Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 18.04.2024, 04:36
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Цікаво знати

Посадка журавлини, лохини відео, вирощування в Білорусі

Посадка журавлини, лохини, вирощування в Білорусі - відео з дослідницького фермерського господарства «Ягідка». Розповідають кандидат біологічних наук, завідувач лабораторії екологічної фізіології рослин центрального ботанічного саду Олександр Яковлєв, доктор біологічних наук, професор, Член - кореспондент НАН Білорусі Жанна Рупасова. 
Посадка журавлини та лохини, вирощування в Білорусі дуже перспективно, особливо в місцях, де є відпрацьовані торф'яники. Після видобутку торфу залишаються абсолютно непридатні для ведення сільського господарства території. Їх пробували засівати луговими травами, пробували висадити ліс, але всі спроби культивування були невдалі. Тому що ці місця відрізняються підвищеною кислотністю і для життя рослин не підходять. Але хороший вихід був знайдений. Ці землі дуже підходять для ягід - лохини і журавлини. 

Олександр Яковлєв (Білорусь) проблемою земель вибулих з сільськогосподарського виробництва займається вже давно. Був застосований досвід інших країн, і безнадійні порожні землі почали давати врожай. Економічний ефект посадки лохини і журавлини в Білорусі очевидний. Якщо в дикому стані ці ягідні рослини дають до тонни врожаю з гектара, то культурні сорти, в першу чергу американські, дають 5 тонн. Але і це не межа. Можна дійти до отримання вітамінної продукції ягід 12 - 15 тонн з гектара. А це прекрасне джерело корисних речовин, особливо в зимовий час. 
Після посадки першого врожаю можна чекати вже на третій рік. Рослини дуже швидко розростаються, освоюючи відведені території. 

Крім отримання ягід є ще один плюс, таким шляхом вирішується проблема пилових бур. Що так само важливо. Так що зверніть увагу на ці прекрасні культури, і відпрацьовані торф'яники перетворяться в пишні посадки, вкриті корисною ягодою. 

Дивитися безкоштовно онлайн відео поради садівникам - городникам - посадка журавлини, лохини, вирощування в Білорусі 

(переклад передачі) 
Глибокої осені, приблизно в такий же час, жителі білоруського Полісся відправлялися в ліс за журавлиною. В давні часи це було основне джерело вітамінів для білорусів взимку. Тепер її вирощують на промисловій основі. Наприклад, ось ці саджанці журавлини ми привезли з фермерського господарства, що недалеко від Мінська. Виявляється, що журавлину і лохину можна вирощувати навіть на самих неврожайних землях і отримувати більший прибуток. 

Про те, як використовувати промислові ділянки, які залишаються після видобутку торфу фахівці різних рівнів думають вже давно. Адже це непридатні для ведення сільського господарства землі. Пробували садити ліс, багаторічні трави і навіть відновлювати болота. Але нічого не дає позитивного ефекту. А в масштабах Білорусії це 350 тисяч гектарів землі. 

- (Жанна Рупасова, доктор біологічних наук, професор, Член - кореспондент НАН Білорусі) В даний час вони виведені з господарського обороту оскільки низький рівень природної родючості і високий рівень кислотності не дозволяє вирощувати на цих землях традиційні для Білорусі сільськогосподарські культури. І в даний час вони практично не використовуються. 

посадка лохини в Білорусі- І все ж білоруські вчені знайшли вихід - виявляється навіть такі, здавалося б безнадійні території можна використовувати ефективно і отримувати навіть непоганий прибуток. 

- Уряд поставив завдання повернути в життя ці випали з обороту землі за допомогою нетрадиційних культур, обробіток яких дає можливість не тільки  виростати, але й отримати стабільний урожай. Ось таким культурам, які можуть витримувати високий рівень кислотності та низький рівень родючості відноситься рослини вересові. 

- Лохина високоросла відрізняється в першу чергу зрозуміло, що висотою, високим ростом куща до півтора метрів. А вузьколиста до 46 см. Вона покривається сніжним покровом, це її захищає від заморозків. 

- Кандидат біологічних наук, завідувач лабораторії екологічної фізіології рослин центрального ботанічного саду Олександр Яковлєв проблемою земель вибулих з сільськогосподарського виробництва займається вже давно. Досліди вчених на прикладі роботи фермерських господарств показали, що на таких територіях найбільш ефективне вирощувати лохини та журавлини. Економічний ефект очевидний. Білоруські вчені розробили навіть спеціальне наукове обґрунтування, тобто керівництво для господарств, що займаються цими культурами. 

- Це проект спрямований на вирішення завдань біологічної рекультивації вибулих з промислової експлуатації торф'яних родовищ. Ми можемо бачити досить високу продуктивність цих ягідних рослин, але і безумовно вирішення питань екологічного плану, оскільки це не тільки забезпечення найціннішою ягідною продукцією населення, а й безумовно вирішення екологічних проблем, в плані використання земель. 

- (Обробка грунту призначеного для розмноження) Я зараз поливаю марганцівкою, а взагалі в торф додається перліт для його розпушення, зволожувач і комплекс добрив. 

- Ось так готують грунт для тепличного розмноження рослин. Журавлиною і лохиною фермерське господарство «Ягідка» Костюкова займається останні роки активно. Саме на базі цього підприємства проводили свої досліди вчені. В господарстві навіть є спеціальна лабораторія, де рослини розмножують в пробірках. Тут кажуть що лохина і журавлина, перспективні культури для вирощування, особливо для фермерів. Ось така велика ягода виростає на фермерській ділянці до середини осені. 

- Це сорт великої американської журавлини. Вони всі великі та темно червоні. 

- Наших дачників цікавитиме, чи складно за ними доглядати. Якщо посадити у себе на дачі, що буде? 

- Зробити це дуже просто. Потрібно викопати траншейку або квадратик десь 15 см глибиною. Засипати кислим торфом. І посадити. Вона за 2 - 3 роки закриє весь простір. Садити 35 - 40 см один кущик від одного. Вона закриває покровом простір землі, а через 3 роки з'являються ягоди. З квадратно метра можна набрати п'ятилітрове відро, приблизно 2,5 кг з одного квадратного метра. Ми не даємо ніяких добрив, не підгодовуємо. Все що є в торфі їй поки вистачає. Виходить екологічно чистий продукт. 

- Ось на цьому колишньому торфовищі вже в найближчі роки планують збирати перші врожаї журавлини. До речі, вчені кажуть, що врожайність цієї культури при обробленні набагато вище, ніж у журавлини з болота. В природі дає 1 тонну з гектара. А тут же вихід 5 тонн і кажуть що 12 -15 тонн з гектара не межа. А лохини можна отримувати близько 6 тонн з гектара. 

- Посадці на цій ділянці 2 роки. Наступного року вже буде плодоношення. Уже практично повністю ця ділянка буде покрита рослинами журавлини. 

- До речі розробка білоруських вчених вже впроваджується в Латвії. Кажуть за цим майбутнє, адже відпрацьованих торфовищ не стає менше. Так чому б їх не використовувати з вигодою. Крім того вирішується проблема пилових бур, створюються робочі місця для прилеглих сіл. Та й вітчизняний споживач від продукції нашого виробництва навряд чи відмовиться. Так що вигода очевидна.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Цікаво знати | Додав: Даша (27.10.2014)
Переглядів: 1651 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz