Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 26.04.2024, 00:36
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Догляд за рослинами

Формування огірків, перців в теплиці, відео

Дачників і городників часто влітку цікавить формування огірків, перців в теплиці. Відео розповідає, як не допустити поширених помилок, щоб бути з урожаєм, а не з листям. Програму «Добрий урожай» веде Геннадій Мулярчик, президент компанії ТОВ МКФ Точка Опори. Його улюблена культура огірок. Але що буде, якщо ми не станемо доглядати за ним. До середини літа теплиця перетворитися на непрохідні джунглі, обвиті ліаною. Але навряд чи там вдасться знайти хрусткі корнішони. А секрет отримання стабільного врожаю простий. Потрібно трохи часу й уваги.

Формування огірків у теплиці, говорить відео, починається не з підв'язування, хоч і воно важливе, а з засліплення пазух перших двох нижніх листків, видалення пагонів, прищипування. Геннадій Мулярчик використовує принцип перевернутої ялинки. Коли ж пагони доходять до верху, то просто перекидає їх, спрямовує вниз. Потім за допомогою прищипування переводить зростання на бічний пагін. Нехитрі способи допомагають отримувати стабільний урожай, який потрібно збирати хоча б раз на два дні. Якщо у вас є можливість вибирати огірочки щодня, то це дуже добре. Так ви зможете підвищити врожайність своїх кущів.

Формування перців в теплиці детально показано на відео. На прикладі конкретного куща показано, які потрібно провести операції в кроні.

- Традиційно видаляється листя до першої розвилки;

- Коронна (у першій розвилці) квітка теж віддаляється;

- На розвилках є пагони, що ростуть в центр куща або крони, їх також видаляють, що дозволяє кущу добре провітрюватися і освітлюватися.

Також Геннадій Мулярчик розповідає про просте та ефективне добриво, що не вимагає витрат. Зброжена трава відмінно живить і дає поштовх розвитку рослин. В якості мульчі радить використовувати скошену траву.

Дивитися безкоштовно відео поради городникам з формування огірків і перців в теплиці.

(Переклад відео)

Геннадій Мулярчик, програма «Добрий урожай» (президент компанії ТОВ МКФ Точка Опори). Сьогодні ми з вами не будемо говорити про вибір газонокосарки, про те, як вирощувати газони. Зате поговоримо, як використовувати скошену траву, щоб отримати добрий урожай. І поговоримо про формування рослин перців і огірків в теплиці. І так моя улюблена культура - огірок. Ліана, яка прагне заповнити весь простір в теплиці, якщо ви його не будіть формувати. Перш за все, в теплиці потрібно використовувати вертикальний об’єм, відповідно для цього огірок потрібно підв'язувати і регулярно обмотувати навколо опущеного троса або мотузки. Обмотувати в будь-яку сторону, як вам зручніше - хоч за годинниковою, хоч проти годинникової стрілки. А далі починається процес формування. Формується огірок зазвичай з самого низу. Засліплюємо пазухи перших трьох - чотирьох листків. Так як теплиця у мене невисока, я засліплюю пазухи перших двох листків. У наступних трьох я залишаю зав'язі огірків, а видаляю пагони. А далі починаю формувати за принципом так званої перевернутої ялинки. Тобто спочатку залишаєте по одному листу на бічних пагонах. Потім по два, далі по три. Кількість листків і зав'язі, які можна видалити я визначаю таким чином. Коли огірок почне рости, в цій точці він не повинен лягати на землю.

відео добриво з травиТепер дивимося. Починаємо знизу. Внизу біля перших двох листків точки зростання були засліплені. Тут ми один огірочок вже зірвали, а цей навіть вже почав переростати. Треба його зрізати. Далі ми бачимо, що в пазусі огірок (зав'язь) залишений, а пагін видалений. Піднімемося вище і перший довгий пагін (мною випадково пропущений) вже переріс. Як нам не шкода, але ми видаляємо його, залишаючи один листок і одну зав'язь. Саме цим листом плід буде харчуватися. Тут ви бачите, пішов у ріст пагін другого порядку. Він нам теж не потрібний, видаляємо його. Йдемо далі, таким чином піднімаємося до верху. Ось тут можна вже залишити два листа, це далеко від низу. Можна процедуру спростити - просто вищипнути середину. Вийде три листа і три огірка. Багато гібридів починають давати плоди на тому ж місці, де був попередній плід. Іноді на цьому місці йде цілий пучок зав'язей і може зріти кілька плодів. Коли у нас огірок доросте до верху, буде найскладніша процедура. Потрібно буде батіг перекинути через трос. Я вирішив цього року спочатку довести до одного троса, а потім перекинути на інший. Щоб батіг ріс не тільки у вертикальному просторі, але ще й у горизонтальному. У цьому випадку мені не обов'язково потрібно перекидати, достатньо буде просто підв'язати. Верхівка перекидається через трос, обмотується кілька разів і спускається десь на метр - півтора вниз. Зверху так само на пагоні залишається відгалужень на два - три листа і в кінці ви верхівку прищипуєте та залишаєте один крайній пагона, який і спускається вниз. Огірок культура така, що зростає постійно. Особливо якщо різниця температур між нічною і денною висока, то він починає бурхливо рости і менше плодоносити. Коли різниця температур зменшується, в зелені,що наросла, масово починаю зріти огірки. Цим можна скористатися, зменшуючи або збільшуючи різницю температур, відповідно можна провокувати або зростання самої рослини, або плодоношення.

формування огірківПісля того як ми пересадили сюди розсаду (в одній з наших передач), ми повісили сюди світлодіодний світильник  для підсвічування. Він у нас включається по таймеру рано вранці та ввечері для подовження світлового дня. Таким чином, я хотів подивитися чи впливає додаткове підсвічування на огірок в теплиці. Розсаду я вирощував при досвічування світлодіодними світильниками, а от у теплиці їх вплив було незрозумілим. Але от якщо подивитися на рослини, то видно, що найвищою з найбільшою кількістю огірків, які ми вже почали їсти є та, що перебуває якраз поряд зі світильником. Ті що далі - найкоротші. Це незважаючи на те, що ось цю рослину при пересадці я довго тримав у руках і вона після посадки намагалася прив'янути. Але прижилася, ось вже вимахала майже з мене зростом і дає смачні огірочки. Ми сформували рослину, відразу скажу, що це потрібно робити частіше, тому що пагони ростуть дуже швидко. Так само швидко ростуть і огірки. Вважається, що плоди потрібно збирати не рідше ніж раз у два дні, а ще краще кожен день. Тоді й плодоносити огірок буде довше і краще. Отже, з такою ж періодичністю потрібно і формувати вашу рослину інакше ви отримаєте джунглі у себе в теплиці. Періодично огірок потрібно підгодовувати азотовмісними добривами. Я використовую трав'яний настій, який покажу як готувати, і аерувати компостний чай, який як бактеріальна витяжка прискорює процеси розкладання в мульчі, яку ми сьогодні покладемо під огірок і сприяє кращому харчуванню рослини через кореневу систему і через лист. Зараз ми виготовимо підгодівлю для наших рослин, яка називається трав'яний настій або я його називаю трав'яна бродилка. Бродилка тому що коли ми засиплемо в бочку і заллємо водою, наша суміш почне бродити і дещо неприємно пахнути. В процесі бродіння буде виділяти деяку кількість вуглекислого газу, який бажано віддати рослинам в теплиці. Тому я зазвичай наповнюю відра травою, заливаю водою, додаю біогумус, як закваску і ставлю в теплицю в проходах. Процес бродіння буде проходити так само як при аеруванні  чаю, приблизно від доби до трьох. Ось ми долили бочку і залишили на сонечку для більш швидкого процесу бродіння.

формування огірків відеоА зараз ми з вами приготуємо високопродуктивний біологічний препарат на основі вермикомпосту, який називається аеруваний вермікомпостний чай або просто вермичай. Готувати будемо ось у такій установці, яка представляє собою бак на 40 літрів води, повітряний компресор і всередині власне повітряна мембрана, через яку проходить повітря, а бульбашки проходять через воду і аерують всю суміш. Бактерії, що знаходяться в вермикомпості, дуже бурхливо при наявності кисню з повітря розмножуються і через добу препарат буде готовий. Його можна розводити в пропорції  1 до 10 і обприскувати всі без винятку рослини. І так готуємо. Дістаємо сітку. У сітку входить приблизно 3 - 4 літри біогумусу. Насипаємо біогумус і ставимо назад. Все він у нас вже був включений в розетку, щоб вода пройшла аерування. Тепер сміливо можна буде залишати на добу. І через добу буде готова підгодівля для рослин.

І так перець. Як ви пам'ятаєте у нас на першій розвилці зростає коронна квітка. Ось на одному перці  її залишив. Цю квітку потрібно видалити, щоб не затримувався ріст наступних бутонів і розвиток плодів. Ми її видаляємо. Також потрібно видалити всі листи до першої розвилки. Видаляти потрібно не відразу все листя, а в два прийоми. У минулі вихідні я видалив нижні 4 листа. Тепер видалю наступні. Такі голенькі стволики у перцю і повинні бути весь період його плодоношення. В пазухах листків будуть з'являтися пасинки, їх теж потрібно буде вискубувати. А далі починається найцікавіше - процес формування самого куща перцю. Є кілька способів. Так як у мене перцям харчування вистачає, то я використовую спосіб, при якому видаляю ті пагони, що ростуть в центр куща. Так перцю вистачає сил виносити на собі все інше і виростити всі плоди. Якщо ж у вас раптом не вистачає живлення, тепла, то ви можете на кожну з розвилок залишити по одному пагону, який вам здасться сильніше. Тоді у вас рослина буде рослим, буде перців менше, а значить вони будуть більшими. Зараз я на прикладі однієї рослини покажу, як я формую крону.

- Традиційно я видаляю все листя до першої розвилки;

- Коронну квітку видаляю;

- На розвилках є пагони, що ростуть у центр куща або крони, їх видаляю.

Видаляти потрібно акуратно, тому що вже є квіти. Крона буде більш відкритою, значить буде отримувати більше сонця, а значить плоди, які зав'яжуться, матимуть можливість дозріти до біологічної зрілості. Тепер кущі перцю замульчуйте. Для мульчування також використовую скошену траву. Засипаю навколо перцю, залишаючи по 1 сантиметру біля стовбура.

Гарних вам врожаїв!

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Догляд за рослинами | Додав: Даша (07.07.2015)
Переглядів: 1377 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz