Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 04.12.2024, 11:18
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Ягоди

Розмноження смородини та аґрусу горизонтальними відводками
Розмноження смородини та аґрусу горизонтальними відводками відноситься до одного з найпростіших способів отримання нових рослин. Причому їх відразу вийти кілька. Скоро зима. Саме час подумати над тим, чим будемо займатися з приходом весни. А цей спосіб якраз і припадати на початок теплого періоду.

Навіть починаючий садівник зможе за допомогою цього способу забезпечити себе посадковим матеріалом без витрат. А якщо ще й врахувати що біла і червона смородини погано укорінюються при живцюванні, то це рішення для них буде ідеальним. Вибираємо матковий кущ. Він повинен бути здоровим, сильним, плодоносним. Гілки для вкорінення підійдуть як однорічні, так і багаторічні (дворічні). Але одна умова, вони повинні добре пригинатися до землі.

Розмноження смородини та аґрусу горизонтальними відводками
 
При розмноженні смородини та аґрусу горизонтальними відводками навесні навколо куща розкидають компост або перегній до 5-ти відер, потім землю злегка перекопують (але не під кущем, а навколо). Обрану гілку починають акуратно пригинати до землі по напряму від куща. Приготуйте чим пришпилювати. Адже її треба буде закріпити в цьому положенні.
Скільки гілок можна пригнути? На одному кущі можна пригнути на розмноження не більше 2/3 гілок. Обов'язково залиште на ріст і плодоношення не менше 1/3 куща.

У такому положенні на гілці почнуть розвиватися бруньки, даючи пагони, спрямовані вгору. Коли вони будуть заввишки близько 15 см потрібно провести підгортання землею з перегноєм або компостом (в крайньому випадку просто пухким ґрунтом) на висоту близько 8 см. Грунт повинен бути злегка вологим, його притрамбовуємо, щоб не було порожнеч і зволожуємо поливом. Зверху замульчуємо тонким шаром сухої землі. Цей валик потрібно підтримувати у вологому стані, адже саме в ньому почне свій ріст коріння.

Через півмісяця ще підсипаємо землі сантиметрів 5. При гарному догляді, підтриманні вологості, позбавленні від бур'янів, легкому розпушуванні до середини вересня ви отримаєте молоді рослини з кореневою системою. Розмножені горизонтальними відводками смородину і аґрус відрізають від маточника, викопують, ділять на частини - кущики і відправляють на нове місце. Якщо коренева система у деяких буде дуже слабкою, то краще поки ці екземпляри не висаджувати на постійне місце, а відправити на спеціальну грядку, призначену для дорощування рослин.
Іноді тримають такі відводки біля маточника два роки, особливо якщо умови зростання були не дуже сприятливими (пізнє потепління, ранні холоди, посуха).

Але не скрізь літо відрізняється не жарким і вологим кліматом. Тому для таких зон рекомендовано при розмноженні смородини та аґрусу горизонтальними відводками гілку розташовувати не просто на поверхні землі, а укладати її в невелику, близько 5 см глибиною, канавку. Вона так само прищипується і всі подальші операції будуть такі ж як описано вище.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Ягоди | Додав: Даша (19.11.2012)
Переглядів: 3423 | Теги: сад, ягоди, Смородина, аґрус, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz