Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 18.04.2024, 06:25
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Календарі робіт

Календар садівника - городника на листопад
Календар садівника - городника на листопад місяць уже не такий насичений. Десь випав перший сніг, десь ще доживають свої останні години теплі дні. Вранці вже холодно та морозно, а вдень, якщо світить сонце, то тепло. Але косі промені осіннього сонця все менше і менше зігрівають землю, нагадуючи про те, що скоро прийде зима. А значить основною роботою садівника - городника в листопаді місяці буде підготовка саду, городу, квітника, винограднику та ягіднику до зими, до морозів.

Календар садівника - городника на листопад. Роботи в саду.
Одна з основних садових робіт місяця це проведення вологозарядкового поливу. Якщо в жовтні це можна було робити не скрізь, щоб не пішли в ріст засинаючі пагони, то в листопаді можна вже без побоювання проводити вологозарядковий полив.

До весни в саду можна займатися вирізанням пошкоджених, зламаних, загущуючих крону та хворих гілок. Вам не потрібно цю роботу залишати на весну, коли й так роботи багато.
 
    

Побіліть стовбури дерев. І це робиться не для краси. У такий спосіб ви врятуєте кору від перегріву в морозні, але сонячні дні.
Взимку гризуни можуть пошкодити штамби молодих або карликових дерев. Тому в листопаді проведіть в саду захисну обв'язку. У дерев на карликових підщепах обов'язково замульчуйте пристовбурні круги. Якщо ні чим, то просто насипте землі так, щоб її горбок виходив за межі крони.

Старі гілки при налипанні великої кількості снігу, можуть зламатися. Поставте під них підпори, зміцните їх стяжкою зв’язавши одну з однією.
 
Календар садівника - городника на листопад. Роботи на городі.
Городники в листопаді можуть ще підготувати грядки до підзимових посівів і при настанні холодів здійснити їх. Так що запасіться насінням щавлю, петрушки, моркви, селери, пастернаку, шпинату, кропу, редиски та інших овочів. Але будьте обережні. Якщо у вас часті зимові відлиги, то грядку підготуйте, а ось підзимовий посів виконуйте як зимовий, ближче до весни. Робити це добре в лютому, тоді рідко вже може бути відлига. У цьому випадку запасіться землею для засипання промерзлих лунок. Про це дивіться відео поради - підзимові посіви.
Можна посадити під зиму хрін, топінамбур.

На грядках прибираються рослинні залишки. Все що не уражене хворобами можна закласти в компостні купи.
Посадки багаторічних культур прикривають листям, соломою, перегноєм від морозів. Якщо випаде сніг, то накидайте на них його побільше. Сніг - це найкращий захист від вимерзання.
 
    

Якщо ви перекопуєте або орете ґрунт, то грудки на зиму розбивати не потрібно. Під дією холодів і води вони самі розсиплються до весни, а ґрунт збагатитися киснем. (Від автора - я давно землю не перекопують восени. Сіємо або сидерати, а навесні копаємо, або просто на грядках залишаємо мульчу. Навесні проливаємо землю розчином марганцівки з мідним купоросом.)

Город на дачі, присадибній ділянці переходить в сонний стан. Але ж ми так хочемо балувати себе і свою сім'ю взимку вітамінною продукцією, овочами, зеленню. Посадіть невеликий город вдома, на підвіконні, в квартирі. Докладніше ви можете почитати по його закладання, посів різних культур перейшовши за посиланням на перелік статей на тему город в хаті.

Закінчується прибирання всіх культур, укладається на зберігання морква. Якщо буряк на зберігання прибрали раніше, то його можна вже й перевірити.
Редьку зберігають, як і моркву, наприклад,в піску.

У теплицях прибирають урожай. Там де вже порожньо, завозять нову землю або пропарюють стару. Проводять дезінфекцію самої теплиці.

Для зберігання капусту купуйте з тугими, бажано темно - зеленими головками. Зверніть увагу, як обрізані листя. Краще якщо покривне листя не обрізане повністю. А то буває так, обріжуть, що вже капусту хоч шинкуй, жодного покривного листа. Так само чиніть і зі своїм урожаєм. Можна частину капусти прикопати з корінням.
Слідкуйте за температурним режимом в сховищі, звертайте увагу на вологість повітря. При посиленні морозів підвали вимагають додаткового утеплення.
Цвітну капусту необхідно відправити у парники на дорощування. Торік у нас були теплими осінь і грудень. Так моя цвітна капуста доросла без укриття до самого нового року. Головки були величезними. Довелося навіть маринувати цю капусту.

У жовтні ви зібрали насінники овочів. Вони вже добре просохли. Видаліть і провійте насіння, приберіть їх на зберігання в місце, не доступне для мишей. Зберігайте насіння в теплому приміщенні. Не кладіть їх в поліетиленові пакети. Насіння повинні дихати. А в пакеті вони можуть зіпре. Можна просто зберігати насіння в паперових пакетиках. А от їх уже скласти в скляні, бляшані, пластикові банки, коробки, так щоб не дісталися гризуни.

Найчастіше овочі прибирають з городу на зиму не повністю. Можна залишити частину пастернаку, петрушки, моркви, селери. Але перед морозами у них обрізають листя і накривають листям, торфом, тирсою або сухою землею. Укриття потрібно так само прикрити, щоб його не роздував вітер. Ці коренеплоди можна буде споживати ранньою весною, так само вони швидше дадуть зелень.

Заготовте ґрунтові суміші для посадки городу в хаті, посіву овочевих культур на розсаду. Суміші можна занести в сарай, або залишити купою на вулиці, але прикрити зверху шаром листя до 60 см і плівкою. Якщо суміш ґрунту намокне й промерзне, то ви її потім при морозах не відкопаєте. Випаде сніг, теж накидайте на неї.
 
Календар садівника - городника на листопад. Роботи в квітнику.
Необхідно провести укриття троянд на зиму, та ще й трохи обрізати.

Торфом, листям, компостом, перегноєм укрити посадки багаторічних квітів.

Якщо очікується наступ постійних морозів, то займіться хризантемами. Зберігати їх можна викопаними (рідкісні, цінні сорти) в підвалах, ямах, або в ґрунті. А можна викопати кущ пізнього сорту, посадити в горщик, відро і він ще довго буде радувати вас своїм цвітінням. А потім вже прибрати його в прохолодне місце. Але не забувайте, на хризантемах часто поселяється попелиця, не занесіть її на свій город в хаті на підвіконні або на кімнатні рослини. Хризантеми уважно оглядайте, якщо невпевнені, то краще не несіть в будинок.
Перевіряємо викопані та відправлені на зберігання гладіолуси, канни, жоржини й інші квіти.
 
    

На початку місяця ще можна посадити конвалії.

Заготовити землю для ранньовесняного пересаджування кімнатних квітів.
Провести підзимовий посів маргариток, віоли, ромашки, наперстянки та інших квітів. Все роблять так само як і з овочевими культурами. Посіви накрити перегноєм, торфом.

Календар садівника - городника на листопад. Роботи в ягіднику.
У міжряддях необхідно розпушити ґрунт, адже він такий притоптаний за літо. Запам'ятайте, що повітря до коріння надходить не лише з периметра куща, а навіть з міжрядь.

Нові посадки обов'язково замульчуйте товстим шаром листя, перегною, торфу, компосту. Підкиньте його і в старих посадках, але вже меншим шаром.

У холодних північних районах іноді пригинають пагони малини до землі. Роблять це до морозів. У такому положенні їх закріплюють, там вони і будуть зимувати під снігом.
 
    

На ягіднику в листопаді після опадання прибрати все листя. Це допоможе у боротьбі зі шкідниками та хворобами.

Смородину та аґрус потрібно підгорнути шаром грунту в 15 см. Це хороший спосіб боротьби з огнівкою.

Обов'язково на ягіднику видаліть пошкоджені шкідниками пагони і гілки. Їх без листя добре видно.

З настанням морозів, проводитися заготівля живців ягідних культур. Їх зберігають в підвалі у вологому піску.


Календар садівника - городника на листопад. Роботи на винограднику.
Початок листопада - на винограднику багато роботи. Потрібно закінчити вкривати кущі винограду на зиму (ті що потребують укриття).
 
Перед укриттям проведіть обрізку, так вам буде легше його виконати. Для накривання не беріть землю біля кущів, може вимерзнути коріння.

На винограднику можна проводити часткову обрізку до самої весни.

Як і в саду, на винограднику в листопаді проводитися вологозарядковий полив. Особливо зверніть на це увагу, якщо осінь була без дощів.

Заготовляють лозу на розмноження.

Приберіть шланги, поливні пристрої. Не забудьте спустити воду, перекрити крани на зиму. Весь інвентар потрібно очистити, просушити і прибрати в приміщення на зберігання.
 
    
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Календарі робіт | Додав: Даша (06.11.2013)
Переглядів: 4555 | Теги: ягоди, сад, виноград, планування, сезонні роботи, город, Квіти | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz