Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 26.04.2024, 07:11
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Догляд за рослинами

Як укрити троянди на зиму - відео про укривні культури

Як підготувати троянди до укриття на зиму

Як укрити троянди на зиму? Це відео розповість про найпростіший та ефективний спосіб захисту укривних культур взимку від морозу. Часто квітка або інша багаторічна рослина радує нас протягом року, але приходить весна, і ми бачимо, що все пропало. Стебло вимерзло або випріло. Чому ж так вийшло, адже начебто і був захист від холоду.

Але зими у нас бувають різні. Десь мороз вдарить ще в жовтні - листопаді й тримається до самої весни. А десь вся зима перемежовується відлигами, дощами. Добре укрита троянда, особливо якщо вона засипана землею, перегноєм, накрита плівкою, в дощову теплу зиму швидше за все випріє. А слабо захищена при морозах вище - 15˚С - -20 ˚С навпаки - вимерзне.

Що ж робити? Є регіони, де передбачити погоду взимку практично не можливо. Не будемо впадати у відчай. І давайте почнемо з підготовки до зимівлі. Потрібно прибрати всі квіти, листя. Листя під укриттям будуть продовжувати вегетувати, створять абсолютно не потрібну нам вологу, адже будуть дихати. Тому поки ще є час, ну або в швидкому порядку, якщо ви затрималися, обрізаємо кожен листочок. Потім кущ обробляємо, добре проливаючи, залізним купоросом або 3% бордоською сумішшю.
Землю навколо куща потрібно злегка розпушити. Таким чином, ви наситите її повітрям, вона так сильно не промерзне.

Звичайно, далі можна використовувати тирсу, землю, насипавши їх навколо куща. Але цей спосіб залишимо на крайній випадок. Тирсу або землю (краще перегній, компост, торф) підсипати тільки злегка, щоб прикрити основу куща, але не навертати величезну купу. Купа нам не потрібна. З відео ви дізнаєтеся, як укрити троянди на зиму, побудувавши над кущем маленьку споруду. Це і є найкращий спосіб, який називається повітряно - сухий. Він і утеплює в мороз, і в відлиги не буде перегріву, завдяки циркуляції повітря, не буде й випрівання.

Повітряно - сухий спосіб укриття троянд на зиму

Після всієї підготовки, можемо вкрити троянди на зиму (спосіб на відео) за допомогою нетканого укривного матеріалу. Можна використовувати і чорний, і білий. Але все ж білий переважніше. Він не буде перегріватися в сонячні зимові дні. Але якщо ви не обрізали листя, то беріть чорний - він буде перешкоджати фотосинтезу. (від редакції сайту, можна використовувати під низ шар чорного, на верх білого). Ставимо дуги, а на них вже накидаємо матеріал. Можна і без дуг, але тоді акуратно, щоб не порвати об колючки.

При укритті троянд на зиму потрібно використовувати декілька шарів нетканого матеріалу. Тому що навіть товстого - в один шар мало. Крім того між кожним шаром буде невеликий прошарок повітря, тобто додаткове утеплення. Краї закріплюємо камінням, землею, щоб не знесло вітром, залишаємо все так до весни. Лише в регіонах з дуже високими морозами, іноді доводитися в саму люту погоду використовувати додаткові щитові укриття.

Не ставте захист завчасно. На півдні часто укриття виставляються навіть на початку зими, а не восени. Квітка має підготуватися до зимівлі, загартуватися, стебла повинні задерев’яніти , втратити рихлість. Але не затягуйте з підготовкою. Якщо ви заздалегідь підготуєтеся, то потім швидко зможете провести всі заходи щодо захисту рослини.
Повітряно - сухий спосіб підходить для багатьох багаторічних рослин як засіб захисту взимку від морозу. Завжди в хід підуть залишки, наприклад, спанбонду або іншого нетканого матеріалу.

Дивитися безкоштовно онлайн поради квітникарям відео - як укрити троянди на зиму


(переклад передачі)
Здрастуйте садівники. Ось настає для нас, садівників, найнесприятливіший час (розповідає Тетяна Орлова, кандидат кафедри садівництва). Листопад - сутінки року. Тому в цей час ми дбаємо про ті рослини, укриття яких вимагає нашого захисту. Серед них найвишуканішою є троянда, цариця квітів. Багато хто вважає її примхливою, але капризи троянди влітку непомітні. Вона вимагає поливу. Своєчасне внесення добрив, може ще обрізка відцвілих рослин. Найголовніше це правильно зберегти троянди взимку. Багато садівники скаржаться, що троянди прекрасно цвіли, а ось навесні розкриваєш, а вони всі чорні. І така жалість охоплює садівників. Виходить, що ціле літо милувалися цією трояндою, її красою. А навесні наступного року все було втрачено.

зберегти троянди взимкуАле звичайно передбачити яка буде зима складно. Добре укриті, утеплені троянди, буває випрівають, а не вимерзають взимку. Тому що зима може бути тепла. З опадами, такого теплого дощового характеру. А не снігова. З іншого боку легко укриті троянди або взагалі не укриті можуть вимерзати при температурі - 20 ˚С. Тому потрібно знайти щось середнє. Чи не утеплювати, як це часто роблять, навалюючи землею і не утеплювати плівкою прозорою. Ця плівка створює подобу парника, відповідно створює умови для вегетації. Троянда взагалі вічнозелена рослина. У неї листя зберігають свою зелень на протязі всього періоду вегетації. У південних країнах вони не скидають листя як у нас. І за короткий проміжок часу відпочинку, потім починають знову цвісти. Але ось ми, на жаль, як би нам не було шкода, повинні будемо зрізати цю красу. Красу можна забрати додому, поставити в вазочки. Може стебла будуть і не дуже красиві, але можна зробити ось таке невелике аранжування. Але все-все треба буде зрізати перед укриттям троянд. Причому потрібно буде зрізати не тільки квіти і бутони, а й листя. Тому що листя продовжують випаровувати вологу, продовжують дихати і в укриттях вони створюють несприятливі умови для перезимівлі. Тому по можливості секатором не надто поспішаючи ретельно вирізаємо все листя, видаляємо їх. І після цього вам потрібно обробити троянди перед укриттям препаратом для дезінфекції. Це може бути залізний купорос, 3% бордоська рідина. Добре їм проливаємо.

Підготувати троянди до укриття потрібно заздалегідь. Але вкривати будемо в самий останній момент, як тільки пройдуть хороші міцні морозці градуса -3˚С - - 5˚С. Тільки після цього можна приступити до укривання. Повторю - підготувати заздалегідь. Так само потрібно при підготовці їх злегка обкопати. Не глибоко, сантиметрів на 10. Тільки для того щоб створити пухку масу, тому що така розпушена земля менше промерзає.

Тепер про способи укриття. Я вже говорила, що в основному дачники намагаються укрити землею. Це не найкращий спосіб. Але вже якщо на те пішло, цю землю потрібно набрати спеціально і десь зберігати. Що б земля була сухою, ні в якому разі не накриваємо мокрою. Це раз.

Для укриття можемо використовувати тирсу. Краще дубових або хвойних порід. Листяних порід тирса не підходять. Їх потрібно не багато, тому що цією тирсою ми засипаємо тільки центр куща, прикриваючи нижні бруньки.

Кращий спосіб зимівлі для троянд все - таки повітряно - сухий. Тобто ми прикрили основу куща і тепер над ним ставимо дуги, які використовували для парничка. І для укриття використовуємо якийсь нетканий матеріал. Наприклад, спанбонд. Цей трохи тонкий, тому використовуємо в кілька шарів. Навіть товстий нетканий матеріал, якщо є можливість, краще використовувати в кілька шарів. Можна використовувати чорний нетканий матеріал, накрити їм ось цей парничок, вірніше дуги. Притиснути його ґрунтом або каменями, щоб не здувало вітром. Але можна використовувати і ось таку готову парасольку для укриття. Вона легко ставиться. Якщо ви бачите що температура надмірно низька, можна поверх парасольки ще встановити якісь щити. Такий спосіб укриття дуже швидкий. Тобто ви приїхали на дачу і потрібно швидко укрити деяку кількість кущів троянд. Ось така парасолька є незамінною в укритті троянд. До речі кажучи, нетканий матеріал легкий, дихаючий, під ним не створюється парникового ефекту. Тому троянди не вимокають, не випрівають і в той же час захищені від низьких температур. Білий нетканий матеріал перешкоджає перегріву троянд, якщо трапляються протягом зими якісь відлиги з високою температурою. Темний матеріал з іншого боку перешкоджає фотосинтезу. Тому якщо ви залишили на кущі якусь кількість листя, то вони продовжують під світлим матеріалом фотосинтезувати, тому можуть відбуватися несприятливі процеси впродовж зимівлі.

Найголовніше не спосіб укриття, а те, як вчасно це ви зробили. Повторюю це потрібно зробити не рано, не в кінці жовтня, а пізніше, вже на початку листопада (південь пізніше). Йдучи в зиму, вони повинні загартуватися. У троянд відбувається одерев’яніння пагонів, вони повинні втратити рихлість. Вони повинні бути без бутонів, листя, квітів. Тільки в такому стані добре підготовлені троянди підуть у зиму сприятливо і вийдуть з цієї зимівлі так само живими та здоровими.

Нагадаю ще один момент. У такому повітряно - сухому укритті іноді заводяться миші, підгризають рослини. Для того щоб такого не сталося, розкладіть під будиночки укривних культур отруєні приманки. Їх безліч у продажу.
Ми прощаємося з вами.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Догляд за рослинами | Додав: Даша (08.12.2014)
Переглядів: 1592 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz