Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 21.11.2024, 16:03
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Хвороби рослин

Рак плодових дерев чорний і звичайний, лікування
Одні з найнебезпечніших захворювань зерняткових це чорний рак і звичайний рак кори плодових (фруктових) дерев. Лікування в першу чергу пов'язано з профілактикою, адже саме доглянутий сад може протистояти цим хворобам. Так за кілька років хворі дерева можуть загинути. А оскільки ці захворювання грибкові, то поширюються з великою швидкістю, розносяться вітром, інструментами і навіть просто через дотик рук при роботі в саду.

До захворювання чорним раком з плодових дерев найбільш схильні яблуні. Причому вражатися можуть всі частини, а не тільки кора. Зимують спори гриба в корі, а у вологу погоду розсіюються, потрапляють в ушкодження на корі, проростають.
Майже відразу після розпускання на листі з'являються плями. Колір їх червонуватий, вони дрібні і рідко розміщені. Але дуже швидко збільшуються до 6 мм і міняють колір на бурий. При великому ураженні чорним раком спостерігається у плодових дерев передчасний листопад. Причому він відбувається до дозрівання фрукт, що згубно впливає на смак і розвиток плодів. Хоча і самі плоди перед дозріванням починають хворіти. З'являється бура зростаюча в розмірі гнила пляма зі світлими колами. Весь плід набуває чорного або темно-бурого забарвлення, зморщується, засихає (муміфікуються).

Але ці симптоми не такі небезпечні, як поразка кори. Саме вона і стає причиною загибелі рослини. Спочатку з'являється невелике червонувато-буре або буро-фіолетове трохи вдавлена пляма. На переході з хворої тканини на здорову утворюється розрив, тому що кора плями поступово підсихає. А розриви - це тріщини. При огляді ви побачите маленькі чорні цяточки, місце може нагадувати обвуглене вогнем. Це плодові тіла гриба чорного раку. Кора плодового дерева зморщується, відпадає і поступово утворюється рана. Якщо це захворювання не лікувати, то воно буде тягтися кілька років і поступово охопить кільцем стовбур, гілку, вразить розвилку штамба. Що природно приведе до відмирання розташованої вище поразки частини, а в подальшому і до загибелі всієї рослини.
 
ракові захворювання дерев
 
Як лікувати чорний рак плодових дерев?
В першу чергу необхідно створити умови для розвитку і росту дерев вашого саду. Тільки доглянуті рослини можуть протистояти без хімії всяким напастям. Восени після опадання листя необхідно провести (обов'язково) побілку стовбурів і основ скелетних гілок. Адже одна з причин частих захворювань - це ураження кори під час перепадів температур. А як ми знаємо, побілка оберігає від сонячних опіків. Коли в кінці зими яскраве сонце вдень перегріває кору, а холодними ночами температура різко знижується, то й з'являються різного роду тріщини. А пошкодження - це перший шлях для інфекцій. Так само захистіть ваших вихованців саду від морозобоїн.

Звичайно, обрізати дерева необхідно правильно і своєчасно, великі рани, а при можливості і всі зрізи, замазувати садовим варом. Дупла вичищати і закладати сумішшю з цементу або вапна з піском.

Не зловживати, але і не нехтувати добривами. Як недогодовані, так і перегодовані рослини стають ослабленими, уразливими до враження не тільки чорним раком, але й іншими хворобами плодових дерев.

При ураженні листя провести обприскування 1% бордоською рідиною, це наш найперший помічник у боротьбі з грибковими захворюваннями.

Все опале листя, плоди (муміфіковані, гнилі), очищену кору, обрізані гілки необхідно спалити, щоб не поширювалися спори гриба.

І найголовніше - що ж робити з раною. Лікувати рану почнемо з зачистки кори. Ножем на місці ураження зрізуємо все до здорової деревини, навіть трохи захоплюючи її на 1-2 см. Не забудьте щось простелити, щоб потім було зручно збирати обрізки. Потім дезінфікуємо 3% розчином залізного купоросу (30 грам на 1 літр води), хлорокисом міді або 2% розчином мідного купоросу (20 г на 1 літр води). Іноді застосовують для обробки розчин з 0,5 грам гетероауксину на 10 літрів води.
Після підсихання замазати місце садовим варом. Якщо його немає, то скористайтеся сумішшю з 1 частини глини і 1 частини коров'яку (особливо якщо рана велика і глибока).

Всі обприскування дерев фунгіцидами (засобами боротьби з грибковими захворюваннями) будуть служити зменшенню можливого ураження раком.

Звичайний рак плодових дерев вражає кору стовбурів і гілок. З'являються потовщення, виразки, загнивання. Так само часто спостерігається в місцях, де були підмерзання і механічні пошкодження. За зовнішнім виглядом можна відрізнити за незагоєними ранкам і утвореннями, по краю пофарбованими в червоно - цегляний колір.
Лікування і профілактика такі ж, як зазначено вище. Рани зачищаються і обробляються.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Хвороби рослин | Додав: Даша (06.09.2012)
Переглядів: 11027 | Теги: яблука, хвороби рослин, сад | Рейтинг: 2.9/8
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz