Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 09:09
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Календарі робіт

Календар садівника - городника, дачника, травень, роботи місяця
Календар садівника - городника, дачника травня  розповість про найактивніший місяць року, про роботи і турботи на ділянках і городах нашого двору. У північних районах йдуть повним ходом посадки, а на півдні вже отримані перші врожаї, збирають зелень і редиску, висаджують розсаду у відкритий грунт. Спекотне сонце травня місяця підганяє дачників, садівників, городників до завершення основних посадочних і посівних робіт. Настає час догляду за овочевими та іншими культурами вашої ділянки, городу, саду, квітника. Про все це в календарі травня читайте докладніше.

Календар садівника - городника, дачника, роботи в саду в травні  
Для захисту від заморозків застосовують задимлення саду. Пам'ятайте, що при -1 ˚ С гине молода зав'язь, при +3 ˚ С гинуть бутони, а при +1,5 - +2 ˚ С розкриті квітки. При критичній температурі прийміть захисні заходи, так само ділянку полийте. Ягідники укрийте.

Обприскування проти кліщів, грибкових захворювань, листогризучих шкідників проводять після цвітіння. (Боротьби з медяницею, шовкопряда, листовійки, попелиць та іншими шкідливими комахами).

Зі штамбів молодих дерев знімають обв'язку. Одягають ловчі пояси для захисту від шкідників, періодично оглядають їх.

Розпушують грунт, поливають, ведуть боротьбу з бур'янами. Займаються формуванням крони.

Необхідно зрізати всі мертві гілки, адже вони будуть служити розсадником хвороб і шкідників.

Під кісточкові та обліпиху внести азотні добрива.

Проводиться щеплення.

Залучайте в сад корисних птахів, розвішуйте шпаківні, робіть годівниці.

Майже по всій території вже необхідно було закінчити посадки. Пізно висаджені рослини гірше приживаються, особливо в спеку. Але це не стосується рослин в контейнерах. Їх можна висаджувати і зараз.
    

Календар садівника - городника, дачника, роботи на городі в травні  
Продовжують вирощувати розсаду капусти, перцю, фізалісу, помідор, баклажанів. На півдні ведуть активно її висадку у відкритий грунт без укриттів. Проводять підгодівлю приблизно раз в 10 днів.

На теплі грядки під плівку проводиться висадка овочів, в першу чергу огірків. Це може бути як посів насінням, так і для більш раннього отримання вітамінної продукції - висадка розсади.

Поливають, розпушують грунт, підгортають рослини.
В цей час краще поливати не дуже рясно, але часто. Адже коренева система ще не йде глибоко і рослини можуть страждати від посухи. Особливо потребують вологи огірки, редис. Їх поливають раз на 3 дні. А ось без води виростити капусту і взагалі неможливо. Вона вимагає до 300 літрів води на 10 квадратних метрів з частотою 2 рази на тиждень.
Причому грунт обов'язково потрібно після поливів рихлити. Це створить сприятливий повітряно-водний режим для росту і розвитку рослин.

Середньо-і пізньостиглі сорти картоплі починають садити на початку місяця.

Продовжують висаджувати розсаду капусти.

Швидкоростучу зелень (салати, кріп, руколу ..) висівають з інтервалом в 14 днів, для безперервного отримання продукції.

З 10-тих чисел травня (можна раніше, якщо тепло) висівають на грядки насіння теплолюбних культур (гарбуза, огірки, кабачки, патисони, дині, кавуни, квасоля). Починають висаджувати розсаду ранніх помідорів. Середні та пізні сорти висаджують до кінця місяця.

З другої половини місяця висаджують розсаду перцю та баклажанів, а так само 40 денну розсаду пізньої капусти.

Проріджують рослини в рядах, прополюють, розпушують грунт, підгодовують. Доглядають за посівами цибулі, моркви, петрушки, буряка.

Збирають ревінь, щавель, цибулю - батун, цибулю - порей, салат, шпинат.

У травні багато рослин ще ростуть в закритому грунті, особливо в північних районах. Але й на півдні, пізні заморозки можуть принести багато шкоди. Тому необхідно стежити за прогнозами погоди і при необхідності використовувати на ніч тимчасові укриття, підручні засоби. Навіть високе підгортання часто може вберегти від короткочасних заморозків пізньої весни.

Без великої листової поверхні не виростити хорошу ріпку цибулі і не отримати великі головки капусти. Тому якщо помітите відставання в рості, то підгодуєте рослини сечовиною 2 столові ложки або аміачною селітрою 3 столові ложки на відро води. Можна використовувати розведені гній, пташиний послід у відношенні 1: 15. Обов'язково перед внесенням добрив грунт зволожити і після також промити листя водою і пролити злегка грунт, щоб не було опіків.

У травні висаджують насінні рослини.

Травень місяць характерний активною діяльністю такого шкідника як блішка. На городі вона може принести велику шкоду, повністю знищивши молоді рослини. Не забувайте про це і ведіть боротьбу з блішками.

Існують рослини, здатні відлякувати шкідників від ваших грядок. Це можуть бути, наприклад, квіти чорнобривці. Вони не тільки прикрасять город, але й будуть захищати від шкідників. Корисно також сусідство з кропом. Він так само відлякує багатьох шкідливих комах і навпаки привертає увагу корисних.

Для захисту від мухи (моркви, капусти, цибулі) можна застосувати розкладання навколо рослин тютюнового пилу. А ще краще вкрити грунт нетканим матеріалом. Він і послужить мульчею, і буде захистом від шкідника.

Зверніть увагу на змішані (ущільнені) посіви. Можна поряд виростити багато культур. Крім того збираючи одні, що ростуть у міжряддях, ви звільните місце для розвитку інших. Але не всі рослини хороші сусіди і попередники. Подивіться таблицю сумісності рослин.


Календар садівника - городника, дачника, роботи на ягіднику в травні 
Молоді пагони малини проріджують.

Підгортають пагони на розмноження аґрусу та смородини, під ними мульчують грунт.

Займаються доглядом за суницею і її посадкою (на півдні вже не садять). Вносять органічні і мінеральні добрива. Можна взяти 40 грам суперфосфату і 20 грам калійного добрива на 1 кв. метр площі.

Проводять обприскування проти хвороб і шкідників.

Часник і чорнобривці висаджені в міжряддях суниці та полуниці послужать для відлякування шкідників і захистять від хвороб.

Для захисту від морозу застосовуйте задимлення, по можливості укрийте ягідники.

Якщо на стеблах малини видно пониклі чорніючи верхівки, то це говорить про поразку стебловою мухою. Їх необхідно вирізати. Проведіть обприскування малини карбофосом до цвітіння. Це послужить захистом від багатьох шкідників.

На смородині, агрусі, йошті видно пагони, що сохнуть. Це також сигнал про враження шкідниками. Пагони зрізуйте і спалюйте.

На посадженій навесні суниці видаляють квіти, для кращого вкорінення рослини.

Якщо ви не збираєтеся розмножувати суницю, то вуса що відростають видаляйте, не давайте їм виснажувати свої посадки.
    

Календар садівника - городника, дачника, роботи в квітнику в травні 
Спушують землю під декоративними кущами, трояндами, під багатолітниками.

Проріджують підзимові і ранньовесняні посіви, виполюють бур'яни.

Посадковий матеріал гладіолусів перед висадкою замочують у теплій воді на 2 доби для прискорення проростання. У підготовлені грядки висаджують гладіолуси та жоржини.

Троянди, як і інші багаторічники, підгодовують комплексним мінеральним добривом або сумішшю з 20 г аміачної селітри, 30 г суперфосфату, 20 г калійної солі на 1 кв.м.

У стадії бутонізації підгодовують нарциси, тюльпани, гіацинти розчином коров'яку (1:10) або комплексним добривом.

З пробудженням бруньок і появою нових пагонів у клематиса кущі підгодовують, готують опори.

Висівають в грунт однорічники, сходи яких чутливі до заморозків - настурції, чорнобривці, іпомею.

Висаджують у грунт розсаду однорічників і багаторічників.

Необхідно очистити газон від відмерлих залишків, підсіяти, де потрібно. При висоті 10 см провести стрижку, але не дуже низько. У травні можна сіяти новий газон.

Десь в кінці місяця на півдні починають викопувати цибулинні рослини. Якщо їх листя зовсім зів'януть, та ще й ви їх приберете, то потім посадки не знайти. Так що не пропустіть час прибирання тюльпанів, нарцисів, царської корони та інших. Зів'ялі квітконоси видаліть і поливайте посадки ще 2 тижні, якщо немає дощів. Адже саме в цей час відбувається накопичення поживних речовин для майбутнього цвітіння.

Календар садівника - городника, дачника, роботи на винограднику в травні  
Закінчують обрізку кущів (при довгих холодах і в північних районах).

Закінчують посадку винограду.

Зворотні заморозки можуть пошкодити молоді пагони. Тому виноградник добре полийте і використовуйте дим, як один із засобів захисту від холоду. Іноді навіть застосовують зняття кущів з опор та їх укриття, хоча при цьому легко можна зламати зелені пагони.
Утримують грунт у пухкому стані, видаляють бур'яни.

В кінці травня після проріджування, зелені пагони підв'язують.

Прищипування перед цвітінням у дуже ростучих плодоносних пагонів верхівок, сприяє зменшенню опадання квіток і зав'язі.

Виноград поливають і вносять добрива.

Обприскують проти мільдью і (за необхідності) проти кліщів. Від мільдью можна обробити виноград 1% розчином бордоської рідини або використовувати розчини системного захисту, зараз їх у продажу з'явилося не мало.

Можна провести перещеплення. Так само омолодити кореневласні кущі винограду.

До кінця травня провести обламування зайвих молодих пагонів, потім все підв'язати.

Від оїдіуму проводять опудрювання сіркою або обробку більш сучасними препаратами системної захисту.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Календарі робіт | Додав: Даша (12.05.2014)
Переглядів: 5855 | Теги: ягоди, сад, виноград, планування, сезонні роботи, город, Квіти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz