Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 28.03.2024, 18:01
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Хвороби рослин

Чому сохне черешня, вертицильозне в'янення й інші причини
Часто починають сохнути черешні. Чому? Причин може бути багато.
Захворювання вертицильозом (в'яненням, вілтом) можна помітити вже навесні (в першу чергу на деревах до 7-ми річного віку). Суцвіття чорніють, в'януть, так і не розвинувшись. На стовбурі, скелетних гілках і розвилках видно камедь, витікаючу з плям, іржавого кольору. При сильному ураженні черешня може засохнути за рік. На зрізі буде видно побуріння судин, тобто некроз тканин деревини.
У більш старших дерев захворювання протікає повільно. Поступово відбувається відшарування кори смугами. Відзначається сильне камедетечіння. А за 3 - 8-м років дерева гинуть.

Для профілактики підсихання черешні в першу чергу приділіть увагу правильному підбору місця для посадки. Все починається з посадкової ями і підбору місця. Якщо близько залягають грунтові води, то робіть дренаж. А ось несприятливими можна вважати таких попередників - суницю, пасльонові, баштанні, соняшник - всі ті овочеві культури і рослини, які пошкоджуються вертицильозним в'яненням (вілт). Може воно виникати і як результат поганого дихання кореневої системи. Тому грунт повинен бути повітрепроникний, не важкий, не солонцюватий.

Спори грибка вертицильозного в'янення зимують на бруньках верхівок пагонів, потрапляють в грунт з рослинними залишками. Потрапляє на дрібні корінці і піднімається по судинах вгору. Коли обробляєте грунт навколо дерева, то стежте, щоб коріння не ушкоджувалися. Рани - шлях для хвороби.
Для профілактики провести ранньою весною обприскування купроксатом або 3% бордоською рідиною. А після розпускання бруньок використовуйте тільки 1% розчин. Терміни - після цвітіння, через півмісяця, в кінці літа - початку осені при холодних дощах. Останній раз проводимо обробку перед листопадом, причому в жовтні їх може бути навіть дві.
Якщо хвороба протікає з великою інтенсивністю, то застосовуйте радомил, поліхром, полікарбацин, Фундазол, Топсин, Вектру. Для викорінення захворювання, щоб черешні не сохли, за один сезон проведіть весь комплекс обприскувань. Краще залишитися без врожаю, ніж без дерева.

Місця, де витікає камедь, потрібно очистити, змазати сумішшю розведеною мідним купоросом (2%) з рівних частин коров'яку і глини. Зрізи, які залишаться після обрізки, змастити олійною фарбою або садовим варом. Обрізку при формуванні черешень проводити з кінця травня до вересня. Але тільки при сухій і теплій погоді. Так як при підвищеній вологості розвиваються грибкові захворювання. Інструмент (секатори, пилки, ножі) потрібно не забувати дезінфікувати. Для цього використовують карболову кислоту, мідний купорос 10% розчин.

Вертицильозне в'янення може з'явитися в місцях сонячних опіків і пошкоджень морозом. Тому обов'язково до морозів проведіть побілку вапном з мідним купоросом. Це не косметичний, а профілактичний захід. Тому робити це навесні не правильно, навіть можна сказати пізно. Найнебезпечнішими для дерев будуть зимові відлиги, з різким зниженням нічної температури.
 
 


вертицильозне в'янення черешні
 
Інші причини, що відповідають на питання - чому сохнуть черешні?
Якщо на усихаючих гілках видно ходи, то це робота короїдів.

Іноді поверхню пагонів можуть покривати дрібні щитки різної форми. При сильному ураженні вони з'єднуються у суцільну кірку (колір майже як у кори). Поступово гілки черешні сохнуть і відмирають. Це шкідник щитівка. Як з ним боротися дивіться в окремій статті.

А ось тонкі гілки можуть пошкоджуватися морозами. Тому навесні можуть бруньки не розвиватися або розкрите листя майже відразу в'яне й гине. Морозобоіни у кісточкових культур покриваються краплями камеді. Часто схильні до вимерзання верхівки пагонів, які були вражені в поточному році вишневою попелицею. Спочатку влітку пошкоджені листя поступово закручуються і засихають. Можуть підсихати і кінчики молодого приросту. А ось взимку такі ослаблені пагони підмерзнуть.

Камедетечіння - це виділення тягучої рідини, яка після засихання утворює прозорі грудки жовтуватого або коричнюватого відтінку. Цю рідину називають камеддю. В першу чергу виступає на черешнях уражених морозом, моніліозом, клястероспоріозом, сонячними опіками. Може виникати внаслідок надмірної вологості грунту, зайвого внесення добрив. Ослабле дерево може загинути.

При порушенні живлення, якщо спостерігаються часті підмерзання в результаті поворотних заморозків, коли неправильно влаштовані посадочні ями при близьких грунтових водах, просто при ослабленні черешні сохнуть, але не повністю, а тільки гілки до стовбура, верхівки пагонів.

Чому черешня сохне, а ніяких видимих ​​ознак ураження шкідниками або хворобами немає? А тому що ви їх не бачите. Якщо грунт дуже заселений східним травневим хрущем, то вони можуть підгризти коріння навіть 5 - 6-ти річному дереву. Звичайно ж рослина загине.

Якщо ваше дерево стоїть як обпалене вогнем, значить це моніліальний опік. Спочатку сохнуть буріючі листя, потім маленькі гілочки. А вже потім сохнуть і ушкоджені гілки.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Хвороби рослин | Додав: Даша (31.08.2012)
Переглядів: 8017 | Коментарі: 1 | Теги: догляд, сад, хвороби рослин | Рейтинг: 1.2/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz