Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 19.04.2024, 05:20
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Хвороби рослин

Чорні плями на листях груші, яблуні - парша
При захворюванні паршею з'являються чорні плями на листях груші та яблуні. Опадає листя при сильному ураженні. Особливо розвивається хвороба в дощові роки і проявляється найчастіше в червні. Варто звернути увагу, що у груш свій збудник парші (зимує на молодих пагонах і уражених листках), а в яблунь свій (зимує на опалому листі). Тому вони не можуть заражати один одного.

Спочатку парша проявляється у вигляді сіруватих плям, трохи маслянистого вигляду зі світло - зеленим нальотом. Причому на яблунях розташовані вони з верхньої сторони, а на грушах з нижньої. Поступово колір плям на листках груші, яблуні ставає чорним, вони збільшуються. Лист засихає і обпадає.

Ураження поширюється і на пагони. З'являються здуття, тріщини, спостерігається лущення, та відбувається відмирання. Ця ознака більш характерна для груш.

Молода зав'язь, уражена паршею, опадає. Якщо захворіли плоди, то їх форма змінюється, стає однобокою. На плодах груш і яблук буде видно плями чорного кольору, іноді з сіруватим відтінком або світлим обідком. Вони розростаються і тріскаються. На них теж з'являється бархатистий наліт. Тканина під плямою дерев'яніє.
Плоди не формуються із заражених квітів.

На опалому листі можна побачити маленькі чорні цятки - це спороношення гриба парші. Якщо на деревах є крапельки вологи, то потрапивши в них спори проростають, викликаючи захворювання. В першу чергу уражаються молоде листя віком до 25 днів при температурі +19 - +25 ˚ С. Від зараження до зовнішнього прояву проходить близько півмісяця. Може за сезон розвиватися в декількох поколіннях.

На знятих для зберігання плодах хвороба може перебувати в прихованому стані і з'явитися через деякий час.

Чорні плями на листях груші, яблуні
 
Заходи боротьби з паршею.
Якщо у вас в саду, на ділянці вже були чорні листя на грушах і яблунях, то постарайтеся якомога ретельніше прибрати все опале листя і перекопати пристовбурні кола (не глибоко, стежте щоб не пошкодити коріння) і міжряддя.
Знищує спори гриба обприскуванням до розпускання бруньок не тільки самих рослин, але і грунту під ними 3% розчином нитрафена. Таку обробку називають викорінюючою, тому що вона діє і на інші захворювання та шкідників.

Оскільки хворіють в першу чергу ослаблені, загущені дерева, то приділіть увагу догляду за ними. Проведіть проріджуююче обрізання пагонів.

До розпускання бруньок можна застосовувати розчин з 300 грам мідного купоросу і 300 грам вапна на 10 літрів води (3% бордоська рідина). А ось після цвітіння і ще 2 рази з проміжками у півмісяця застосовують 1% бордоську рідину, щоб уникнути опіку. Але якщо захворювання не спостерігалося, та й погода не сприяє хворобам, то можна так багато разів і не обробляти.

Так само в ці терміни застосовують поліхром або полікарбацин (40 грам на 10 літрів). Після цвітіння проти парші можна провести обробку із суміші 50 грам калійної солі, 50 грам сечовини і 10 літрів води. Або використовувати 0,4% полікарбацин (40 грам) з 50 грамами сечовини на відро води.
Але зараз все частіше користуються препаратами системної дії.

Якщо прибрати листя під деревами немає можливості, то просто можна пролити їх міцним розчином сечовини (700 грам на 10 літрів води) або розчином хлористого калію (1 кг на відро води).

Також потрібно підбирати більш стійкі до парші сорти яблунь і груш.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Хвороби рослин | Додав: Даша (18.09.2012)
Переглядів: 6366 | Коментарі: 5 | Теги: хвороби рослин, сад, груші, яблука | Рейтинг: 2.8/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz