Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 18:05
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Засоби захисту рослин

Склад побілки стовбурів дерев восени і навесні
Про склад для побілки дерев восени і навесні я вже говорила в інших статтях. Але оскільки це питання актуальне, вирішила зібрати все в одному місці.
І так - ця операція не має відношення до зовнішнього вигляду саду, хоча рослини висаджені в ряди з білими стовбурами досить таки симпатично виглядають. Ця процедура в першу чергу оберігає стовбур і основи скелетних гілок від сонячних опіків, а значить від пошкоджень. Служить профілактичним заходом у боротьбі зі шкідниками та хворобами.

Основні терміни побілки стовбурів дерев - це осінь (ближче до зими), теплі вікна взимку для поновлення (часто лютий, час найбільшої ймовірності опіків), рання весна (до розпускання бруньок). Восени ми наносимо склад, а взимку або навесні тільки оновлюємо їх шар, тобто проводимо цю операцію по необхідності.

Найпростішим розчином можна вважати вапняний (2 кг на 10 літрів). Він дешевий, легко розчиняється і наноситися. Але ось як тримається, та й ефект від нього не такий великий як хотілося б.
Звичайно, можна сказати - купуйте в магазинах склади для побілки стовбурів дерев. Восени і навесні, це ж не так часто. Витрата не велика. Так, вони відмінно наносяться, мають ряд переваг, в них додані різні поживні та оздоровчі компоненти. Або візьмемо водоемульсійну фарбу. Основне призначення - біле відображає світло і не дає корі перегріватися, воно виконає. Але ... це можливо не завжди. Тому і читайте далі.

Склад побілки стовбурів дерев восени і навесні
 
Найпростіша порада - для поліпшення приклеювання можна додати зняте молоко 500 мл, глини 1 кілограм або ввести зварений борошняний клейстер 50 грам на 10 літрів.
Також в розчин вносять коров'як. Це відомий всім стимулятор, його сумішшю з глиною обмазують рани на деревах.

Для дерев, які уражаються клястероспоріозом (вишні, персики, черешні, сливи, абрикоси) добре додати 3% мідний купорос. Та в принципі і для всіх підійде додавання в розчин 300 грам залізного купоросу або мідного. А ще вводьте туди сміливо гній і глину. Приклеювання і користь будуть збільшені.

До молодих гілочок на штамб і основи скелетних гілок нанесіть склад для побілки дерев із золою. Для його приготування беремо 4 частини глини, 1 частину коров'яку, 1 частину золи і розводять водою, щоб була консистенція густої сметани.
Саме Павло Траннуа в своїх відео порадах не рекомендує використовувати для обмазки вапно, тому що воно має таку особливість - стискується і заважає нормальному розвитку.

У склади для побілки дерев додають мікроелементи (пару таблеток), добриво сечовину (жменю).
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Засоби захисту рослин | Додав: Даша (18.10.2012)
Переглядів: 4295 | Теги: дерева, догляд, хвороби рослин, шкідники рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz