Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 11.12.2024, 23:19
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Ягоди

Ягідний чагарник йошта, посадка, догляд, вирощування
Чагарник йошта відомий вже давно. Давайте згадаємо про його посадку, догляд й взагалі вирощування цієї рослини. Відноситься йошта до ягідних культур, отримана в результаті гібридизації аґрусу і чорної смородини. В результаті було отримано рослину що поєднує в собі кращі властивості своїх батьків.

За десять років вирощування йошти хвороб ми на ній не помічали. Шкідниками майже не пошкоджується. Але в рідкісні роки все ж бувають набіги тих комах, що завдають шкоди смородині та аґрусу. Дістається і цьому чагарнику. Але найголовніше вчасно зрізати й спалити всихаючи гілочки. Дивіться, тільки з верхівкою щось не те, одразу вирізаємо. Всередині ми бачимо хід. Це і є сліди роботи шкідника. Треба видалити пагін так, щоб від ходу нічого не залишилося. Я вирізаю під корінь, та й усе. Але це буває дуже рідко. За десяток років було вирізано від сили 5-6 пагонів.

Посадка, догляд і вирощування чагарнику йошти подібні батьківським рослинам. Це високий кущ, який досягає до 2 - 2,5 метрів, зростає компактно. За формою листочки нагадують аґрусове, а от форма ягід кругла, колір темний, як у смородини чорної, відмінно тримаються, не обсипаються. Смак змінюється по мірі дозрівання, властива деяка терпкість. Без запаху.

Йошта прижилася дуже швидко, адже відрізняється посухо- та морозо - стійкістю, дуже врожайна. З неї можна робити різні заготовки і споживати в свіжому вигляді. Так що ягоди не пропадуть. Дозріває поступово, проводити збір потрібно буде кілька разів. Ягоди дуже корисні, містять багато вітаміну С, є пектин, органічні кислоти, цукор.

Кращим строком для посадки йошти, як і багатьох ягідників, можна вважати середину осені (на півночі трохи раніше). До морозів рослина встигне вкоренитися і відразу навесні піде в ріст. Яму краще приготувати заздалегідь, щоб земля вистояла. Відстань між висадкою 2,5 метра на 1-1,5 метра. При штамбовому формуванні трохи менше.
Якщо ж ви плануєте посадки йошти на весну, то потрібно буде приступити до роботи якомога раніше, щоб рослина встигла вкоренитися до спеки. Яму ж підготуйте з осені.

Ягідний чагарник йошта, посадка, догляд, вирощування
 
Способи розмноження йошти такі ж як і у її батьків. Це вкорінення живців зелених і здерев'янілих, використання вертикальних і горизонтальних відводків, так само прищеплюють на золотисту смородину. Садівники-аматори найчастіше використовують для розмноження йошти здерев'янілих живців. Їх довжина повинна бути близько 15 см, а товщина близько 1 см. Роблять, як і завжди - тобто зріз верхній повинен бути над брунькою, а нижній під. Для прискорення коренеутворення використовуйте спеціальні стимулюючі розчини (можна купити в садовому магазині). Розводять їх по інструкції, там же вказано і час замочування. Підготувати м'який, пухкий грунт і посадити живці так, щоб верхня брунька не була вище рівня землі більше ніж на 1,5 см. Притрамбувати злегка, полити. Приживлюваність дуже велика. Якщо це зробити в середині осені, то вже навесні вкорінений матеріал буде розвиватися.

Для зелених живців важче витримати режим вологості без туманоутворюючої установки. Але садівники аматори пристосовуються по всякому. Я наприклад, накриваю посадки плівкою з невеликими щілинами довжиною по 2 см, що прорізаю лезом. Між живцями ставлю стаканчики з пластикових пляшок, наповнені водою. Періодично на протязі дня з пульвелізатора проводжу обприскування теплою водою (через прорізані отвори). За необхідності поливаю. Вологість підтримується, відбувається вкорінення.

Днями я писала про розмноження смородини відводками. У йошти воно таке ж саме. Так що читайте докладніше за посиланням.

Догляд за йоштою простий. При нестачі природної вологи поливайте, видаляйте бур'яни і вносьте добрива. Перші три роки обрізки не вимагає, хіба що санітарної. А ось пізніше починайте поступово видаляти старі гілки. Вони будуть замінюватися наростаючими новими. Намагайтеся періодично посадки оновлювати, адже максимальна врожайність припадає на 4-5 рік зростання.

Як бачите вирощувати йошту дуже легко. Головне що її просто і швидко можна розмножити. Рости і плодоносити вона буде навіть у самого ледачого садівника, дачника.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Ягоди | Додав: Даша (20.11.2012)
Переглядів: 5159 | Теги: сад, ягоди, посадка рослин, аґрус, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz