Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 21.11.2024, 16:25
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Хвороби рослин

Чому сохнуть гілки абрикос - цитоспороз - всихання плодових

Чому сохнуть гілки абрикос? Причин всихання гілок плодових дерев може бути декілька. Одна з них це захворювання на цитоспороз. У першу чергу страждають абрикоси, хоча схильні до неї й інші кісточкові культури.

 

Чому сохнуть гілки абрикос - цитоспороз - всихання плодовихУ першу чергу уразливими можна назвати ослаблені, пошкоджені морозами, посухою, сонячними опіками дерева. Хворобу ще називають інфекційним всиханням, тобто спори грибка проникають через різні механічні пошкодження, морозобоїни, зрізи, спили. Ось і виходить, начебто зима пройшла, заморозки теж. Дерево розвивається і раптом. Абсолютно несподівано ми помічаємо що листя починають в'янути. То тут, то там. Чому сохнуть молоді гілки. Не тільки абрикос, та ж картина відбувається і з персиком. А ось вже засихають окремі ділянки кори, цілі гілки і навіть гинуть дерева.

 

Нам здається, що сталося це раптово. Але цитоспороз, всихання плодових, так просто не приходить. Значить, дерева були ослабленими, пораненими. Гриб проник в деревину і став там розвиватися. Грибниця проникає навіть у серцевину. Можна відзначити посилене виділення камеді. Саме вона порушує рух соків, закупорює судини, що і призводить до відмирання. З настанням тепла, навесні та восени, відзначаються спалахи захворювання цитоспорозом. Всихання може проходити просто блискавично. Має відмінності від чорного раку. Кора стає не чорною, а має коричнево-червоний колір. А ще вона не відшаровується, а мочалиться. Зверніть увагу на пікніди - це подушечки темно-сірого кольору, розташовані по всій площі, а не концентрично.

 

Хоч захворювання цитоспорозом має відмінності від чорного раку, але ось заходи боротьби ті ж самі.

У першу чергу не давайте можливості проникати спорам у деревину. Для цього зашпаровуйте садовим варом рани, замазуйте великі площі сумішшю коров'яку з глиною, а великі дупла цементуйте. Всі пошкодження від морозу, сонця, посухи необхідно дезінфікувати мідним купоросом з наступним замазуванням.

На жаль, лікування ран ефективно тільки на початкових стадіях хвороби, тобто до того, як гриб проникне в деревину і камбій.

 

Своєчасно проводьте обрізку. При можливості поменше при формуванні дерева використовуйте секатор і пилку. Можна застосовувати відгинання гілок. Про це докладно розповідає відео про обрізку і формування черешні.

 

Дуже корисними будуть калійні та фосфорні підгодівлі. Обов'язково восени внесіть калійно-фосфорні добрива. Можна для цієї мети використовувати доступне добриво - золу. Суміщайте підгодівлі з поливами. Дерево, що відчуває нестачу вологи та поживних речовин, більше схильне до ураження захворюваннями. Зараз у продажу багато відмінних добрив для проведення позакореневих підживлень. Вони дають можливість поживним речовинам швидко проникати через листя і підтримувати рослину. Не нехтуйте такими можливостями.

 

Якщо ви невпевнені у здоров'ї вашого саду або якщо зима була складною, багато гілок постраждало, то ранньою весною проведіть обприскування 3% розчином бордоської рідини.

 

Детальніше про засоби боротьби читайте у статті рак плодових дерев. Не нехтуйте підзимовою побілкою. Навесні це вже не принесе користі, а лише стане прикрасою. А так ця операція, проведена у строки, захистить від морозобоїн.

 

Причиною усихання плодових дерев може бути моніліальний опік.

 

Часто сохнуть черешні та інші кісточкові після того, як захворіють на вілт (вертицильозне в’янення). 

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Хвороби рослин | Додав: Даша (13.07.2013)
Переглядів: 6090 | Коментарі: 1 | Теги: сад, хвороби рослин | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz