Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 26.04.2024, 19:02
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Календарі робіт

Календар городника - садівника, роботи на ділянці на лютий
Календар городника - садівника на лютий містить продовження робіт січня. Але все ж часу до весни все менше та менше, крім того лютий такий місяць, який дуже швидко закінчується. Тому на цей місяць припадає багато приготувань, підготовки до посіву, початок вирощування розсади.
 
    

Календар городника - садівника, роботи в саду на лютий
Перевіряйте в саду обв'язку від гризунів.

Якщо є сніг, то бажано накидати його побільше в пристовбурне коло. Так можна затримати початок цвітіння. Даний прийом корисний у місцях, де часто бувають зворотні весняні заморозки, які гублять квітки на деревах, що рано зацвіли.

При температурі вище - 4 ˚ С можна обрізоти дерева. Зрізи замазують садовим варом. Є час неспішно виконати формування крони молодих дерев. Адже з настанням тепла, часу стане зовсім мало. Слідкуйте за тим, щоб від стовбура не відходили гілки під гострим кутом, відгинайте їх.

Якщо ви бачите, що у молодого дерева паралельно стовбуру стала розвиватися ще одна гілка, то видаліть її.

Якщо побілка на дереві, зроблена восени змилася, то проведіть її повторно. Адже для захисту дерев від сонячних опіків це самий простий засіб.
Якщо ви обв'язували дерева яким-небудь темним матеріалом від гризунів, то від лютневого сонця кора під обв'язкою може перегрітися. А взимку в мороз замерзне й полопається. Тому або побіліть обв'язку в білий колір, або поміняйте на світлу. Або зверху обв'яжіть білими мішками.

Якщо в пристовбурних кругах немає снігу, а морози повернулися знову, то накидайте з міжрядь грунту. Це захистить корінь і кореневу шийку дерев від підмерзання.
    

Календар городника - садівника, роботи в городі на лютий
Ремонтують парники та теплиці.

Землю для розсади заносять в тепле місце, розморожують і пропарюють. Її так само можна використовувати для пересаджування кімнатних квітів.

Якщо будуть відлиги, то можна провести сівбу по мерзлому грунту таких овочів - гороху, редиски, салату, щавлю, кропу, салату та інших зелених і пряних культур.

У приміщеннях, на вікнах вирощують овочі та зелень для зимового споживання, проводять вигонку зеленої цибулі.

Вирощують розсаду помідор, капусти, селери, перцю, баклажанів.

Можна провести посів дрібного насіння на паперові смужки. Потім їх просто розкласти в лунки. Роблять це так. Береться туалетний папір, на нього наноситься борошняний клейстер крапками, насіння розкладаються на необхідній відстані. Після висушування скрутити в рулон.

Перевіряють овочі відправлені на зберігання. Вентиляцію використовують для регулювання температури та вологості.

У лютому можна провести підготовку насіння до сівби. За допомогою сольового розчину (1 столова ложка на 1 літр води) відбирають пустотіле насіння. Вони спливуть, їх зливають, а те що залишилося промивають в чистій воді, потім витримують 20 хвилин в 1% марганцевому розчині (1 грам на 100 грам води). Невелику кількість насіння можна перевірити на схожість за допомогою пророщування (якщо у вас його багато в наявності).

Уже в другій половині лютого в парники з закладеним органічним біопаливом висівають редис і цибулю. Можна посіяти капусту.

Для посадки ранньої картоплі, бульби викладають на яровизацію в два ряди в ящик (зазвичай це роблять до кінця лютого). Можна в полієтиленові пакети з отворами. Це має бути світле місце, краще вологе з температурою 15 ˚ С. Якщо місце не вологе, то бульби іноді збризкують. Паростки наклюнутся через 3 тижні.
 
    

Календар городника - садівника, роботи в квітнику на лютий
Стежать за укриттям на на посадках багатолітніх квітів.

Старі насіння потрібно переглянути й перевірити на схожість. Купуємо нові.

Кімнатні рослини потребують догляду. Поливи іноді поєднуйте з підгодівлею жобривами. Якщо ви бачите, що рослина почала слабнути та втрачати інтенсивність забарвлення, то поставте її ближче до світла або забезпечте додаткове освітлення.

Виставляють на світло для вигонки нарциси, тюльпани, гіацинти, крокуси.
В кінці лютого можна висівати деякі насіння однорічних квітів на розсаду. Особливо ті, у яких довгий період вегетації і вони пізно цвітуть. Адже якщо їх посіяти в грунт, то такі квіти не встигнуть в повній мірі порадувати вас цвітінням і померзнуть восени.
 
      

Календар городника - садівника, роботи на ягіднику на лютий
При температурі не нижче - 4 ˚ С можна проводити обрізку. Зверніть увагу на видалення полеглих, зламаних, хворих, загущених пагонів. Якщо температура підніметься вище +5 ˚ С, то можна провести обприскування ДНОК або іншим викорінюючим хвороби хімікатом. Але це роблять тільки при сильному ураженні посадок. Таке обприскування проводять тільки до розпускання бруньок, тому що воно оппікає зелень.

Слідкуйте за укриттям суничних грядок. Адже якщо сніг розтанув, а ви не насипали укривний матеріал, то при повторних морозах може статися вимерзання. Для захисту використовуйте укривні матеріали.
    

Календар городника - садівника, роботи на винограднику на лютий
На винограднику проводять роботи загальної спрямованості - готують матеріал для підв'язування, перевіряють шпалери. У цей час головне не пропустити термінів обрізки. Адже в деяких регіонах рано теплішає і затримка з обрізанням лози, може привести до "плачу" з порізів , тобто з зрізу буде текти сік. Так що обрізайте давлячись по погоді.

Оновлюють і ремонтують інвентар. Готують мінеральні та органічні добрива. Оглядають наповнені гноєм ями, для лову капустянки. Їх вміст розкидають під час морозу й шкідники гинуть. Купують плівку для парників. Запасаються матеріалами для укриття від весняних заморозків.

Органічне паливо (відходи, листя, побутове сміття, кора, гілки) для парників складають у штабелі і ущільнюють, щоб воно не промерзло.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Календарі робіт | Додав: Даша (05.02.2014)
Переглядів: 4233 | Теги: ягоди, сад, виноград, планування, сезонні роботи, город, Квіти | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz