Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 28.03.2024, 18:01
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Догляд за рослинами

Чому не росте редиска, чому стрілкується редис

Чому не росте редиска, чому стрілкується редис? Такі питання часто виникають у початківців городників. Начебто овоч простий у вирощуванні, але то бадилля одна наросте, то коренеплід грубий, а то й зовсім відразу в цвіт йде. І очікування смаколиків до столу виявляються марними. Але не потрібно опускати руки, потрібно лише враховувати деякі вимоги цієї скоростиглої культури.

чому редис не ростеВідмінно редис росте при температурі + 18˚С - + 20˚С, переносить короткочасні заморозки до -6˚С, а сходи витримують -4˚С. І хоча овоч відноситься до холодостійких культур, все ж дуже ранній посів без укриття (плівкою, іншими матеріалами) може призвести до часткового стрілкування. Тому краще починати сіяти при прогріванні землі близько + 8˚С і захищати від нічних заморозків тимчасовими укриттями з плівки або нетканого матеріалу.

 

Як затяжні холоди і нічні заморозки сприяють стрілкуванню, тобто утворенню непотрібних квіткових пагонів, так і довгий світловий день, залишить нас без редиски. Як же отримати коренеплід, коли день стає довшим? Відхід у такому випадку полягає в навмисному скороченні впливу сонця - тобто потрібно прикривати посадки темним, не пропускаючим світло матеріалом. Це необхідно для пізніх посівів, тобто десь 10 днів після посіву і сходів закриваєте грядки в 18 годин увечері, а відкриваєте в 6 вранці.

 

Що цікаво, при такому ставленні до сонця, редис вирощувати в тіні не вийде. На затінених грядках відзначається бурхливе зростання листя, а ось коренеплоди не утворюються. Ось чому інколи не росте редиска, а гоне лише бадилля,що пишніє та зеленіє. Просто сонечка мало.

 

Одна з причин, чому стрілкується редис, може полягати в поливі. Що можна сказати з приводу посухостійкості при вирощуванні редису - він любить вологу. При нестачі вологи може також йти в цвіт, а коренеплід буде сухим, в'ялим, навіть волокнистим. А якщо ще й світловий день довгий, то точно врожаю не чекайте. Тому редис не сіють влітку - жарко, світла багато, потрібно створювати спеціальні умови для зростання.

Але все ж на перший погляд примхливий редис вирощувати дуже просто. Помірна весняна і осіння температура, середня вологість, короткий світловий день у поєднанні з пухкими суглинними або супіщаними родючими ґрунтами не залишать вас без вітамінної продукції. Просто правильно вибирайте час посіву - весна й осінь, тоді клопоту поменшає, а рослина буде почувати себе відмінно.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Догляд за рослинами | Додав: Даша (08.01.2015)
Переглядів: 1798 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz