Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 28.03.2024, 18:19
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Ягоди

Золотиста смородина стійка рослина - догляд, розмноження
Смородина золотиста майже не вимагає догляду, легко розмножується. Це дуже невибаглива морозостійка ягідна рослина, яка добре переносить засуху і дає стабільно урожай щороку. Це чагарник, плодоносить на пагонах різного віку і дає щороку приріст кореневої порослі. Іноді її ще називають смородиновим деревом. Цвіте у квітні - травні, плодоносить розтягнуто з кінця червня до серпня. Врожайність 5 - 10 кг з куща. Ягоди чорного, червоного,жовтого кольору, зібрані в невеликі кисті по 4 - 8 штук.

Звідки ж така назва? А все просто, навесні кущ повністю покритий кистями яскравих лимонно - жовтих, золотистих квітів з приємним ароматом. Восени її різьблені листочки набувають багряного кольору. Так що золотиста смородина може бути прикрасою саду, дачної ділянки. Якщо вирішили висадити на межі ділянки, то не забувайте, без нагляду кущ активно захоплює територію навколо і через кілька років при гарній вологості може розкинутися до двох з половиною метрів в діаметрі. Але боротися з цим просто, видаляйте однорічну поросль, що пробивається на всі боки, або покладіть навколо товстий шар мульчі, або чорної плівки. Зростати може без догляду, тому активно використовувалася при насадженні лісопосадок (у СРСР), при зміцненні грунтів на схилах. Іноді висаджують як алейну рослину. 

     догляд за золотистою смородиною
 
Розмножувати золотисту смородину можна зеленими і здеревянілими живцями, насінням при селекційній роботі. Дає багато кореневої порослі, яку і відкопують від материнської рослини. Можливо розмноження діленням куща.

Висаджують смородину золотисту на відстані 1,5 метра одину від одної або 1 метр на 2 метри. Якщо використовують як огорожу, то садити густіше. Як і у чорної смородини, кущ найчастіше формують з 15 гілок - по 3 кожного віку, формують 5 років, вирізаючи все зайве щорічно. У першу чергу видаляти загущуюче, зламане, перехресні пагони. З п'ятого року вирізати старі пагони. Тобто після плодоношення вирізати 3 найстаріших, а з одноліток залишити 3 найсильніших,що займають найкраще положення.

Якщо є можливість посадити кілька сортів, то це тільки покращить запилення, адже ця рослина перехрестнозапильна.

Переваг у золотистої смородини безліч - стійка до високих теиператур, витримує посуху, добре зимує, не вражається хворобами і шкідниками, невибаглива до грунту (росте навіть на засолених і вапняних грунтах). Рослина стійка до перепадів температури - ось тому і не вимагає догляду. У мене росте вже більше 15 років на одному місці і не ушкоджувалася поки нічим. З двох кущів була отримана маса посадкового матеріалу. Кущі ростуть тепер в різних місцях - є і на відкритих місцях, і в півтіні, росте навіть біля слив та вишень за городом на межі ділянки. І скрізь плодоносить щороку. Ніколи нічим не обприскували, та й добрив особливо не вносили. Іноді (не щороку) кидаємо жменю комплексного мінерального добрива і то не під всі кущі, а тільки ті, що близько.

З приводу поливу. Більше 10-ти років тому, все літо були перебої з водою. Вийшло так, що дощів не було, а водопровід не функціонував. Так що привозної води вистачало тільки для побуту, а поливу не було. Термін з 5 травня по 15 вересня. Смородина витримала це безводне літо. Звичайно, спека була страшна і плоди майже все обсипалися, але кущі вижили. А от смородина чорна і червона пропали, не витримали степової спеки та посухи. Тому тепер тільки золотава смородина росте у нас на ділянці, успішно розмножена кущів, що вижили. З поливом тепер нормально, тому й кущі рясно вкриті ягодами діаметром до 1,5 см. Поливати можна і дощуванням, і по борознах. Я ставлю розпилювач в центр куща. Поливаю раз в 15 - 20 днів. Є кущик, який виріс із насіння. Ягоди трохи іншої форми. Хоча зміна форми і смаку ягід спостерігається і при вегетативному розмноженні. Довжина окремих пагонів до 2-х - 2,5 метрів. При великій кількості ягід вони загинаються верхівкою до землі. Тому можна в догляд включити підв'язування до шпалери, підставку підпір. Але поки не спостерігалося, щоб пагони ламалися під вагою ягід. Але я просто іноді прищипую на золотистій смородині відростаючі пагони, щоб не виросли дуже довгими. Використовуємо ці шматочки для заварювання чаю, можна і для розмноження. Така стійка рослина стане просто знахідкою для дачників, садівників - городників.

З золотистої смородини можна готувати ті ж заготовки на зиму, що з інших видів - варення, компоти, желе, наливки і все інше. Вона містить пектинові речовини, органічні кислоти, цукрів до 17%, аскорбінову кислоту, каротин та інші речовини. Виводить з організму радіонукліїди.

Так само використовують смородину золотисту для щеплень. Прищеплюють на неї йошту, агрус, інші види смородини. Таким шляхом можна отримати штамбові культури, а можна щепленням на одну рослину декількох сортів інших видів смородини, отримати дуже декоративні деревця. Уявіть - чорна, жовта, червона смородина на одному стовбурі - хіба не краса?

Звичайно, стійка рослина золотистої смородини невибаглива у догляді, але якщо є можливість підготувати місце посадки, то ви отримаєте максимальний урожай. Готувати посадочні ями краще навесні для осінньої посадки, а восени для весни. Заправити їх добривами, а після висаджування рослини рясно полити.
При закладанні великої плантації. Восени місце глибоко зорати. Внести органіку і мінеральні добрива. Навесні викопати або зробити буром посадкові ямки. У них і розмістити саджанці.
Обрізку висадженої золотистої смородини роблять так само, як і чорної - залишивши на кожному пагоні 2-3 розвинених бруньки.

Звичайно, в перший рік після посадки молодій рослині потрібні поливи щотижня, щоб зміцнилася коренева система, була гарна приживлюваність. Для збереження вологи грунт навколо золотистої смородини замульчувати. Тоді витрати води скоротяться.
Мульчу використовують і не тільки на молодих посадках. Адже такий шар соломи, тирси, стружки не тільки утримує вологу, але і захищає від перегріву, при перегниванні служить добривом, захищає від зимового підмерзання, заглушує ріст бур'янів. Грунт під кущами не ущільнюється і скорочується кількість прополок, спушень. Так що догляд золотистій смородині буде вимагатися мінімальний, стійкість рослини гарантована. А розмножуватися вона може і сама, даючи масу кореневої порослі.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Ягоди | Додав: Даша (02.08.2012)
Переглядів: 2950 | Теги: Смородина, догляд, Кущі, малопоширені рослини, сад, ягоди, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz