Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 18.04.2024, 07:27
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Календарі робіт

Календар робіт садівника - городника на січень
Календар робіт садівника - городника на січень місяць не такий і великий. Адже навіть якщо у вас ще в листопаді й грудні були теплі дні, що дають можливість завершити роботи в саду, городі, на присадибній ділянці, то вже в січні погода підносить багато сюрпризів. У нас, наприклад, йде вже тиждень дощ. Так що в саду нічого не зробити. А потім дуже довго буде грязько, навіть якщо й буде тепло. Тому зараз можна зайнятися плануванням посадок, перевірити наявність насіння, дещо підкупити. Якщо в чомусь сумніваєтеся, то перевіряйте схожість. Тоді не буде сюрпризів влітку.
Так само в кінці статті ви дізнаєтеся, як з викинутих новорічних ялинок приготувати живильну ґрунтову суміш.
 
    

Календар робіт садівника - городника на січень у саду.
Струшуйте сніг з гілок дерев. Робити це потрібно обережно. Особливо якщо у вас живуть сови, то не злякайте їх.

Якщо ви заклали насіння на стратифікацію, то дивіться періодично, щоб воно не підсохло.

Можна підготувати на весну посадкові ями для дерев і ягідників. Середній розмір 60 * 60 * 50.

Накидайте снігу в пристовбурні кола дерев, на прикопані саджанці. Сніг краще притоптати. Він буде щільний та мишам буде важко проникнути до кори. Проведіть снігозатримання.

Якщо погода тепла, то можна й потрібно побілити стовбури та скелетні гілки, коли ви цього не зробили восени. Іноді просто необхідно оновити змиту осінніми дощами побілку. Цей захід для садівників дуже важливий, адже збереже дерева від сонячних опіків.

Перевірте покладені на зберігання плоди яблук і груш.

Підгодовуйте диких птахів. Вони будуть влітку допомагати вам у боротьбі зі шкідниками. Можна використовувати для цього шматочки несолоного сала, насіння соняшнику, бур'янів, крихти хліба.

Всі гілочки, старі гілки можна спалювати та збирати золу на добриво. Її можна вносити в ґрунт при перекопуванні близько 300 грам на 1 кв. метр в город, сад, на ягіднику. Так само кидати жменю в лунку при посадці картоплі, використовувати для обприскування.

На голих гілках дерев садівники легко можуть виявити місця зимівлі шкідників. Не чекайте весни, знімайте, викидайте їх зараз. Так само приберіть та спаліть всі муміфіковані плоди, які стануть розсадником інфекцій.

При теплій погоді можна проводити багато заходів з календаря робіт грудня і листопада - очищати кору, проводити обрізку та інше. Зараз так змінилися кліматичні умови, що зима й не зима зовсім. Ні холоду, ні снігу. Так що доведеться пристосовуватися.

На жаль, існує цілий ряд ушкоджень дерев морозом. Зверніть увагу на кожен з них і прийміть заходи із захисту саду.
 
    

Календар робіт садівника - городника на січень на городі.
Поки є час до весни, можете зайнятися плануванням посадок. Щоб в ґрунті не накопичувалися хвороби та шкідники необхідно дотримуватися сівозміни. Причому не тільки не садити одні й ті ж овочі постійно на одному місці, але не висівати один за одним рослини, що хворіють одними хворобами і рослини одного сімейства (наприклад, після редису не сіють капусту, ріпу, редьку).

При підборі місць для посіву овочевих культур зверніть увагу на їх вимогливість до освітлення. Шпинат, салат листовий, хрін, щавель, ревінь кріп на зелень витримують затінення. До світлолюбних овочів відносяться огірки, кабачки, баклажани, квасоля, горох, помідори. Капуста, морква, часник, ріпчаста цибуля, буряк менш вимогливі до сонячного світла. Але, так чи інакше, рослинам потрібне світло, тепло, вода, харчування, ваші любов і турбота.

Подумайте, чи буде у вас час обробити всю ділянку. Якщо ні, то засійте порожню територію сидератами. Земля і відпочине, і отримає добриво. А значить купіть заздалегідь насіння. Наприклад, посійте жито, бобові.

Не оминути в календарі садівника - городника необхідність запастися мінеральними добривами, отрутохімікатами та фунгіцидами. Якщо у вас є домашня птиця, збирайте послід. Гарне добриво й не потрібно багато. Тримайте його в купі, не розкидайте.

Землю для вирощування розсади в приміщенні необхідно проморозити й пропарити. Так само роблять, якщо її використовують для вигонки овочів взимку. Адже саме зараз організму так потрібні вітаміни. Тому посадіть город в будинку і насолоджуйтеся свіжою зеленню цибулі, петрушки, салату, селери. При використанні додаткового освітлення можна вирощувати в приміщенні на підвіконнях огірки й помідори.
Готуйте горщики, торфоперегнійні кубики для вирощування розсади.

Підзимові посіви овочів накрийте снігом. Якщо його немає, а морозно, то накидати соломи, тирси, листя.
Якщо ви підготували грядки для зимових посівів, то при можливості проведіть їх, з подальшим засипанням лунок підготовленим ґрунтом. У регіонах з частими відлигами зимою підзимові посіви переносять на зиму та роблять їх в кінці січня, в лютому. Адже саме тоді більше ймовірності встановлення постійного морозу.

У морозні дні розкидайте пастки з гною, перегною, капустянки, що забрались туди на зимівлю, загинуть.

Очистіть, продезінфікуйте парники.

Овочі, закладені на зберігання, слід контролювати. Намагайтеся підтримувати температуру на рівні 0 ˚ - +2 ˚ С, і так само помірну вологість повітря. Якщо в приміщенні дуже сухо, то занесіть ємність з водою. Температуру, підвищену вологість можна регулювати шляхом вентилювання.

Якщо ви заклали плоди та овочі на зберігання в бурти, то накидайте зверху шар снігу 50 см. він чудово охоронить від промерзання.

Перегляньте насіння, відправлені на зберігання. Перевірте їх схожість та купіть нові. Витрата насіння на 1 квадратний метр грядок така:
Кабачки 0,4 грама,
Горох 20 грам,
Огірки 0, 8 грам,
Редька зимова 0,7 грама,
Редька літня 1,5 грама,
Редис 2,5 грама,
Салат листковий 0,4 грама,
Морква, петрушка 0,6 грама,
Квасоля близько 15 грам.

Так само враховуйте терміни зберігання насіння: найдовше зберігають схожість патисони, огірки, кабачки, гарбузи до 7 років, а ось петрушка й селера всього 1-2 роки. Перець, салат, шпинат, буряк, морква, баклажани до 3 років, квасоля, редька, горох 4 - 6, капуста, томати до 5. Причому огірки з несвіжого насіння дають менше пустоцвітів.
Але така схожість насіння збережеться городниками тільки при дотриманні температури (близько +5) і вологості (не нижче 55%). Виняток - баштанні й огірки, вони люблять тепліше. Якщо не можете підтримувати такою низькою температуру, то зберігайте в кімнаті, подалі від опалювальних приладів і, найголовніше, дотримуйтесь однієї і тієї ж температури постійно, бажано близько +17 ˚ С. При її різких перепадах насіння пітніють. Так само не запаковуйте його в щільні поліетиленові пакети, адже насіння дихає. Тому можуть зіпріти, зацвісти, запотіти.

Наприкінці січня городники проводять посів капусти й помідорів на розсаду, для висадки навесні під тимчасові плівкові укриття. Запам'ятайте, що отримати не витягнуту розсаду в кімнатних умовах, можна лише при правильному поєднанні температури та додаткового освітлення. Адже січневі та лютневі дні ще дуже короткі. Перед посівом насіння необхідно обробити. Це допоможе уникнути багатьох захворювань і додасть енергію рослині. На підході посів перцю, баклажанів, селери.
 
    

Календар робіт садівника - городника на січень у квітнику.
Багато квітів, як і овочевих культур, добре переносить підзимовий та зимовий посів. Їх сходи з'являються дружніше. Так що якщо грядка підготовлена, то сміливо при можливості проведіть його. Якщо ви не готували грядку, то можна посіяти квіти в ящик і виставити на мороз. Можете проекспериментувати. Адже ви напевно помічали, як часто густою щетиною сходить, наприклад, петунія самосівом. І не дає сходів, посіяна з пакетика.

Слідкуйте за укриттям цибулинних, багаторічників, підзимніх посівів. Якщо немає снігу, то накидайте мульчі. Перевірте укриття на трояндах і інших чагарниках.
 
    

Календар робіт садівника - городника на січень на ягіднику.
Якщо ви заготовляли живці, то перевіряйте їх збереження. Під час висадки їх в стаканчики, ґрунт спочатку проморозьте, а потім занесіть землю в більш тепле місце, підготуйте стаканчики. Добре для цієї мети використовувати пластикові пляшки.

Окучьте снігом кущі смородини, аґрусу. Накидайте снігу в малинник. Тільки не поламайте гілки.

Купуйте або підготуйте плівку для укриття суниці та полуниці для раннього одержання врожаю.
 
      

Календар робіт садівника - городника на січень на винограднику.
При гарній погоді можна проводити ремонт шпалери, прибрати залишки лози, листя, підв'язки. Закупіть і приготуйте матеріал для підв’язки, отрутохімікати, добрива. Підкупіть потрібний інвентар.

Для саджанців підготуйте земляну суміш для засипки в стаканчики і поставте живці на кільчування.

Якщо ви живете на півдні й погода тепла, то можна провести вологозарядковий полив. Так само в теплих регіонах можна обрізати виноград.

Ворог покладеної на зберігання лози - вогкість і цвіль. Так що періодично переглядайте її. Так само необхідно дивитися за саджанцями, що зберігаються.

Спостерігайте за укритим виноградом. При необхідності проведіть підсипку снігом. Дивіться, не оголилася чи де лоза.

У середньому добрив на сотку винограднику знадобитися заготовити добрив - калійних, азотних і фосфорних по 3 кг, а гною близько півтонни.

Корисна порада для садівників-городників. Після новорічного свята маса хвойних викидається на смітник. Але ж з голок можна приготувати поживний ґрунт для розсади, для кімнатних квітів і просто використовувати на грядках як мульчу та добриво.
Ґрунтову суміш готуємо так: беремо в рівному обсязі, наприклад, відро на відро, ґрунт і дрібно нарізані хвойні голки. Ретельно перемішуємо, злегка зволожуємо. Через 3-4 місяці, а то й раніше ви отримаєте м'який субстрат. Особливо позитивно на нього реагує розсада помідорів.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Календарі робіт | Додав: Даша (15.01.2014)
Переглядів: 4196 | Теги: ягоди, сад, виноград, планування, сезонні роботи, город, Квіти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz