сірою гниллю. Можна використовувати для цього солому, хвою, торф розкладені шаром 3 - 5 см. Так само підійде і мульчуюча плівка. Якщо використовуєте плівку, мульчуєте спанбондом, але хочете укоренити розетки, то використовуйте стаканчики й обрізки пластикових пляшок для вкорінення розсади, щоб не різати плівку. Розрізи будуть тільки в місцях зростання плодоносних кущиків.
Іноді для того, щоб ягоди не торкалися землі, а значить, не заражалися спорами хвороб, використовують невисоку шпалеру. На невеликих кілочках майже над землею натягують дріт, на який укладають квітконоси. Цей прийом боротьби з хворобою особливо ефективний у дощові роки.

Корисно також землю навколо кущиків посипати золою. Це стримує розвиток хвороб на суниці, полуниці та малині.

І, звичайно ж, не обійтися без хімії, якщо вже сіра гниль вирішила вам нашкодити. Дуже рано навесні, до початку зростання суницю, полуницю обприскувати нитрафеном. А от грунт обприскують настоєм 200 грам золи в 10 літрах води або 100 грамами хлористого калію так само на відро води. Сприятливо також сусідство суниці з цибулею, приблизно на 4 кущика посаджена 1 цибулина.

А от підвищити стійкість рослини до сірої гнилі можна шляхом обприскування бурою або борною кислотою 10 грам на 10 літрів, сірчанокислим цинком або марганцем (20 грам). Цей метод захисту так само допоможе поліпшити якість ягід і збільшити урожай. Адже крім боротьби з хворобами це підживлення мікроелементами. Терміни обробки - відростання листя, цвітіння.

І, як завжди, один з методів боротьби це - підбір сортів більш стійких до захворювання сірою гниллю.

А ось при високій температурі і вологості повітря, особливо під час зберігання, перезрілі ягоди суниці, малини, ожини, а також плоди яблуні та деяких інших культур можуть вражатися чорною гниллю. Ознака - це поява нальоту з чорними крапками, схожими на кульки. Він має паутінистий вигляд, а пізніше стає схожим на сухий порошок також чорного кольору.
Методи боротьби з цим видом гнилі такі ж як і вище зазначені.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Хвороби рослин | Додав: Даша (13.08.2012)
Переглядів: 4111 | Теги: суниці та полуниці, хвороби рослин, догляд | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz